Gdzie na Mazurach test potowy?

Jakie badania zrobić, jakie są robione, itp
ajszus

Gdzie na Mazurach test potowy?

Post autor: ajszus » pt 05 lip, 2013 17:40

Witam. Orientuje sie może ktoś w temacie? Ew robia w Bialymstoku, ale mają dlugie terminy.. Suwalki, Grajewo juz nie robia chyba, przynajmniej tak mi powiedzieli, gdy dzwoniłam na numery znalezione w internecie (a było na tych stronach, że wykonują te testy - już nie)... Warszawa troszke daleko, tam nas pokierowano... Czy często się zdarza, że dziecko z ujemną przesiewówką ma jednak muko? Dzwoniłam z pytaniem czemu Wiktoria nie miała przesiewówki (bo w książeczce miałą podkreślone tylko 2 choroby, a muko nie), ale jednak miała i wynik wyszedł ujemny. Ogólem moje dziecko miało już mieć cytomegalie (dodatnie przeciwciała, ja miałam też w obu klasach w ciąży, na szczeęście przeszły z mlekiem, bo Igm ma ujemne, a Igg nie wzrasta), miało mieć zespół Westa (kilka odruchów moro pod rząd, już miałam jechać na eeg, bo nagrałam to i pokazałam lekarzowi, w sumie sama nie wiedziała, ale oceniła że to przetrwały odruch moro i zanim się wybrałam, to wszystko minęło (i od 3 miesiąca życia się nie powtórzyło, a ma 10), więc może teraz świruję z tą muko, ale objawów ma sporo...

Awatar użytkownika
chili

Re: Gdzie na Mazurach test potowy?

Post autor: chili » pt 05 lip, 2013 20:05

Witaj. Nie wiem jak często się to zdarza ale u nas właśnie test przesiewowy wyszedł ujemny. Badanie genetyczne i test potowy wykazały chorobę. Nie denerwuj się, tylko na spokojnie znajdz najbliższe Wam miejsce gdzie można zrobić test potowy i wykonajcie badanie, będziesz spać spokojnie. Niestety nie jestem z Twoich stron, wiec nie pomogę jeśli chodzi o to gdzie można je zrobić. Pozdrawiam.
Olka fasolka DDF508

ODPOWIEDZ