proszę o pomoc

Jakie badania zrobić, jakie są robione, itp
Awatar użytkownika
ekja

proszę o pomoc

Post autor: ekja » ndz 08 lis, 2015 11:29

Witam, wiem że nie wydadzą Państwo diagnozy co do objawów choroby ale postanowiłam zapytać czy jest może na forum ktoś o podobnym przypadku. Córcia ma w tej chwili 6 lat, miała po narodzinach testy przesiewowe na muko, które nic nie wykazały. Nie miała problemów jako noworodek z kupką, bądź innymi zaburzeniami trawiennymi. Jedynie co to od maleńkości borykała się z kaszelkiem. To znaczy kaszel nie występował cały czas ale tylko podczas infekcji. Do 3 roku życia chorowała tylko na drobne przeziębienia i katarki i wówczas występował kaszel, głównie w nocy (zazwyczaj zarwana była 1 góra 2 noce podczas infrkcji). Katar znikał, znikał też kaszelek. Lekarze mówili, że podczas kataru spływała jej nocą wydzielina i stąd ten kaszel. Gdy skończyła 3 latka zachorowała na zapalenie krtani. Masakra, tydzień nieprzespany zanim dostaliśmy poprawną diagnozę, suchy kaszel, duszący tylko w nocy i podczas drzemki w dzień. Po tygodniu dostała sterydy i powoli przeszło (zap. krtani było w lutym). We wrześniu mała poszła do przedszkola i się zaczęło. Wrzesień jeszcze w miarę ale w październiku złapała zap. oskrzeli, wyleczone antybiotykami. Od listopada zacząl się wodnisty katar i po tygodniu kaszel. To była masakra, kaszel był raz suchy, raz mokry, męczący w nocy i w dzień, mała osluchowo czysta. I tak mamy głównie do tej pory. Mała ma już 6 lat a chodzi do przedszkola w kratkę. Infekcje trwają mniej więcej od pażdziernika do czerwca i non stop jest kaszel w tym czasie. Miała robione wyniki krwi - wszystko ok, rtg klatki - wszystko w porządku, w wieku 3,5 roku badanie kału - wszystko grało, w badaniu moczy też ok, testy alergiczne Pani stwierdzila że coś tam wyszło ale nie jest to typowa alergia. U laryngologa ok, jest niewielki przerost trzeciego ale nie do wycięcia (konsultowane z 2 laryngologami) Antybiotyki mala przyjmuje dość rzadko ostatnio w czerwcu (angina). Nigdy nie miała zap. płuc, raz typowe zap. oskrzeli reszta tylko kaszel, katar i osłuchowo czysto. W czerwcu po antybiotyku zakończył się kaszel, sielanka trwała do października, nie miała ani kaszlu, ani kataru, kompletnie nic, cudowny okres, brak jakichkolwiek infekcji. Pytałam lekarzy o muko (łącznie 3, dwóch pediatrów i alergologa) ale oni w ogóle nie wiążą jej objawów z muko i twierdzą, że wymyślam. A moje dziecko non stop kaszle (dodam że gdy kaszel jest suchy to męczy ją w nocy, gdy jest mokry noce są przespane). Nie wiem z czym ten kaszel jest związany, czy przy muko występują okresy kiedy choroba w ogóle nie daje oznak i czy w rtg mimo kaszlu jest czysto??? Błagam o jakiekolwiek wskazówki, pozdrawiam serdecznie - zmęczona mama Hani

maga
Aktywista
gg: 6148172
Kontakt:

Re: proszę o pomoc

Post autor: maga » wt 24 lis, 2015 15:37

Witaj,
Wydaje się mało prawdopodobne aby Twoja córcia miała muko. Przez sito badań przesiewowych wprawdzie wydostaje się 5% dzieci więc jakieś minimalne ryzyko zawsze istnieje. Ale u Twojego dziecka nagłe chorowanie zaczęło się po rozpoczęciu życia przedszkolaka :) to dość typowe. Jeżeli bardzo się martwisz możesz zrobić córci badanie chlorków potu. To nieinwazyjne badanie, o dużej wykrywalności. Wprawdzie obawiam się, że nikt Ci skierowania nie da, ale prywatnie jak najbardziej :)

pozdrawiam i dużo zdrówka :)
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

ODPOWIEDZ