Czy mam dalej drazyc?

Jakie badania zrobić, jakie są robione, itp
Awatar użytkownika
Dominikas

Czy mam dalej drazyc?

Post autor: Dominikas » pn 10 mar, 2014 10:32

Witam i z góry przepraszam za brak polskich znaków. Niepokoi mnie mój 6-o miesięczny synek.Po narodzinach nie oddał sam smolki (pielęgniarka wzięła go na oddział i tam mu "pomogli", przyniosła mi synka powiedziała tylko,ze już jest ok.Kupki robił potem nieregularnie, po przejściu na normalne stolice były one płynne.Gdy byliśmy hospitalizowanych w Prokocimiu z powodu przedłużającej sie żółtaczki, wsród innych badań skierowano nas na chlorki w pocie (nie wiedziałam z jakiego powodu,dowiedziałam sie dopiero z wypisu).Synek miał wówczas jedynie 4 tygodnie i badanie nie wyszlo(zbyt mała ilośc potu).Badania przesiewowe miał pobierane w drugiej dobie i wyszły prawidłowo (Lekarze z Prokocimia dzwonili do Warszawy po wynik).Od początku synek dużo choruje (ma dwójkę starszego rodzeństwa).gdy ma katar,nigdy nie jest on "lejący",zawsze bardzo gesty,ciężki do odciagniecia,nie wylatuje sam z nosa przy kichania.Teraz synek ma poważniejsza infekcje,przebiegająca z okropnym kaszlem, w dzień i w nocy.Na razie poprawy brak mimo 4-o krotnych inhalacji dziennie (mucosolvan,Pulmicort).Nie wiem czy jest powód do zmartwienia.,.Martwi mnie ten fakt nie oddania smilki i te lepkie,gęste katary.Maz uważa,ze zdziwiłam i jeśli byłaby potrzeba dalszej diagnostyki,ktoś w szpitalu by o tym napomknął (ale ja nawet nie usłyszałam tam słowa o mukowiscydozie...).Mnie jednak nie opuszcza niepokój.Czy mam nalegał na dalsza diagnostykę?Bardzo dziękuje za sugestie.

smutna_mama
Aktywista

Re: Czy mam dalej drazyc?

Post autor: smutna_mama » wt 11 mar, 2014 10:52

Witaj,

Dla świętego spokoju można zrobić chlorki zawsze prywatnie, ale myślę, że skoro badania przesiewowe wyszły ok to nie powinno byc powodu do zmartwień, ale to też nigdy nie jest to w 100% pewne, masz powody do zmartwień bo nieoddanie smółki, jak i przedłużająca sie żółtaczka, czy luźne stolce i częste infekcje mogą wskazywać na mukowiscydozę, ale nie muszą !!!, my nie jesteśmy lekarzami, myślę, że o swoich obawach powinnaś porozmawiać ze swoja pediatrą i ona powinna Wam coś podpowiedzieć. Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka.

syneczki_3

Re: Czy mam dalej drazyc?

Post autor: syneczki_3 » sob 15 mar, 2014 12:56

Dla swietego spokoju mozna powtórzyc badania..
Szymek 01.01.2013 (F508 del/ D1152H)
Obrazek
Wojtek 20:08:2008 (F508 del/ D1152H)
Marcin 20.05.2007 zdrowy
Jaś 14.01.2014 czekamy..
Mama Kasia.

ODPOWIEDZ