Czat na forum

Ogłoszenia na temat forum, planowanych zmian, propozycje nowych kategorii głównych, ...
Awatar użytkownika
Admin
Site Admin
Posty: 88
Rejestracja: ndz 15 lut, 2004 18:14
Lokalizacja: Gdynia (54 31'N 18 32'E)

Czat na forum

Post autor: Admin » śr 12 sie, 2009 17:02

Witam!

Oto kilka informacji technicznych dla korzystających z czata na forum.
Po pierwsze niestety dla wielu osób chęć korzystania z czata będzie się wiązała z koniecznością aktualizacji przeglądarki internetowej do nowszej wersji. Według statystyk serwera do tej pory ok. 25% oglądających używa Internet Explorera w wersji 6, który ma już 8 (osiem) lat. To najwyższy czas dokonać jego aktualizacji do najnowszej wersji (teraz wersja 8 ) lub zmiany przeglądarki internetowej na jakąś alternatywna dla IE. Do wyboru są Mozilla Firefox, Opera, Safari. Dla uspokojenia dodam, że przeglądarką IE 6 tez będzie można korzystać z czata, ale będzie to nieco bardziej uciążliwe niż nowszymi, ponieważ okienko wpisów będzie się rozszerzało w nieskończoność wraz z ich przybywaniem, zamiast pokazać się w małym okienku z paskiem przewijania, a poza tym nowe wpisy nie będą się pokazywać automatycznie, lecz trzeba będzie ręcznie odświeżać stronę.

Generalnie czat działa w ten sposób:
Na głównej stronie na dole, jest okienko w którym można pisać wiadomości na żywo. Po wpisaniu tekstu i naciśnięciu "Entera" wiadomość będzie wysyłana na serwer, a po kilku/kilkunastu sekundach u wszystkich którzy będą mieli otwarta przeglądarkę z czatem wiadomość pokażę się automatycznie (jak pisałem wyżej w IE 6 tak nie będzie). Na chwile obecną będzie się pokazywało do 40wiadomości wstecz. w miarę wzrostu zainteresowania czatem ta wartość na pewno będzie zmieniona.
Czat jest dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników. Własne wpisy można usunąć.

To chyba tyle podstawowych informacji. W razie pytań, problemów proszę pisać w tym temacie, a będę się starał jak najszybciej odpowiedzieć. Przy okazji będzie to baza wiedzy dla pozostałych.

Pozdrawiam
Marcin
Miłego Pisania
Administrator Forum

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Obrazek

ODPOWIEDZ