Czekamy na wyniki testu potowego proszę o wsparcie

Jakie badania zrobić, jakie są robione, itp
ODPOWIEDZ [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
Fabienka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Czekamy na wyniki testu potowego proszę o wsparcie

Post autor: Fabienka » sob 30 sty, 2016 16:58

Witam wszystkich serdecznie. Jestem mama 4 letniej Lily mieszkamy w UK. Lily w srode miala robiony test potowy oraz przeswietlenie klatki piersowej wyniki maja byc w przyszłym tygodniu. Lily od 3 roku zycia choruje na cukrzyce typu 1 insulinozaleznej. Sama ta diagnoza była dla nas ogromnym szokiem. Zmienilo sie cale nasze zycie...jest to trudna podstepna choroba ale to juz inny temat...otoz miesiac po postawieniu diagnozy Lily zaczela miewac ataki kaszlu bardzo ciezkie z obfita wydzielina sluzową z katarem wymiotami sluzem. Pierwszy raz pogotowie zabrało ja z krytycznym poziomem saturacji lezała pod tlenem 24 godziny miała podawane sterydy , wdrozono inhalacje wtedy wyszlo ze jest to jakis wirus ktory spowodowal zmiany w płucach. Po 2 tygodniach znow trafila do szpitala gdyz stan sie zaostrzył znow. 4 tyg pozniej zdiagnozowano u niej astme atopową. do tej pory czyli poltoa roku jest na ventolinie doraznie w razie atakow oraz clenilu rano i wieczorem i sterydach do picia oraz leku na noc w zawiesinie gdyz ma czeste dusznosci i kaszle meczacy w nocy po zasnieciu . Kazdy wysilek konczy sie kaszlem swistami i duszeniem sie. Mimo to lily jest wesola rezulutna dziewczynka:) Wciagu roku przeszła 8 zapalen oskrzeli była 12 razy hospitalizowana , ostatnim razem lekarz zaniepokił sie i zasugerował głebsza diagnostyke bo lily przy nawet najmniejszym przeziebieniu ( katar) laduje w drugiej dobie zazwyczaj w szpitalu pod tlenem. Ja juz nawet nie wspomne ile sie nachodzilam i najezdzilam z malutka po lekarzach i szpitalach:(( nie moge patrzec na jej cierpienie. O tym mozna by napisac rozległa ksiazke:( w koncu lekarze pulmonolodzy ( ma dwoch konsultantów) wyslali ja na test potowy i roentgen klatki piersiowej. Czekamy na wyniki. Bardzo sie boje tych wyników. JJako ze cukrzyca jest bardzo grozna...gdy mala choruje np cukier znacznie wzrasta a co a tym idziemy ketony rowniez mimo dobrej organizacji i kntroli cukrzycy choroba infekcja wsztytko komplikuje. Wtedy jest cały chemat postepowania i zazwyczaj konczy sie szpitalem i tak, i naszym ogromnym strachem hipoglikemia zdarza sie jej czesto podczas choroby bo sa niekontrolowane spadki cukru rowniez...przepraszam ze tak chaotycznie napisałam po prostu chce sie dowiedziec jak radzicie sobie z czekaniem na wyniki....ona jest juz i tak bardzo dosw przez chorobe zastrzyki diete i ograniczenia...:(( czy jest tu ktos kto ma dziecko z mukowiscydoza i cukrzyca? ciagle mam nadzieje ze to jakas inna choroba ja meczy :( jest tyle pytan ...dziekuje za wyrozumialosc i kazdy post ...pozdrawiam mama Lily

Awatar użytkownika
Fabienka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Czekamy na wyniki testu potowego proszę o wsparcie

Post autor: Fabienka » śr 03 lut, 2016 11:15

Witam serdecznie. Chcialam zrobic update ..w niedziele trafilysny na odzdzial bo lily miala straszny kaszel ktory powodowal wymioty i spadek saturacji. Badali ja pieciu lekarzy przyszli nawet studenci...po calodniowych badaniach i konsultacjach zrobiono wymaz z gardla ale przed tym oczywiscie mala jak zwykle dostala sterydy antybiotyki i ventolin co 2 godziny po 10 razy...wyniki chlorkow wydzly pidwyzszone i lily bedzie miala potorzine badania 11 go mamy wazna konsultacje na odzdziale chorob pluc. Lily rowniez robi dziene kupy po 6 razy dziennie..jestem juz u kresu sil;(mimo tego jej lekarka od cukrzycy stwierdzila ze ona niecsadzi zeby mala chorowala na muko.. Co jest oczywiscie dobra wiadomoscia jednak ja poczekam na ostateczne wyniki tego drugiego testu. I opinii pulmonologow. Do 11 go jeszcze tyle dni a ja mam tyle pytan;( co jakis czas ma tak nagle zaostrzenia ze trudni ja z tego wyprowadzic;( w karetce pan wystraszyl mnie okropnie twierdzac ze z w jej stanie nawet minuty czasem sa wazne ;( i dziwi sie ze musze wcisz czekac to wszystkk trwa jej duagnozowanie i szukanie przyczyny jej przewleklej choroby pluc ( tak ma na wypisie napisane) od pazdziernika zeszlego roku. Wczesniej uwazano ze to tylko astma jednak objawy sie zaostrzaja i jej stan bywa ciezki;( czuje sue bezsilna robie co moge by jej pomoc..jedynie dobrze ze lily ma otwarty dostep prosto na odzdzial i szybka pomoc w razie wzywania karetki..czy myslucie ze podwyzszone chlorki ( nie znam wartosci nie powiedzieli mi) to jest rownoznaczne z choroba? Oststnio szpital jest naszym drugim domem a oni sie wcsle nie spuesza do szybszych badan np genetycxnego z krwi...dziekuje i pozdrawiam wszystkich forumowiczow

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » pt 05 lut, 2016 18:18

Proszę zaufać lekarzom choć jest to teraz trudne. Jeśli jest to CF lub inna przewlekla choroba tonie należy bać się diagnozy a raczej jej braku. Jak nie wie się z czym walczy jest trudniej. Życzę zdrowia dla dzieciaczka
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Fabienka

Post autor: Fabienka » pt 05 lut, 2016 19:38

Dziekuje za odpowiedź ....owszem boje sie diagnozy ale bardziej boje sie teraz gdy wciaz nie ma nic pewnego i dziecko jest leczona ze tak powiem na slepo....no nic czekamy teraz do 11 bedzie spotkanie przygotowałam sie do tego rzetelnie. Niepokoi mnie jedynie ta cała opieszałosc.:( Pozdrawiam i przepraszam za literówki cos mam z klawiatura nie tak.

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » sob 06 lut, 2016 21:45

Wiem i rozumiem. Może pani próbować przyspieszyć, ale diagnoza lub jej brak może wcale nie zmienić leczenia a i same badania związane z diagnoza też będą trwać. Chyba wszystkie szpitale tak działają.... Z drugiej strony pośpiech potrafi też być złym doradcą....proszę nie bać się mówić lekarzowi że boi się pani że długo to trwa i pytać o wszystko. To już niedlugo.

Awatar użytkownika
Marek3333
gg: 509613746

Post autor: Marek3333 » ndz 14 lut, 2016 15:39

W GB wszystko jest za free to jest pocieszwenie

pozd dr Marek

Awatar użytkownika
Fabienka

Post autor: Fabienka » ndz 28 lut, 2016 17:44

witam:) Otóz 11 go była wzyta u pulmonologa w szpitalu. wyszło na to ze odrazu Lily została skierowana na ocene wydolnosci płuc co sie nie udalo bo jest za mała na to badanie:( dowiedziałam sie ze obraz płuc jest zły i w kazdym jednym badaniu wyglada gorzej. Dostała nowe leki oraz antybiotyk na 2 miesiace. Chlorki trzeba potworzyc. 27 go kwietnia jest kolejna wizyta i beda robione badanie na PCD czyli pierwotna dyskineze rzesek. Ostatnio Lily znow przeszla zapalenie oskrzeli i grype jelitowa było bardzo ciezko bo w cukrzycy wymioty i brak apetytu sa bardzo niebezpieczne. no nic czekamy co dalej...Powiem Wam ze mam czasem chwile załamania...troche przerasta mnie choroba mojej coreczki..czasem poplacze do poduszki :(
Panie Marku wiem ze tu wszystko jest za darmo...i jest to pocieszajace w pewnym sensie napewno..jednak tych chorob juz jest u niej zbyt wiele naraz tak uwazam i jedno komplikuje czasem drugie:( jest to bardzo trudne...wszystkim kochani zycze zdrowia i siły...zadna matka ani ojciec nie powinni patrzec na cierpienie swoich dzieci. Pozdrawiam wszystkich serdecznie:)

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » ndz 28 lut, 2016 21:44

trzymam mocno kciuki i proszę nie załamywać się- dziecko widzi i płacze razem z mamą...ma Pani piękną, cudowną córeczkę a nie chorobę. Dziecko teraz potrzebuje uśmiechu mamy i wytrwałej mamy. Okres diagnozy jest najtrudniejszy. Na pytanie o to jak żyć po usłyszeniu diagnozy, słyszymy odpowiedź że normalnie. Jest Pani przemęczona, przyda się wiosna i słońce i długie spacery oraz dużo przytulania

ODPOWIEDZ