Czy mogę być chora na mukowiscydoze?

Jakie badania zrobić, jakie są robione, itp
Celili

Czy mogę być chora na mukowiscydoze?

Post autor: Celili » śr 05 cze, 2013 23:57

Witam,
Ostatnio przeczytałam o tej chorobie i zaczęłam podejrzewać, że ją mam, więc postawiłam napisać…
Opiszę jak to wygląda: mam 24 lata, nie byłam chorowitym dzieckiem, jeśli chodzi o przeziębienia, chociaż miałam skłonność do zatruć pokarmowych. Byłam i jestem szczupła i drobna. W wieku 13 lat zaczęłam często się przeziębiać, ale lekarz stwierdził, że to nie przeziębienia tylko alergia, co potwierdziły testy. Podejrzewał też astmę i na to byłam leczona jakiś czas po czym objawy się zmniejszyły.
Jednak przez ostatni rok ciągle się przeziębiam i łapię jakieś infekcje. Objawy mam podobne jak wtedy.
Problemem dla mnie jest to, że po przeziębieniu utrzymuje mi się długo katar i jeszcze dłużej duszący, napadowy kaszel, często połączony z odkrztuszaniem wydzieliny (właściwie takiej w formie śluzu). Teraz taki kaszel utrzymuje mi się prawie dwa miesiące, ciągle coś odkrztuszam, czasem mam przez to chrypę i chwilami ledwo mówię aż nie odkrztuszę w danym momencie. Boli mnie tez często głowa i chyba zatoki ostatnio. W między czasie dwa razy złapałam jakąś infekcję (raz tak poważniej, bo z gorączką) jestem na antybiotyku i czuje, że znów coś mnie bierze…
Oprócz tego mam problemy z przewodem pokarmowym (np. częste zatrucia, rozwolnienia, bóle brzucha) już dłużej niż rok, lekarze podejrzewają zespół jelita wrażliwego…
W związku z powyższymi objawami mam pytanie: Czy uważacie, że to może być mukowiscydoza i powinnam powiedzieć lekarzowi (który nic takiego nie sugerował), że podejrzewam taką chorobę? Czy jestem przewrażliwiona jakaś, bo się ostatni źle czuję i objawów jest za mało na to lub nie pasują (bo w sumie nie wiem dokładnie jakie powinny być)? A w końcu nie chorowałam dużo w dzieciństwie, a teraz mam 24 lata…. Nikt w rodzinie chyba nie chorował…
Z góry dziękuje za odpowiedź i przepraszam, jeśli zawracam wam głowę a nie mam podstaw, by myśleć, że jestem na to chora…
Pozdrawiam wszystkich serdecznie 

Polo-Żubr
Aktywista
Kontakt:

Re: Czy mogę być chora na mukowiscydoze?

Post autor: Polo-Żubr » czw 06 cze, 2013 07:47

Witam!!
Na dobry początek proponowałbym zrobić chlorki w pocie i poszukać poradni genetycznej :) bo może to być CF ale nie musi.
Moją pasją jest fotografia ślubna, sposobem na życie zdjęcia weselne.

Awatar użytkownika
Ballman

Post autor: Ballman » ndz 09 cze, 2013 21:51

Polo-Żubr pisze:Witam!!
Na dobry początek proponowałbym zrobić chlorki w pocie i poszukać poradni genetycznej :) bo może to być CF ale nie musi.
Dokładnie, zgadzam się.

Celili

Post autor: Celili » sob 15 cze, 2013 13:46

Dziękuję za odpowiedź i podpowiedź. Postaram się zrobić to badanie na chlorki w pocie :)

ODPOWIEDZ