Czy mam dalej sie martwić???

Jakie badania zrobić, jakie są robione, itp
mama04

Re: Czy mam dalej sie martwić???

Post autor: mama04 » pn 28 lip, 2014 13:12

Tak, według mnie próba pilokarpionowa to inaczej test potowy. Dokładniej jedną z metod próby potowej jest właśnie metoda jonoforezy pilokarpinowej. Nic strasznego. Co do testów alergicznych trzeba pamiętać, iż dziecko może w każdym czasie na coś się uczulić. Moja córka trzy lata temu na testach miała tylko roztocza, teraz okazało się, że uczuliła się na wszystko. Ponadto np. w testach nie wyszło uczulenie na cytrusy, a ewidentnie po ich zjedzeniu następuje szał drapania. Na forum wyczytałam też, że przyczyn kaszlu może być wiele np. dyskineza rzęsek, niedobór alfa 1- antytrypsyny ( córka mojej kuzynki to ma i często kaszle właśnie tak sucho) U nas przyczyną kaszlu ( ale to zazwyczaj jakiś czas po położeniu się) okazał się właśnie refluks. Ja miałam 3 miesiące temu ten sam dylemat, trochę pocieszyła mnie jedna z lekarek z Medgenu, że jak były badania przesiewowe ok. to już dobrze, poza tym jeżeli dziecko w wieku 7-8 lat nie ma widocznych zmian w płucach, trzustce to jeżeli nawet jest muko to łagodna odmiana. My zrobiliśmy jak już pisałam chlorki, powtórzę je na pewno za rok, ale ziarnko niepewności zostało zasiane i tyle. Odezwij się koniecznie jak wyjdą chlorki i inne badania. :))

olkak

Post autor: olkak » śr 30 lip, 2014 15:28

Witajcie mamusie.
Miałam wczoraj napisać ale zabiegana troszle jestem.A wiec tak,nie zostaliśmy przyjeci do szpitala,synek ma zapalenie oskrzwelimamy wyleczyc i wrocic.A wiec.pozostaje nadal wielka nie wiadoma.Pozdrawiam

olkak

Post autor: olkak » sob 02 sie, 2014 13:31

Jeszcze raz Ja :-)
Mam pytanie odnośnie pocenia sie.
Otóż mój mały okropnie sie poci,a teraz w te goraczki to już całkowicie,wyglada jagby wyszedł z wanny cały mokry,szczególnie nosek az kapie z niego.Daje mu dużo pić.
Mama Kubusia :-D

olkak

Post autor: olkak » czw 23 paź, 2014 23:46

Witam Mamusie:)
Bardzo,bardzo dawno nie pisałam.
A wiec tak po pobycie w szpitalu, straszne przeżycia szczególnie dla syna! A wiec stwierdzono refluks żoładkowo-przełykowy+lekkie zapalenie żoładka. Z powodu ze wtedy wyszły te tłuszcze w kalu to zrobili ten test, TRAGEDIA(studenci sie uczyli) co oni za sprzet maja w szpitalu,gdy synowi zalozono te blaszki i wlaczono ta maszyne to jedwn wielki,przetazliwy krzyk syna, studenci sie wystraszyli pani doktor rownież,ktora stwierdziła ze ta maszyna jest cos popsuta i przyniosa nastepna.Boże nie mogłam patrzec jak synek cierpi krzyczał z bólu. Po godz studenci przyszli z nastepna ta maszyna, posmarowali raczke znow,zalozyli te blaszki, gdy wlaczyli znów krzyk,przerazliwy placz syna,p.doktor stwierdzila ze to noe moze bolec i koniec.Kubus az zasnoł ze strchu.Po 15min przyszla studentka sprawdzicczy mały sie spocił, co dziwne zero jakiego kolwiek potu chodz byl przykryty po sama szyje kołdra i 5kocami i spał.Pow ze wogole nie jest mokry chociaz zeby nial raczke lekko spocona ale zero nic.Wiec stwierdzila studen ze za 15min znow przyjdzie,po 15min przyszla doktorka czy mały sie spocił ale nadal nic chodz spal nadal ale p.dokt stwierdzila ze starczy i tak wiwc zawolala studen zeby sie nauczyli jak sie sciaga ten papierek.
I tu wielki szok te blaszki a raczwj jedna byla za duza i przypalila a raczej zrobila dziure w skórze,dokto stwierdzila ze zle sie stalo i dala masc z antyb.
Wynik 14 ale nie jestem pewna czy dobrzr zostalo przeprowadz badanie.
Czy moze niemam juz co drążyc?
Ostatnio gdy syn choruje jest duzo gorzej zapalenia sie ciagna dlugo,teraz przeszedl zapalenie osnrzeli ktpew trwało moesiaci 3rozne antyb.Jak myslicie mamusie co robic dalej.Ile pprzeciez dziecko moze chorowac?

meszek

Post autor: meszek » ndz 26 paź, 2014 06:35

Bardzo współczuję takiego badania... Ehhh aż sie cos robi :/
za świeża jestem w tej chorobie...
ja pewnie bym dążyła żeby poznać diagnozę... Im wcześniej wykryte tym szybciej leczenie, a może to tylko taki chorowity czas... ;)

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » ndz 26 paź, 2014 17:11

olkak - powinnaś zgłosić się do poradni pulmonologicznej - innej niż się leczycie lub do poradni mukowiscydozy - polecam Rabkę lub Karpacz. Obawiam się że tak zrobiony test jest raczej źle zrobiony - nawet wolę nie wiedzieć gdzie go robiono...
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

mamaBacia

Post autor: mamaBacia » ndz 26 paź, 2014 19:24

a ja wolałabym wiedzieć, czy to nie aby Poznań :?:

olkak

Post autor: olkak » pt 31 paź, 2014 08:31

Witajcie Mamusie:)
Też tak właśnie myśle że ten test został źle przeprowadzony,nie chce przesadzać,ale wiadomo jakoatka boje,martwie się o swoje dziecko.Nasz lekarz pulmonolg jak mu opowiedziałam jak zrobili test to pow że bedzie trzeba powtorzyc test.i pokieruje nas gdzie indziej.A tak sie zastanawiam jaka moze byc jeszcze inna przyczyna nawracajacych coraz czesciej i dłuzej ciagnacych sie zapalen oskrzeli.
Pozdrawiam;)

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » pt 31 paź, 2014 08:41

astma oskrzelowa, uczulenia, choroba polegajaca na tym że rzęski w płucach się nie ruszają - dużo tego...

olkak

Post autor: olkak » czw 06 lis, 2014 19:49

Dziękuje Aleksandra :)
Idzemy w przyszłym tygodniu na oddział,na rozszerzoną diagnostyke (w tej chwili kolejne zapalenie oskrzeli+biegunka:(),maja odrazu powtorzyc testy potowe,p.doktor była oburzona i zaskoczona w jaki sposób zrobili synowi testy.Pozdrawiam odezwe się po szpitalu.

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » pt 07 lis, 2014 07:56

trzymam kciuki

olkak

Post autor: olkak » pn 10 lis, 2014 17:11

Mamusie,a wiecie może co oznacza wynik Ig2 ?

ODPOWIEDZ