skad środki na dzialaność gospodarcza ?

Tutaj można zamieszczać informacje o pracy. Ogłoszenia o poszukiwaniu pracy jak również oferty pracy

Moderatorzy: Paweł, marcin ml

dendron
gg: 1000

skad środki na dzialaność gospodarcza ?

Post autor: dendron » śr 02 sty, 2013 19:24

siema, jestem 28 letnim mukolinkiem i mam problem ze znalezieniem stałem pracy postanowieniem założyć własny biznes który pozwoli mi pracować w domu miedzy innym chciałbym się zajmować postprodukcja,montażem materiałów video,reklama,marketing internetowy,budowa strona itd. odpowiednia wiedzę posiadam problem w tym ze sprzętu nie posiadam (wydajna stacja robocza,kamera hd itd) macie jakieś sugestie skąd można by zdobyć środki na zakup sprzętu? aktualnie dużo mówi się o dotacjach ale wygrać konkurs w tych unijnych jest ciężko (program kapitał ludzki 6.2) a z Powiatowe Urzędu Pracy kwota dotacji u mnie w mieści wynosi 15 tyś (czy jakieś 1/3 potrzebnej kwoty) natknąłem się na dofinansowania z PFRONu na założenie indywidualnej działalności gospodarczej gdzie kwota dofinansowania wynosi 52 653,3 zł (15-krotność średniej krajowej) i w tym kierunku chciałbym iść, korzystał może już ktoś z was z tego dofinansowania? może znacie jeszcze jakieś inne programy lub dofinansowania? pozdro

danula
Aktywista
gg: 6226887

Re: skad środki na dzialaność gospodarcza ?

Post autor: danula » śr 02 sty, 2013 21:27

chyba można też z urzędu pracy ,kwota 15tys.zl

Polo-Żubr
Aktywista
gg: 335975
Kontakt:

Post autor: Polo-Żubr » czw 03 sty, 2013 10:08

hejka!! Czy PUP czy 6.2 wszystko uzależnione jest od "firmy" która Ci pomoże wypełnić dany wniosek i pięknie go umotywować, zwykle cała procedura trwa w przypadku PUP ok 6-12 miesięcy a z 6.2 12-24, z PFRON-em nie wiem. I jeszcze jedno pamiętaj jak jesteś na własnej działalności to nie masz renty, a w ramach pierwszej działalności możesz mieć obniżony Zus o ile pamiętam do 24 miesięcy(ale może się mylę). Powodzenia życzę!!! i 3mam kciuki!!!!!!!!!
Moją pasją jest fotografia ślubna, sposobem na życie zdjęcia weselne.

Anna_M
Aktywista

Post autor: Anna_M » pn 21 sty, 2013 00:37

Polo-Żubr pisze:I jeszcze jedno pamiętaj jak jesteś na własnej działalności to nie masz renty, a w ramach pierwszej działalności możesz mieć obniżony Zus o ile pamiętam do 24 miesięcy(ale może się mylę).
Osoba prowadząca działalność gospodarczą obowiązkowo opłaca składki emerytalną, rentową i wypadkową, więc ma prawo do renty tak jak i do emerytury. Nie ma obowiązku opłacania składki chorobowej, więc nie ma prawa do wynagrodzenia za czas choroby (składka chorobowa daje prawo do zasiłku w razie choroby, a zdrowotna przekazywana jest do NFZ i przeznaczana na opłacanie wizyt lekarskich, dofinansowanie leków, utrzymanie szpitali, pogotowia itd.). Jednak każdy przedsiębiorca może dobrowolnie opłacać składkę chorobową i dzięki temu nabyć prawo do zasiłku chorobowego. Oczywiście warto zawczasu zapoznać się z warunkami wypłacania tych zasiłków...
Obniżenie składek ZUS jest obwarowane kilkoma warunkami, ale osoba zakładająca działalność po raz pierwszy prawie napewno się łapie. Warto popytać w ZUSie o swoją, konkretną sytuację.
mama Sławka urodzonego 4 stycznia 2011 (F508del/G542X) i Aleksa urodzonego 9 sierpnia 2008 (zdrowy! :) )

wiola77
Aktywista

Post autor: wiola77 » pn 21 sty, 2013 08:01

opłacając niższy ZUS trzeba pamiętać, że w przypadku koniecznośći przerwania działalności z powodu np. wypadku,choroby nie uzyskuje się prawa do renty ani zasiłku dla bezrobotnych

moniae1987

Post autor: moniae1987 » wt 22 sty, 2013 23:23

dotacje unijne urzędu pracy i urzędu miasta

dendron
gg: 1000

Post autor: dendron » sob 16 lut, 2013 13:51

działam działam zobaczymy co z tego bedzie :) a w tym wszystkim tak na prawdę nie chodzi mi o zarabianie kokosów po prostu mając ten sprzęt mogę trochę powalczyć z tym naszym niedoskonałym systemem :) chodzi mi tez po głowie film pełnometrażowy w którym role chorego zagra jeden z czołowych muzyków młodego pokolenia którego sam udział w tym filmie sprawi ze zobaczy go na prawdę spore grono odbiorców, jak z nim gadałem na ten temat to długo się nie zastanawiał wręcz był gotowy już zacząć następnego dnia :) jego wytwórnia jak i cala horda również dorzuca swoje 3 grosze robiąc soundtrack itd. 8)
jest cel i nie zamierzam łatwo się podawać :)

ODPOWIEDZ