Czy mam dalej sie martwić???

Jakie badania zrobić, jakie są robione, itp
olkak

Czy mam dalej sie martwić???

Post autor: olkak » pn 28 kwie, 2014 15:44

Witajcie drogie mamy :) Postanowiłam napisać,prosić was o radę czy powinnam dalej drążyć czy może lepiej odpuscić,chodzi o syna 8letniego,miał robione badania przesiewowe po urodzeniu ale czy daja one 100%pewności.Od małego syn jest bardzo chorowitym dzieckiem,gdy miał pół roku złapał rotawirusa i szpital,gdy miał 7mca szpital zapalenie m,płuc. I to tak się ciągnie do dnia dzisiejszego,powracające zapalenie oskrzeli szczególnie, w ostatnim m-ca syn był na dwóch antyb które nie pomogły skonczyło sie szpitalem Zapalenie płuc+Obturacyjne oskrzeli leczenie 7dniowe z wypisem do domu i kolejnym antyb na 9dni.Czekamy również na wizytę u gastroenterlologa powód bóle brzuszka i luźne stolce(bardzo śmierdzące).Pediatrzy nie widzą problemu mówią że już jest poprostu taki chorowity,różne leki na odpooność nie dały żadnego rezulatu.Czy może szukać gdzie indzie

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Re: Czy mam dalej sie martwić???

Post autor: AleksandraKaczynska » śr 14 maja, 2014 20:09

myślę że musisz zadzwonić do najbliższej poradni mukowiscydozy i sprawę wyjaśnić. Trudno cokolwiek doradzić a pytanie jest do lekarza - na pewno warto to wyjaśnić jak najszybciej.
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

delicja
Aktywista

Post autor: delicja » czw 22 maja, 2014 10:23

Inna, trudna diagnostyka, to alergie. Może być alergia złożona pokarmowo-oddechowa i przez to symulować muko. I najpierw robiłabym badania w tym kierunku. Mało tego, alergie pokarmowe dają często dolegliwości oddechowe i odwrotnie. Sprawdź białka/mleko/, gluten, pierze, kurz i roztocza, trawy. Zastosuj dietę eliminacyjną, prowadź kalendarz żywienia. Wymagająca diagnostyka ale to baaardzo ważne jeśli faktycznie jest alergikiem! Odradzam testy z aptek, takie samodzielne z krwi. Lepiej w dobrej poradni wdechowe i samodzielnie przez dietę eliminacyjną. Skuteczne są też badania polem magnetycznym ale one pokazują tylko, że jest alergia, nie mówią jaka (no mogą sugerować grupę alergenów)-długo by o tym. Trzymam kciuki.

danula
Aktywista

Post autor: danula » pt 23 maja, 2014 09:29

badanie "chlorków w pocie" możesz zrobić sama prywatnie bez skierowania lekarza- koszt chyba 30zł i już tu będzie pierwszy sygnał

olkak

Post autor: olkak » pt 20 cze, 2014 10:17

Dziękuje za rady i pomoc. Wtej chwili syn jest diagnozowany robimy badania pod kierunkiem złego wchłaniania pokarmów,kał na stopień strawienia i następne ma zostać przeprowadzany test potowy, lekarz gastroenterolog kieruje nas.Tylko lekarz zastanawia się tyciem syna,bo raczej to w muko chyba nie występuje?
Mama Kubusia :-D

Lana868

Post autor: Lana868 » pt 20 cze, 2014 13:01

Nie wszystkie mukolinki maja problemy pokarmowe, moja Karolinka ma wydolna trzustke, dobrze przybiera na wadze...apetyt tez dopisuje:)

olkak

Post autor: olkak » pt 20 cze, 2014 17:37

Aha.Czyli córeczka ma normalną wage? Nasz Kubuś waży dużo bo 43 na wzrostu 128 wiec ma nadwage.

Lana868

Post autor: Lana868 » sob 21 cze, 2014 13:27

Karolinka nie ma co prawda nadwagi ale wazy dobrze, ma 2 lata i dwa miesiace, 92 cm i wazy 14 kg, lekarz zadowolony, je wszystko, 5 posilkow dziennie
najlepiej kochana jak poczekasz na wyniki badan? na kiedy macie termin?

olkak

Post autor: olkak » pn 23 cze, 2014 13:38

No jedynie pozostaje czekac.Usg i reszta wynikow dopiero bedzieny wiedziec przy wizycie u gastrownterologa 22lipca,osiwieje z tego czekania.a po tych wynikach dopiero ma zostac zrobiony test potowy ehh wiec ile czasu jeszcze..

Lana868

Post autor: Lana868 » pn 23 cze, 2014 20:01

no tak.....niestety czeka cie dlugi wyczerpujacy miesiac.....oczekiwanie na diagnoze jest okropne ale wciaz mozesz meic nadzieje ze bedzie dobrze..tego ci zycze:) i odezwij sie po badaniach:)

mama04

Post autor: mama04 » wt 24 cze, 2014 08:07

olkak pisze:No jedynie pozostaje czekac.Usg i reszta wynikow dopiero bedzieny wiedziec przy wizycie u gastrownterologa 22lipca,osiwieje z tego czekania.a po tych wynikach dopiero ma zostac zrobiony test potowy ehh wiec ile czasu jeszcze..
Doskonale Cię rozumiem. My też długo czekamy na jakąkolwiek diagnozę. Wizyta w Poradni Mukowiscydozy w Gdańsku dopiero 22 lipca. Chlorki, które robię prywatnie ( bo ile można czekać) nie wychodzą, bo córka ma suchą skórę i trudno jest pobrać pot. I jak widzę po wpisach dobre przybieranie na wadze ( moja córcia ma nadwagę!!!!) nie jest gwarantem zdrowia. My teraz będziemy w górach, więc umówiłam się prywatnie na chlorki w Karpaczu, może za którymś razem wyjdą. Tak więc pozostało nam cierpliwie czekać. Pozdrawiam

olkak

Post autor: olkak » wt 24 cze, 2014 14:08

To tak jak nasz synek ma nadwage. U nas długo sie nie czeka za testem potowym bo około miesiaca.

mama04

Post autor: mama04 » śr 25 cze, 2014 06:57

Na pierwszy test potowy, prywatnie w Poradni Muko w Gdańsku czekałam 3 tygodnie ( niestety jak pisałam bibułka pozostała sucha) koszt = 50 zł. W Karpaczu są szybsze terminy, zapisałam się na 01 lipca, bo akurat będę w górach koszt 60 zł. Płaci się oczywiście niezależnie od tego czy bibułka nasiąknie potem czy nie. Trochę dla mnie to dziwne, bo w gruncie rzeczy przecież płacę za badanie chlorków, które de facto nie jest wykonane. I niestety weryfikuję informację, które wcześniej uzyskałam w Karpaczu, jeden z pracowników powiedział, że zapłacę dopiero jak uda się pobrać pot, a inny w rozmowie tel., że niestety płacę niezależnie od tego czy się uda czy nie. Trudno, cena nie jest jakoś drastycznie wysoka, grunt, aby się udało. Dostosuję się do rad, które uzyskałam na forum między innymi, aby dokładnie umyć rączkę ciepłą wodą z mydłem ( w Karpaczu byli zdziwieni, gdy o to zapytałam, powiedzieli, że u nich nie ma takich praktyk), ale ja i tak to zrobię.

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » śr 25 cze, 2014 07:14

tu nie chodzi o dokładne umycie raczki - ale o mycie rączki - masowanie delikatne woda z mydłem miejsca gdzie będzie pobierana próbka - potem trzeba dokładnie wypłukać i wytrzeć dokładnie.
Ale w Karpaczu tez wiedzą co robią - bo to wszystko zależy od metody badania - takie badanie, jeżeli ma być w celu wykluczenia/diagnozy - musi być połączone z badaniem lekarskim w poradni mukowiscydozy. Sam wynik może być mylący.
Jezlei dziecko się rozwija dobrze - i nie leżycie w szpitalu - lepiej poczekać do właściwej wizyty w celu diagnozy w Karpaczu.
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

Lana868

Post autor: Lana868 » śr 25 cze, 2014 21:21

miesiac czasu na zrobienie testu potowego? hmm terminy takie dlugie dlatego ze prywatnie? ja dostalam skierowanie i za dwa dni mialam termin...

mama04

Post autor: mama04 » czw 26 cze, 2014 14:28

No niestety takie terminy. Pytałam czy na skierowanie czy prywatnie jest szybciej, odpowiedziano mi, że jest jedna kolejka. Myślę, że to zależy od miasta. Na pierwszą wizytę w Poradni czekam prawie dwa miesiące, bo rejestrowałam się 04 czerwca a termin mam na 22 lipca. Natomiast w Karpaczu nie ma takich kolejek..

olkak

Post autor: olkak » czw 26 cze, 2014 21:55

No mi też sie wydaje że zależy od miasta jakie są kolejki.
Mamusie mam do was pytanie odnośnie szczepionki, o mój mały dostał we wtorek szczep zlecona przez immunolga na pneumokoki w jedna raczke a w dsruga na wzw i w miejscu szczepienia (pneumok) ma spuchniete oraz czerwone mocno wokół okolo 10-15cm boli go,zastanawiam sie czy o jest normalne po szczepieniu bo nigdy tak nie miał i sie martwie.pozdrawiam

olkak

Post autor: olkak » sob 26 lip, 2014 16:44

Witam wszystkie mamusie.
My po wizycie u gastro-nie jest dobrze w kale tłuszcz i skrobia.usg cieżko.było zrobic bo dużo gazów,chodz syn nic nie jadł w dniu badania a dzien wcześniej robiił dwa razy kupe.Idziemy do szpitala na diagnostyke maja zrobić próbe polikarpinową ()czy to jest to samo co test potowy?),zbadac pod kierunkiem refluksu. Bardzo sie boimy z mezem, co wyjdzie.Synek przerażony pójściem do szpitala :-(
Narazie dopadł nas okropny suchy kaszel, osłuchowo czysto a go strasznie męczy, nie wiem jak mu pomóc ,inhalacje z soli ,syropy prawie nic nie daja. POZDRAWIAM

mama04

Post autor: mama04 » ndz 27 lip, 2014 11:01

Olkak a robiliście kiedykolwiek testy na alergię? Teraz bardzo pylą chwasty - pokrzywa, zaraz bylica. To może powodować kaszel, na który syropki i leki na przeziębienie nie pomogą. My robiliśmy test potowy w Karpaczu - koszt 60 zł, wyszedł w normie. Mimo wszystko powtórzymy go w przyszłym roku, choć alergolog, która zalecała zrobienie chlorków kazała sprawę zamknąć. Szukaliśmy przyczyny kataru, kaszlu ( takie niby przeziębienia, ale bez gorączki), bo córka odczulana jest na roztocza, a kaszlała w miesiącach, gdzie wcześniej było ok. No i też w Karpaczu zrobiłam jej testy na alergię i okazało się, że doszło jej wszystko co pyli, sierść i inne. Stąd kaszle, katary, spływanie tylną ścianą gardła. Bóle brzucha też u nas się zdarzają, ale to refluks ( córcia ma stwierdzony na usg). Brzuch może boleć, jak pisała któraś z mam z powodu alergii pokarmowej. Synka uspokój, będziesz przecież przy nim. Odezwij się jak coś będziesz wiedziała.

olkak

Post autor: olkak » ndz 27 lip, 2014 12:21

Witaj :-)
Syn miał robione testy pokarmowe,na drzewa,plesnie ,zwierzeta itd nic nie wyszło po za lekkim odczynem na brzoze i olche ale p.alergolog stwierdzila ze minimalnie mu wyszlo i jest ok.
A czy ta proba polikarpinowa to tosamo co test potowy z raczki czy inaczej to robia?tak mamy termin na wtorek do.szpitala chyba ze sie rozchoruje nie dajBożejutro idzieemy do lekarza zeby jeszcze raz sprawdził ten kaszel.

ODPOWIEDZ