MOJA CHOROBA

Jakie badania zrobić, jakie są robione, itp
JOLANTA

MOJA CHOROBA

Post autor: JOLANTA » śr 25 sty, 2006 20:08

Mam 27lat i w sierpniu 2005r.wykryto u mnie mukowiscydoze.OD 8 lat pracuje zawodowo bardzo zimnych warunkach. Brak czasu uniemozliwia mi normalnego leczenia..Musze 3 razy dziennie robic inhalacje i przyjmowac duzo lekow.Powoli jednak mysle o rezygnacji z pracy poniewaz warunki i ciagly kaszel uniemozliwia mi normalne wykonywanie pracy.Chcialabym starac sie o rente chorobowa i grupe ale niewiem co musialabym zrobic i jakie szanse mam na jej otrzymanie .Mam bardzo duzo wynikow badan i wypisow ze szpitala.Ponadto bardzo szybko sie przeziebiam i miewam zapalenie pluc.Czest zamiast chorobowego biore urlop wypoczynkowy.Chciaabym aby ktos kto zetknol sie z takim problemem co ja napisal jak mozna byloby postapic.Czy rezygnacja z pracy poprawi stan mojego zdrowia i pozwoli mi lepiej funkcjonowac.Bardzo prosze o porady.

ania

Post autor: ania » czw 26 sty, 2006 13:18

Witam! Proponuję umieszczenie tej informacji w "leczenie mukowiscydozy" lub "opieka nad chorymi'. Na pewno znajdzie się ktoś, kto będzie umiał coś podpowiedzieć w sprawie dalszego postępowania.

Jeżeli chodzi o sprawy socjalne związane z rentą i zasiłkami to proponuję kontakt z Karoliną Obroślińską, która wyraziła chęć pomocy przy załatwianu tego typu formalności (pełna informacja w kwartalniku MATIO nr 3-4/2005).
Kontakt:
e-mail: Chomik_@buziaczek.pl.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia.

ele.meller
Aktywista
gg: 21306952

moja choroba

Post autor: ele.meller » sob 25 mar, 2006 19:49

Witam Cie JJolu.mysle ze juz udalo ci sie zalatwic sprawy socjalne ,bo jesli nie to moge pomuz pokierowac .Podaje numer telefonu stacjonalnego 0523816123 i komurka 694798792.Warto zadbac o prawo,gdyz to jest choroba przewlekla i nalezy sie reta i zasilek pielegnacyjny, Pozdrawiam do uslyszenia zycze pogody ducha.

JOLANTA

Post autor: JOLANTA » pn 27 mar, 2006 18:16

SERDECZNIE PANIĄ WITAM.CO DO ZAŁATWIENIA RENTY TO OBECNIE JESTEM NA CHOROBOWYM A PÓŻNIEJ ZŁOŻĘ PAPIERY NA RENTĘ.MUSZĘ TROCHĘ POBYĆ NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM PONIEWAŻ POMIMO IŻ MAM DUŻO WYPISÓW ZE SZPITALA I WYNIKÓW RÓŻNY BADAŃ BOJĘ SIĘ ŻE NIE DOSTANĘ RENTY.CI LEKARZE ORZECZNICY CO NIEKTÓRZY TO NIE WIEDZĄ NAWET CO TO JEST MUKOWISCYDOZA.JEDNAK BĘDĘ MIMO WSZYSTKO PRÓBOWAŁA,GDYŻ DO PRACY NIE MOGĘ WRÓCIĆ.MUSZĘ DUŻO CZASU POŚWIĘCAĆ INHALACJOM I DRENAŻOM .DZIĘKUJĘ JEDNAK ZA TROSKĘ I ZA ZAINTERESOWANIE SIĘ MOJĄ SPRAWĄ.JEŻELI BĘDĘ MIAŁA JAKIEŚ TRUDNOŚCI TO SIĘ Z PANIĄ SKONTAKTUJĘ.DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM. :-)

ele.meller
Aktywista
gg: 21306952

Post autor: ele.meller » pt 28 kwie, 2006 19:09

witam Cie .Wrucilam z uzdrowiska z Cieplic.to oczym piszesz jest mi bliskie.Mam corke ktora ma 27 lat i tez nieotrzymala renty socjalnej.robilam apelacje.Wczoraj dowiedzialam sie ze druga pruba chlorkowa jest podwyszona.15 maja idzie na oddzial dzieciecy na diagnostyke i to tak ze NFZ zgodzil sie na lezenie z dziecmi.I w tym samym czasie idzie lezec jej brat Wojtek.Pozdrawiam izycze wytrwalosci pogody ducha oraz optynizmu.Acha najlatwiej bylo uzyskac pielegnacyjne .Wojtek ma juz inchalator ale apteka nieznala leku pulmozyne.To fakt ze ta choroba jest nieznana.Mi trudno muwic ale mam ulge ze moze teraz bedzie wlasciwe leczenie.Tak naprawde to dzieki internetowi ucze sie o tej chorobie.Jestem mama 2 dzieci z muko i rodzina i wogule to nikt niewie co to za choroba i dlatego ja cie rozumiem.Pa

Magdalena
gg: 0

Post autor: Magdalena » pt 01 lut, 2008 23:44

Маm 22 lat.czuje sie calkiem niezle,nie bylam w szpitalu ponad 9 lat temu kiedy wykryli mi horobe.Uzywam pulmozym raz dziennie i sol fiziologicnom do inhalatora, oczywiscie mam gorsze dni ale na ogul nie bralam antybiotykow dozylnych juz 2 lata, kiedy poczuje potszebe biore ciprofluksacin w tabletkah w miare tani lek ale bardzo skuteczny.Przepraszam jeszli narobilam zadujo bledow ortograficznych ale prawde mowioc nigdy nie uczylam sie polskiego, mieszkam w Bulgarii, mama jest polka.Nie buj sie kiedy czi jest zle, rob terapie wedlug zalrcenia lekarzy odpoczywai kiedy ci zle ale kiedy czyjesz sie w miare dobze trenoj jakisz sport ktory czi odpowiada i nie badz zbyt laskawa ku tobie samej, nie roznimy sie az tak bardzo od innych.Dzieki temu hodzilam do szkoly publicznej, sportuje kiedy mam czas, chodze do pracy, spelniam swoje majenia i zyje normalnie, po prosto mysl pozytiwnie... :-D

ODPOWIEDZ