Drodzy rodzice potrzebuję Waszej opinii

Jakie badania zrobić, jakie są robione, itp
Awatar użytkownika
asia161711

Drodzy rodzice potrzebuję Waszej opinii

Post autor: asia161711 » czw 17 gru, 2015 13:34

Wiem, że nie jesteście lekarzami i diagnozy nie jesteście w stanie postawić, ale proszę Was o pomoc.
Jestem mamą 2.5 letniej Nadii, z tematem mukowiscydozy spotkałam się kiedy moja corka miała 3 miesiace, wtedy to w internecie calkiem przypadkowo przeczytalam o tej chorobie, słony pot pisało sprawdzilam rzeczywiscie byl slony, przestraszylam sie i od razu udalam się do lekarza po porade. Lekarz oczywiscie ze kazdy pot jest slony i skierowania na chlorki nie da ( mieszkam w Niemczech a tu prywatnie tego nie mozna zrobic)Rodzina też mowila ze wymyslam, skoro dziecko jest zdrowe, nie choruje i dobrze przybiera na wadze, nie ulewala, kupki tez raz dziennie ( masa urodzeniowa 3210, 6 mies. 9 kg, ) nie ma czym się martwic......i tak przestalam tzn prawie bo caly czas siedzialo mi to w glowie. Chorowała żadko, a jak już to bez antybiotyku kaszel i katar trwający nie dłużej niż 2 tyg, pot zawsze byl slony, czasami cala glowa mokra slona nawet wloski przy glowie,, to mnie martwilo:(tlumaczylam sobie ze poprostu dużo sie poci i dlatego tak jest.obawy powrocily bo corka juz od dwoch miesiecy kaszle. w nocy pobudka 20 min suchego kaszlu, w dzien mokry, syropy m.in bez poprawy, domowe sposoby tez n a nic, inhalacje z soli tez nic odwiedzilam juz kilku lekarzy w tym 3 lerzay dzieciecych,1 laryngologa a ostatnio tez pulmunologa, ktory powiedzial ze to nie jest mukowiscydoza bo dziecko juz by mialo kilka zapaleni oskrzeli i nie wygladalo by tak 94 cm 15 kg. przepisal sterydy bierze je 5 dni i jest lepiej chociaz kaszel nadal trwa, co jakis czas "gra " jej cos. ale ladnie potrafi odkrztusic, czasami chrypka ale jak odkaszlnie jest ok. Mam pytanie jak to jest u wasych pociech z tym odkrztuszaniem, czy ta wydzielina jest naprawde gesta i ciezk do usuniecia, jaki mi kolor?i czy jest lepka? dziekuje za pomoc kochani

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Re: Drodzy rodzice potrzebuję Waszej opinii

Post autor: AleksandraKaczynska » śr 23 gru, 2015 07:18

wydzielina u tak małych dzieci jest rzadkością - chyba że podczas infekcji. Zaczął się sezon grzewczy, może pomyśł o nawilżaczu. Inhalacje z soli fozjologicznej tez możesz wprowadzić sama. To mogą być po porstu alergie też. obserwuj maluszka ale raczaj lekarze mają rację :)
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

maga
Aktywista
gg: 6148172
Kontakt:

Re: Drodzy rodzice potrzebuję Waszej opinii

Post autor: maga » wt 05 sty, 2016 10:52

Myślę, że mukowiscydoza jest bardzo mało prawdopodobna.
Ale Ty już się naczytałaś i spokoju szybko nie zaznasz :) Jedyna rada - odwiedzić rodzinę w PL i zrobić chlorki prywatnie. Wtedy będziesz mogła spokojnie spać :)
Pozdrawiam i zdrówka dla maluszka
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

ODPOWIEDZ