Czy mam podstawy, żeby prosić o badania?

Jakie badania zrobić, jakie są robione, itp
Awatar użytkownika
margretka
gg: 11111

Czy mam podstawy, żeby prosić o badania?

Post autor: margretka » ndz 31 sty, 2016 21:32

Witam Forumowiczów.
Przejrzałam większość postów na forum, ale i tak nie wiem jak to co przeczytałam odnieść do nas. Jeśli pozwolicie napiszę w punktach, chyba łatwiej będzie to ogarnąć.
- urodzony o czasie, 10/10, żadnych niepokojących objawów, tylko kichał znacznie częściej niż inne dzieci na oddziale noworodkowym
- od zawsze je niespokojnie, pierwsze 3 łyki ok, później się trzepie, wyjmuje butelkę, żeby ją złapać z powrotem, widać ze jest głodny
- nie ulewa jakoś dużo, nie wymiotuje
- po witaminach K+D oraz po probiotykach dla dzieci (3 różnych firm) brzydka, śmierdząca kupa i wysypka. (preparaty dla dzieci, rozpuszczone w oleju)
- po probiotykach i witaminie D rozpuszczonej w wodzie, nie ma problemów
- przy próbie rozszerzenia diety, co bym nie dała - brzydka, zielona, śmierdząca kupa
- 2 tygodnie temu 6 dni w szpitalu, śródmiąższowe zapalenie płuc i zapalenie oskrzeli, Zinacef dożylnie, Pulmicort i sól do inhalacji - poprawa
- 5 dni cedax w domu i jest ok
- kolejne 5 dni bez antybiotyku, tylko krople do noska bo coś furczało i znowu pojawia się kaszel
- główka zazwyczaj ciepła, lekko słona
- 8 lutego skończy pół roku, waga około 7 kg, wzrost 69 cm
Powiedzcie mi Kochani czy to jest podstawa, żeby się upierać przy badaniach? Bo spodziewam się oporu lekarza.
Co prawda nie dostałam żadnego odzewu na badania przesiewowe, ale to (z tego co wyczytałam) nie przesądza o niczym.
Dziękuję Wszystkim, którym chciało się to przeczytać do końca. Liczę na wasze zdanie, żadna teoria nie zastąpi praktyki.
Pozdrawiam
margretka

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Re: Czy mam podstawy, żeby prosić o badania?

Post autor: AleksandraKaczynska » pt 05 lut, 2016 18:22

Proszę o tym porozmawiać z pediatra i ustalić co dalej. Rozszerzanie diety potrafi być trudne. Mogą pojawić się alergie i wówczas choroby. Myślę że najlepiej pomoże lekarz i doradził czy kontaktować się z poradnia mukowiscydozy
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

Awatar użytkownika
margretka
gg: 11111

Re: Czy mam podstawy, żeby prosić o badania?

Post autor: margretka » pt 19 lut, 2016 08:31

Dziękuję Dziewczyny za odpowiedź. Zrobiłam jak radziłyście.
Skierowanie do poradni mukowiscydozy dostałam od pediatry, bez problemu.
Jesteśmy z Łodzi, u nas muko zajmuje się szpital Korczaka. Trafiliśmy do dr Agnieszki Koniarek-Manieckiej.
Na chlorki wysłała zanim zdążyliśmy zamknąć za sobą drzwi gabinetu. Wyszły 33 mmol/l, tą metodą, w której wynik jest od razu.
Obejrzała młodego, wypytała co i jak się dzieje i stwierdziła, że dla niej dziecko wygląda na zdrowe.
Poradziła powtórzyć chlorki za miesiąc, a dodatkowo przynieść próbkę kału to sprawdzimy jak pracuje trzustka.
Panie wyglądały jakby wiedziały co robią, nie czytały instrukcji :-D w trakcie robienia chlorków, także mam nadzieję, że wynik jest prawidłowy i taki pozostanie. Ale badania dokończę. I tak mam wrażenie, że mieliśmy farta, ze nikt nas nigdzie nie odsyła i niczego nie bagatelizuje.
A młody po badaniu jakby zdrowszy się wydaje.
Pozdrawiam
margretka

ODPOWIEDZ