Sucha bibułka na teście potowym

Jakie badania zrobić, jakie są robione, itp
mama04

Sucha bibułka na teście potowym

Post autor: mama04 » czw 05 cze, 2014 07:05

Dzień dobry.

Mam pytanie odnośnie testu potowego. Owszem przeczytałam ( nawet kilkakrotnie) całe forum i znalazłam podobne wątki, niestety nie rozwiały one moich wątpliwości, dlatego też pozwoliłam sobie na założenie nowego.
Wczoraj byłam z moją córeczką na teście potowym. Pomimo tego, iż ubrana była w kilka warstw, kurtkę zimową, czapę, kaptur, ręka dodatkowo owinięta grubym zimowym szalem..... bibułka po prawie godzinie pozostała SUCHA. W tym czasie biegałyśmy po schodach, skakała na skakance ( aż zrobiło się jej niedobrze). Wypiła dwa kubki gorącej czekolady, 0,5 litra wody. Po rozebraniu, ciekło jej dosłownie z każdej części ciała.... niestety z ręki nie... Pani pobierająca materiał do badań stwierdziła, że u dzieci z suchą skórą ( a córcia ma azs i mnóstwo innych alergii) ciężko jest pobrać pot. Mówiła, że czasami nawet 7-8 razy. I dlatego bardzo Was proszę o porady co mogę jeszcze zrobić dla mojej córki. W którymś wątku ( ale nie mogę go teraz znaleźć) jedna z mam pisała o dokładnym myciu ręki ( czy trzeba to zrobić bezpośrednio przed badaniem?) Bardzo proszę o pomoc. Może owinąć rękę jeszcze z zewnątrz jakąś folią lub czymś ciepłym?

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Re: Sucha bibułka na teście potowym

Post autor: AleksandraKaczynska » sob 07 cze, 2014 06:34

To mycie rączki trwa chyba 2 minuty - takie masowanie wilgotne ręką z mydłem - i to pobudza własnie gruczoły potowe - nawet bardziej niż bieganie - natomiast musisz dziecko dużo poić pare dni wcześniej też. Nie wiem gdzie robiłaś badania - ale u nas te mycie rączki jest zawsze stosowane. Skroo jesteście na etapie wykluczania mukowiscydozy - może wybrać się do jednego z polecanych ośrodków - lista ośrodków robiących badania diagnostyczne w tym kierunku jest wymieniona na stronie Matio. Ja znam IMiD w Warszawie - i mimo złych warunków obecnie - wiecznie ciagnący się remont przychodni ) to jesli chodzi o diagnistykę - są rewelacyjni. Polecane przez rodziców też są Karpacz i Rabka oraz Gdańsk
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

danula
Aktywista

Re: Sucha bibułka na teście potowym

Post autor: danula » ndz 08 cze, 2014 19:26

Lepiej owinąć miejsce badane czyli rękę szalikiem. Ubieranie dziecka całego grubo jest niepotrzebne bo potem trzeba je przebrać nic nie dało jak kiedyś u nas

ODPOWIEDZ