Nosiciel a kolejna ciąża

Jakie badania zrobić, jakie są robione, itp
chybaoszaleje

Nosiciel a kolejna ciąża

Post autor: chybaoszaleje » ndz 22 paź, 2017 22:19

Hej, cztery lata temu udzielała się w tym wątku. Kiedy okazało się ze syn jest nosicielem powiedziałam sobie-koniec, nie będę mieć więcej dzieci,chociaż troje było moim wielkim marzeniem. Zaraz po diagnozie wyniki zrobił prywatnie mój brat. Okazało się ze jest nosicielem tego samego genu co mój syn. Przyjęłam więc,że i ja muszę być posaiadaczka tego genu i zadecydowalismy ze badania zrobimy mojemu mężowi. Wyniki wyszły ok, okazało się ze mąż jest całkowicie zdrowy. Ale niestety są różne opcje tego badania- nasza to muko-2 i nie wiem czy właściwie zrobiliśmy wybierając ten pakiet. Teraz pojawiła się myśl o kolejnym dziecku i jednocześnie strach ze badania są złe zlecone. Czy można zrobić diagnostykę rodziców na nfz? Czy miał ktoś podobną sytuację i zdecydował się na dziecko? Sama nie wiem co zrobić...

Awatar użytkownika
Miska88
gg: 100000

Re: Nosiciel a kolejna ciąża

Post autor: Miska88 » pn 23 paź, 2017 10:50

Tydzień temu dowiedzieliśmy się że còrka jest nosicielem. Planujemy z mężem się przebadać i mam nadzieję, że tylko 1 z nas ma mutację. Mimo wszystko chciała bym kolejne dziecko, będziemy po prostu przygotowani psychicznie na każdą ewentualność.....

danula
Aktywista
gg: 6226887

Re: Nosiciel a kolejna ciąża

Post autor: danula » wt 24 paź, 2017 18:58

Niezrozumiałam za dobrze. To masz już dziecko chore, czy jest tylko nosicielem? Mąż jest zdrowy. Czyli nie możecie mieć dziecka chorego na mukowiscydozę, najwyżej może być nosicielem. Ilu ludzi na świecie nie wie ,że są nosicielami cf

ODPOWIEDZ