Diagnozowanie 2 latka - tylko dolegliwości trawienne

Jakie badania zrobić, jakie są robione, itp
ODPOWIEDZ [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
anjika
gg: 5193177
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Diagnozowanie 2 latka - tylko dolegliwości trawienne

Post autor: anjika » śr 12 lip, 2017 10:31

Witam, mam pytanie do wszystkich osób, które być może miały podobną do nas sytuację. Opiszę w skrócie jak wygląda nasz problem: synek 2 letni od około roku załatwia się w sposób nieprawidłowy: 80% to kupki ciemnozielone, czasami cuchnące, czasami identyczne jak zjedzony posiłek. Od dłuższego czasu jesteśmy pod opieką gastrologa, byliśmy w szpitalu na badaniach w kierunku celiakii ( oby dwie klasy przeciwciał zaniżone - stąd wynik ujemny przeciwciał tg niewiarygodny, ja posiadam oby dwa geny celiakii, jednak nie choruję). Wszystkie wyniki w normie (oprócz neutrocytów - synek miał stan neutropenii bez żadnych objawów- teraz wyniki są już ok ). Gastrolog wprowadził Kreon - poprawa trawienia natychmiastowa, potem przez około 2 tygodnie zamiast 3 dawek dostawał mniej i wszystkie problemy trawienne wróciły- za mało Kreonu???). Następnie przez dwa miesiące dieta bezglutenowa + Kreon - wszystko było z trawieniem super. Następny miesiąc odstawienie Kreonu i znowu problemy trawienne - zielona kupa lub całkowicie niestrawiona. W kale znalezione pojedyncze tłuszcze dwa razy. Od wczoraj znowu Kreon i skierowanie na badanie chlorków. Mamy dwa główne problemy: nie trawienie i bardzo słaby przyrost wagi i wzrostu. Do około 10 miesiąca wszystko szło świetnie, centyl pow. 50, a teraz to ledwo 3/10. Synek waży 11 kg, wzrost 84 cm. Badanie przesiewowe w normie. Synek jest energiczny, nigdy praktycznie nie chorował. Może dwa lekkie wirusy. Żadnych zmian na oskrzelach, nic. Zastanawia mnie fakt, że w związku z diet bg na wyjazdach podaję mu "słoiczek" bezglutenowy, żeby nie zamawiać jedzenia nie wiadomego pochodzenia i po tym słoiku, pisząc obrazowo kupka jest identyczna jak to co zjadł, natomiast po "zwykłym" jedzeniu kupka jest zgniłozielona ??????? Jak to możliwe? Największą zagadką jest dla mnie to, że Kreon działa. Czy to bardzo źle? Czy on działa tylko na dzieci z mukowiscydozą? Badanie mamy 26 lipca, wydaje mi się niemożliwe, żeby synek był chory, ale z drugiej strony ten główny objaw jakby się zgadza? Czy ktoś z Was miał może podobne doświadczenia albo może coś podpowiedzieć, bo chyba zwariuję do tego badania? Nie wiem jak wytłumaczyć fakt, że synek nie może przybrać na wadze, a jedzenie przez niego przelatuje. W kupce jest też dużo resztek. Codziennie zapisuję to, co maluszek je i jaką robi kupkę - z moich analiz wynika, że nawet jak jadł gluten i brał 3xKreon to kupka była normalna, natomiast przy mniejszej ilości Kreonu, nie działało, sama dieta bg nie działa nic. Każda obserwacja była prowadzona dwa miesiące. Będę wdzięczna za każdą informację, sugestię, cokolwiek.

ODPOWIEDZ [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable