Gdzie na badanie w woj.DOLNOŚLĄSKIM i czy trafne podejrzenia

Jakie badania zrobić, jakie są robione, itp
malin

Gdzie na badanie w woj.DOLNOŚLĄSKIM i czy trafne podejrzenia

Post autor: malin » pn 27 sie, 2012 13:00

Witam wszystkich. Jestem tatą 15-sto miesięcznego synka. Od ponad roku borykamy się z jego domniemaną alergią . Odwiedzaliśmy wielu lekarzy , nasza pani doktor pierwszego kontaktu oświadczyła ,że synek jest okazem zdrowia i nie mamy na siłę szukać mu chorób i napewno alergikiem nie jest . Żona jest chemikiem z wykształcenia i z racji wykształcenia oraz wrodzonej dociekliwosci nie dawały jej spokoju synka dolegliwości. Silne uczulenie na mleko objawiające się gazami oraz lużną kupką. Dotarliśmy do alergologa , który potwierdził uczulenie na mleko , wszystkie owoce i wiele innych produktów. Przez kilka miesięcy synek dostawał coraz to nowsze leki , które nie poprawiały jego kupki. Zaznaczam przy tym ,że synek nie miał AZS ani innych skórnych objawów. żonie ciągle nie pasowało coś z jego jelitami . Ja to nie szczególnie to wszystko ogarniam także mój opis może nie jest zbyt dokładny i chaotyczny za co z góry przepraszam .
Następnie odwiedziliśmy gastrologa , który przepisał leki na refluks (obecnie synek ma odstawione całkiem mleko i refluks znikł) . Synek nigdy nie wymiotował a ulanie może było z 2 razy .
no i po długich przebojach z lekarzami dotarliśmy do homeopaty z Wrocławia , która po bardzo wnikliwym wywiadzie (4 godz wizyta trwała) skierowała nas na badanie żywej kropli krwi . W tym badaniu wyszło,że synek ma grzyby i pasożyty. które zdaniem mojej ,żony są przyczyną alergii . Oddaliśmy też kupkę do badania na grzyby ale wyniki będa za jakieś 10 dni (wcześniej już dawaliśmy kupkę do badania 3 razy ale nigdy nic nie wychodziło (za krótko chodowali grzyby ))
ale mojej żonie jak i homeopatce cały czas przechodziła przez myśl także mukowiscydoza :(
pamiętam ,że elastaze w kale ma 500 a norma jest chyba 200.
no i moje pytanie gdzie we wrocławiu lub okolicach mogę zbadać te chlorki ? czytałem o Karpaczu i dr.Pomarańskiej ale pomóżcie proszę gdzie najdokładniej takie badanie wykonamy . I żona martwi się tym ,żeby to badanie nie było wykonywane na oddziale szpitalnym bo mamy już i tak dużo problemów i chcialibyśmy uniknąć jeszcze zarażenia młodego inną chorobą .
wiem ,że gdyby to żona przeczytała to bym dostał opr. za to ,że nic nie składam w całość i chaotycznie to chyba wszystko przedstawiłem ale zaryzykuję .
pozdrawiam wszystkich rodziców i pociechy
Radek

malin

Re: Gdzie na badanie w woj.DOLNOŚLĄSKIM i czy trafne podejrz

Post autor: malin » pn 27 sie, 2012 13:22

właśnie zapomniałem dopisać najważniejszego - śluz w kupce i błyszcząca kupka od dobrych kilku miesięcy . .. i głównie to nam spędzało sen z powiek ,że coś jest bardziej nie tak , a nie ,że wyolbrzymiamy tak jak nam to przedstawiali poprzedni lekarze.

Aedan
Aktywista

Post autor: Aedan » pn 27 sie, 2012 23:36

Je

Aedan
Aktywista

Post autor: Aedan » pn 27 sie, 2012 23:48

Jeśli chodzi o diagnostyczny test na mukowiscydozę - to standardowo wykonuje się badanie stęzenia chlorków w pocie.
Test jest stosunkowo prosty i dość specyficzny na mukowiscydozę.
Jako "nietutejszy", niestety nie jestem w stanie powiedzieć gdzie taki test można zrobić.
Natomiast radziłbym dać sobie spokój z badaniem żywej kropli krwi, bo to nie ma nic wspólnego z diagnostyką
a służy głównie wyciąganiu pieniędzy od zdesperowanych chorych lub zdrowych hipochondryków.
Równie skuteczne jest diagnozowanie z linii papilarnych dłoni lub z fusów.

http://www.wprost.pl/ar/74204/Magnesowanie-kieszeni/

magdahal4
Aktywista

Post autor: magdahal4 » wt 28 sie, 2012 00:49

witam,
badanie zrobisz na pewno na Koszarowej w przeniesionym Korczaku,
zapewne robią na Borowskiej w AM, moje dzieci miały robione na Curie Skłodowskiej na chirurgii (córka miała niedrożnoś ćsmółkową, tam to standard) jak i później na gastroenterologii. Przy wizcie w poradni trzeba zapytać o skierowanie lub po prostu w laboratorium zapłacić.

malin

Post autor: malin » wt 28 sie, 2012 09:41

Aedan - tu się niestety nie zgodzę . Wiadomo ,że trzeba podchodzić z pewną rezerwą do niektórych metod alternatywnego leczenia ale akurat z badaniem ,żywej kropli krwi to w naszym przypadku wszystkie podejrzenia się potwierdziły w 100%. żona jest chemikiem , skończyła niedawno z wyróżnieniem studia na UW kierunek biotechnologia. Ma pojęcie co pani od krwi do niej mówiła i nie były to jakieś bajeczki tylko w końcu potwierdziły się jej przypuszczenia , które były olewane przez kolejnych lekarzy alergologów - kolejne syropki które nic nie zmieniały , gastrologów- kolejne syropki , a wystarczyło całkiem odstawić mleko , nasza pani doktor to za każdym razem wyśmiewała żonę ,że na siłę szuka choroby synkowi a on tak zdrowo wygląda itd. Dla mnie to też ciemna magia i sam z tego nic nie rozumiem ale żona przynajmniej wie o co chodzi w tym wszystkim :)
proszę nie odbierać mojej wypowiedzi jako jakąkolwiek złośliwość , każdy sam wybiera to co sądzi ,że dla jego dziecka jest najlepsze wg. swojej najlepszej wiedzy. Już ostatnio wdałem się w ostrą dyskusję n/t tego ,że moja żona sugerowała wyższosć wody dla niemowląt z rossmana nad wodą żywiec zdrój no i po oddaniu wody obu wód do badania wyszło jednak ,że żona miała rację .
co do badania na chlorki to po telefonie do siedziby Fundacji zdecydowaliśmy jednak na wizytę w Karpaczu.
pozdrawiam wszystkich.

Aedan
Aktywista

Post autor: Aedan » wt 28 sie, 2012 14:07

malin,
Tzw. Badanie żywej kropli krwi to zwykła szarlataneria. To nie ma żadnych podstaw naukowych. Absolutnie żadnych.
Też skończyłem chemię. Też z wyróżnieniem. Też na UW - tyle tylko, że pewnie na innym UW.
No i dość dawno, więc sporo "cudów" już widziałem. Zapewniam Cię, że ludzie dla pieniędzy są w stanie zrobić dosłownie wszystko.
W ciągu 4-godzinnej rozmowy można dowiedzieć się wszystkiego i usłyszeć to co się chce usłyszeć.
Przykro mi, że nie trafiliście do tej pory na lekarza, który potrafiłby postawić diagnozę waszemu synkowi.
Być może ma nietolerancję laktozy, być może coś jeszcze. Mam nadzieję, że wkrótce będzie wiadomo co mu dolega
bez potrzeby do uciekania się do pseudonaukowych metod.

PS. Na temat "wyższości" wód mógłbym długo dyskutować, ale pewnie to strata czasu. Co według Ciebie czyni jedną wodę
z butelki "lepszą" od innych ?

Polo-Żubr
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Polo-Żubr » wt 28 sie, 2012 15:30

Aedan masz u mnie piwo!! Mam identyczne zdanie o tym!!!
Moją pasją jest fotografia ślubna, sposobem na życie zdjęcia weselne.

Aedan
Aktywista

Post autor: Aedan » czw 30 sie, 2012 00:17

Dobrze trafiłeś - lubię piwo.
Dzisiaj piłem Allagash White

http://www.allagash.com/beer/year-round/white

Paweł
Site Admin

Post autor: Paweł » czw 30 sie, 2012 22:03

Panowie, jako admin muszę przypomnieć o zakazie reklamy nazw napojów alkoholowych, chyba że jest to piwo firmy ........ i po 11pm (czasu nieokreślonego) ;)
Paweł Wójtowicz
Popieram Fundację MATIO
KRS 0000097900

doti

Post autor: doti » pn 31 gru, 2012 00:41

Witam, jak to się wszystko u Państwa zakończyło? Mam podobny problem z synkiem.
Proszę o odpowiedź
pozdr

bobek90

Post autor: bobek90 » pt 30 sie, 2013 14:22

Dołączam się do powyższej prośby jednocześnie odświeżając temat. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ