smolkowe zapalenie otrzewnej w okresie plodowym

Jakie badania zrobić, jakie są robione, itp
Awatar użytkownika
justatk080684

smolkowe zapalenie otrzewnej w okresie plodowym

Post autor: justatk080684 » ndz 03 sie, 2014 23:26

Witam wszystkuch, i na poczatek uklon w strone dzielnych rodzicow i dzieci, ktorzy walcza z ta niesprawiedliwa choroba!
Pisze do Panstwa z pytaniem, byc moze u kogos byl taki przyqpadek jak u nas...
Otoz...31 lipca tego roku, wykonano u mnie badanie usg, w 36 tygodniu ciazy.
Lekarz od razu wykryl zbyt duzo plynu w brzuszku malucha i skierowwl mnie od razu do szpitala. Po kilkudziesieciu minutach lezalam juz na stole operacyjnym, doonano cesarskiego ciecia.
Synek urodzil sie w 36 tygodniu, z waga 2800 kg, dostal 7 pktow w skali Apgar... zostal ochrzczony, nastepnie przewieziony do innego szpitala na obserwacje - przyjety z bardzo napuchnietym bxrzyszkiem.
Nastepnego dnia byl operowany, operacja trwala 3 godziny.
DIAGNOZA - operowany z powodu smolkowego zapalenia otrzewnej, dodatkowo wrodzona sepsa i wrodzone zapalenie pluc.
Synek lezy teraz podlaczony do maszyny, podawane sa leki przeciwbolowe, jego brzuszek dalej nie pracuje... jutro o 13.46 minie trzecia doba od przeprowadzenia operacji.
Jego stan jest ciezki.
Chirurdzy maja podejrzenia do mukowiscydozy.
Ale zanim to sie wyjasni minie jeszcze sporo czasu, teraz trwa walka o zycie naszego malucha...
Mam pytanie, czy u kogos z Panstwa byl taki przypadek...
Czy potwierdzilo sie, ze to faktycznie muko.
Po jakim zcasie dziecinka doszla do siebie?
Czy smolkowe zapalenie otrzewnej musi byc oznaka mukowiscydozy?
Mamy juz dwuletnia coreczke, jest zdrowa jak ryba, zadnych objawow choroby.
Blagam Panstwa o pomoc i slowa, moze akurat znacie takie przypadki jak u nas...
Pozdrawiam.

aga+szymon

Re: smolkowe zapalenie otrzewnej w okresie plodowym

Post autor: aga+szymon » czw 07 sie, 2014 22:37

Witam, nigdy nie słyszałam o smolkowym zapaleniu otrzewnej. Po urodzeniu pierwsza kupka jest ważna ale nie zawsze jej brak czy komplikacje z nia zwiazane sa oznaka muko. Prosze byc dobrej mysli, wiem, ze to trudne ale nadzieje trzeba miec zawsze. Duzo zdrowka dla malenstwa i sil w przetrwaniu ciezkich chwil dla rodzicow...
06.03.212r Nikodem nasz największy skarb...

Awatar użytkownika
chili

Re: smolkowe zapalenie otrzewnej w okresie plodowym

Post autor: chili » pn 01 wrz, 2014 21:46

Witaj, u nas byla niedroznosc smolkowa z perforacja jelita, malo brakowalo do zapalenia otrzewnej. Chirurg po operacji powiedzial ze obstawia muko i diagnoza potwierdzila sie w badaniach genetycznych.

Calosc leczenia jelita trwala niecaly rok, wiekszosc w domu. Teraz corka ma 3 latka, po tamtym epizodzie pozostala tylko blizna na brzuszku. Wazy prawidlowo bez wspomagaczy pod postacia odzywek. Muko przechodzi dosc lagodnie.

w razie pytan sluze pomoca.
Olka fasolka DDF508

ODPOWIEDZ