Co mam robić - prosze o pomoc

Jakie badania zrobić, jakie są robione, itp
Awatar użytkownika
Lena1975

Co mam robić - prosze o pomoc

Post autor: Lena1975 » śr 28 gru, 2016 13:53

Witam
jestem mamą 4,5 rocznej dziewczynki, która od 2 lat choruje non stop, leczona jest na wysiekowe zapalenie uszów ale nie o tym chcę pisać . W lipcu 2015 roku robiłam córce badanie na muko (badanie 30 minutowe w Łodzi) wynik był 44. Natomiast we wrzesniu 2015 pojechałam do Rabki Zdrój i tam zrobiono córce chlorki (wynik po 3 dniach) lewa raczka 13,6 a prawa 14,7. Córka od urodzenia miała 3 razy zapalenie oskrzeli i 2 razy zapalenie płuc. Dodatkowo ma podwyższone próby watrobowe, często boli ją brzuch, nie ma biegunek, stolec jest twardy ale cuchnący , nie poci sie jakoś bardzo. Jest uczulona na roztocza plus ma podejrzenie astmy , mimo pulmicortu i atrowentu kaszle teraz non stop. Dzisij lekarka pediatra zasugerowała mi tą chorobę i już nie żyję , trzęsę się cała , płaczę , co mam robić , zastanawiam sie czy nie zrobić jej genetycznych badań . Jestem z Częstochowy , wiem że w warszawie Genomed robi badania ale czy musze jechać czy oni przysyłają zestaw do pobrania i jakie te testy mam zrobić bo cenowo sa różne . Poratujcie mnie drodzy rodzice.

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Re: Co mam robić - prosze o pomoc

Post autor: AleksandraKaczynska » śr 15 lut, 2017 09:19

Skoro lekarz zasugerował badanie genetyczne - może ci wystawić skierowanie do poradni mukowiscydozy żeby zrobili pełną diagnostykę lub innej. Prywatnie wygląda to nieco inaczej i jest kosztowne . Myślę że najlepiej byłoby jak najszybciej to wyjaśnić. W Rabce też jest poradnia i z tego co rozumiem tam byłyście. Dziecko też pewnie mało robione badanie genetyczne w kierunku 10 najczęstszych mutacji powodujących mukowiscydozę - jest ono robione teraz wraz z przesiewem u noworodków - zajrzyj do jej książeczki. Więc nie byłoby sensu robić znowu tego badania. Sa inne choroby któe tak sięo objawiają i warto udać się do lekarza po skierowanie i sprawę wyjaśnić. Im szybciej tym lepiej
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

ODPOWIEDZ