Wasze dzieci wierzą w Mikołaja?

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:-D :-) :-( :)) :) :-o :lol: :shock: :? :zniesmaczony: 8) :x :-P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :mruga: :!: !! :?: ?? :idea: :arrow: :| :-| :mrgreen: :D :PPPP :aniol: :beksa: :buja: :bukiet: :calus:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode wyłączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
[quote=mama04 post_id=30693 time=1416211039 user_id=4225] Witajcie. Moja Julka ma 7 lat, chodzi do I klasy i wciąż wierzy w Mikołaja. Ja ją też w tym utwierdzam. Mój mąż stuka się w czoło( twierdzi, że inne dzieci będą się z niej śmiały), ale ja chcę, aby jak najdłużej miała marzenia i wiarę. Pewnie w szkole niedługo zweryfikują jej poglądy. Trudno. Na chwilę obecną pisze listy do Mikołaja, a ja je chowam do kartonu. Jak dorośnie, to jej pokażę. Będzie pamiątka. Myślę, że wiara w coś dobrego nie przyniesie szkód. Być może się mylę, ale chcę, aby wierzyła jak najdłużej. Mama Julki [/quote]
   

Rozwiń widokPrzegląd tematu:Wasze dzieci wierzą w Mikołaja?

Re: Wasze dzieci wierzą w Mikołaja?

autor: angel233 »czw 24 lis, 2016 12:39

ja tam nie wiem czy moje wierzą ale prezenty biorą i listy do mikołaja piszą :)
może udają, a może nadal nikt im nie powiedział ze mikołaj to mama i tata :) w przedszkolu przeciez na rózne tematy się rozmawia

Re: Wasze dzieci wierzą w Mikołaja?

autor: orchidea »ndz 20 lis, 2016 15:43

Moje dzieci wierzą i uważam się ta wiara w coś cudownego nadprzyrodzonego i niemożliwego jest elementem kreowania dziecięcej wyobraźni, jak również pieknych wspomnień z dzieciństwa. U mnie samej to że dowiedzialam się że mikołaj nie istnieje przyszło jakos tak naturalnie bez większego szoku, a do tej pory z rozrzewieniem wspominam jak z siostrą wypatrywałyśmy pierwszej gwiazdki, i wierzyłyśmy że za każdym razem przegapimy mikołaja i że położyl prezenty pod choinką akurat gdy sie odwróciłyśmy :) Więc chyba lepiej zostawić w życiu dziecka tę odrobinę magii :) pozdrawiam

Re: Wasze dzieci wierzą w Mikołaja?

autor: Bombowa »pn 14 lis, 2016 02:48

Parria, myślę, że to świetny pomysł z takim video i listem, bo... sama taki prezent zrobiłam swojej córci w zeszłym roku :). Była zachwycona i bardzo podekscytowana faktem, że to właśnie ona dostała osobistą wiadomość od Świętego Mikołaja. Super sprawa. Możecie sobie tutaj zobaczyć, na czym to dokładnie polega: List od Mikołaja. W skrócie - święty wysyła list (lub/i filmik video) do Waszego dziecka, w którym zwraca się do niego po imieniu, także jest to prezent spersonalizowany.

Re: Wasze dzieci wierzą w Mikołaja?

autor: nyka5 »czw 10 lis, 2016 13:58

Mój trzyletni syn wierzy jeszcze w Mikołaja i pisze (a właściwie to rysuje do niego listy prezentów jakie chciałby dostać). Obawiam się tylko, że jak pójdzie do przedszkola to dzieci szybko go uświadomią, że Mikołaja nie ma. Wtedy pewnie przez jakiś czas będzie smutny albo nawet się na nas obrazi, że go oszukiwaliśmy, ale myślę, że szybko mu to minie :)

Re: Wasze dzieci wierzą w Mikołaja?

autor: jenus11 »pn 07 lis, 2016 15:33

w dzisiejszych czasach coraz trudniej dziecku w niego uwierzyć niestety.. na każdym kroku można się "wysypać". Mój jeszcze wierzy, ale pewnie czas "swietego Mikolaja" jest już policzony...

Re: Wasze dzieci wierzą w Mikołaja?

autor: elizab3tte »pn 18 lip, 2016 20:51

Jasne, że wierzą ;)

Re: Wasze dzieci wierzą w Mikołaja?

autor: imvu »sob 23 kwie, 2016 20:55

jak by na to nie patrzeć to jednak wiara w św. Mikołaja to jest zakorzeniona tradycja :) do dziś większość rodziców podtrzymuje ją a bajki dodatkowo utwierdzają dzieci w tym, że to prawda :) myslę, że zarzuty typu "inne dzieci będą się śmiały" w większym stopniu dotyczy tych dzieci, które w Mikołaja nie wierzą ;)

Re: Wasze dzieci wierzą w Mikołaja?

autor: Tomek78 »sob 26 mar, 2016 19:58

Wierzą ;-)

I w Zająca też wierzą (mam nadzieję, bo prezenty gotowe)!

Re: Wasze dzieci wierzą w Mikołaja?

autor: jarek »sob 26 mar, 2016 04:02

Moje dziecko obchodzi (i wierzy) w Mikołaja, Zajączka wielkanocnego, wróżkę zębuszkę itp. Staram się, żeby jego dzieciństwo było magiczne :)

Re: Wasze dzieci wierzą w Mikołaja?

autor: Darek »wt 01 mar, 2016 04:53

Moje wierzą. Fajnie jest patrzeć na to, jak magiczna jest dla dzieci ta chwila, gdy znajdują prezenty pod choinką :) W zajączka też wierzą ;) Z samego rana chowam prezenty wielkanocne w pobliskim lesie, zostawiam wskazówki i po śniadaniu idziemy na prezentowe podchody

Re: Wasze dzieci wierzą w Mikołaja?

autor: Sara »sob 13 lut, 2016 06:33

Myślę, że moja córka nie wierzy, ale nie chce tego po sobie pokazać ;-) dzisiaj dzieci w internecie mogą znaleźć wszystko a przed świętami na każdym kroku można spotkać wpisy mówiące że Mikołaja nie ma

Re: Wasze dzieci wierzą w Mikołaja?

autor: Martyna1234 »pn 25 sty, 2016 10:01

Moja młodsza siostra wierzy w Mikołaja i mam takie wrażenie, że dzięki temu święta są bardziej świąteczne.
Boje się myśleć, że kiedyś przestanie :)

Re: Wasze dzieci wierzą w Mikołaja?

autor: Harry88 »pn 30 lis, 2015 16:16

Życie z przekonaniem, że mikołaj istnieje jest na prawdę przyjemniejsze. Mam z tym związane bardzo miłe wspomnienia. Jednakże w dzisiejszym świecie ciężko długo ukryć prawdę o tym.

Re: Wasze dzieci wierzą w Mikołaja?

autor: hipijo »pn 16 mar, 2015 18:51

Moje dziecko wierzy. Zawsze zostawia Mikołajowi mleko i ciasteczka, narazie nie chcę odbierać mu tej frajdy :)

Re: Wasze dzieci wierzą w Mikołaja?

autor: Biedroneczka »pn 02 lut, 2015 23:11

Wiara w Mikołaja to piękny element dzieciństwa. Ja wierzyłam w Mikołaja, a gdy się dowiedziałam prawdy to wcale nie znienawidziłam rodziców za okłamywanie mnie. Moje maluchy też wierzą w Mikołaja. Nie chciałam im tego odbierać.

Re: Wasze dzieci wierzą w Mikołaja?

autor: lilika82 »czw 27 lis, 2014 15:06

Ja nie mogę się już doczekać soboty, mam mieć dużo gości i 6 dzieci. Kolega będzie przebrany za Mikołaja i rozda prezenty. Przecież prawdziwy Mikołaj mieszka w Laponii :))) Również uważam, że wiara w coś dobrego nie przyniesie szkód. Ja też wierzyłam w niego i nie załamałam się jak usłyszałam prawdę, po prostu z czasem wyrastamy z tego :)

Re: Wasze dzieci wierzą w Mikołaja?

autor: mama04 »pn 17 lis, 2014 08:57

Witajcie.
Moja Julka ma 7 lat, chodzi do I klasy i wciąż wierzy w Mikołaja. Ja ją też w tym utwierdzam. Mój mąż stuka się w czoło( twierdzi, że inne dzieci będą się z niej śmiały), ale ja chcę, aby jak najdłużej miała marzenia i wiarę. Pewnie w szkole niedługo zweryfikują jej poglądy. Trudno. Na chwilę obecną pisze listy do Mikołaja, a ja je chowam do kartonu. Jak dorośnie, to jej pokażę. Będzie pamiątka. Myślę, że wiara w coś dobrego nie przyniesie szkód. Być może się mylę, ale chcę, aby wierzyła jak najdłużej.
Mama Julki

Wasze dzieci wierzą w Mikołaja?

autor: Parria »pt 14 lis, 2014 19:57

Czy wasze dzieci wierzą w Mikołaja? Spotkałam się niedawno z opinia jednej z mam, ze po co dziecku mówić o Mikołaju, jak go i tak nie ma? Co o tym sądzicie? bo ja się z tym nie zgadzam. Raczej uwiarygadniam postać Mikołaja - piszę z córką list do niego, wygenerowałam też wideo na http://www.listymikolaja.pl w którym umieszczone jest jej zdjęcie, domu i bliskich osób, oraz zalecenia od elfów. :) Wolę, aby córka jednak wierzyła, że Mikołaj istnieje, bo jednak to może dziać się tylko będąc dzieckiem i nie chciałabym jej tego odbierać. A jakie jest wasze zdanie?

Na górę