Boję się

Jakie badania zrobić, jakie są robione, itp
asia325
Aktywista
Kontakt:

Re: Boję się

Post autor: asia325 » wt 25 maja, 2010 13:05

Na szczęście to było mleko tzn za dużo
czeka nas kolejna kontrol, wciąż sprawdzamy cholesterol, cukier pod kontrolą, poza tym wymazy

wiecie co ale na razie sama nie wiem co robić Ala moja od zawsze jak wiecie ma problemy z kupą, jaet malutka itp, nasza Pani doktor od muko zasugerowała że by spróbować podać Ali kreo i co ... przestał ją bolec brzuch i częściej robi kupy, już sama nie wiem, może zrobię jej te elastazę, w czwratek będę o tym rozmawiała, no i u Ali wieczna leukocytoza
Mama Asia
Ola 19.07.2005 - mój mały Mukolinek
Ala 19.08.2001

Awatar użytkownika
stynka48
Aktywista
Kontakt:

DZIEŃ MAMY

Post autor: stynka48 » śr 26 maja, 2010 08:06

Wszystkim mamusiom z okazji dnia matki wszystkiego najlepszego,dużo zdrówka i wytrwałosci
zadowolenia z naszych kochanych pociech;)

asia325
Aktywista
Kontakt:

Post autor: asia325 » pn 17 sty, 2011 12:07

asia325 pisze:Mimo prawidłowych wyników USG i prób watrobowych od dwóch dni Ola ma biała kupy i boli ją brzuch ... Jutro zadzwonię ale czy teraz ktoś może mi podpowiedzieć, nie chcę szukac bo wiem co znajdę
Problem z kupkami wrócił, jutro wizyta, kontrolne wymazy i pewnie badanie krwi, wspomnę że Ola od jakiegoś czasu kupy robi pomarańczowe, gładkie i takie regularne i pociągłe. Nie skarzy się na bół brzucha, nie ma wymiotów. Wolę sprawdzić, wtedy wyszło że to mleko i pewnie teraz tez nie będzie to nic niepokojącego. Po ostatnich trzech anginach Ola była w domu i jutro miesiąc po odstawieniu antybiotyku ma wymaz i równiez wierzę że będzie ok a anginy okażą się wirusowe, były ciężkie ale ponoc po zapaleniu tchawicy tak może być. Ola czuje się dobrze choć teraz ta pogoda sprawiła że bardziej i więcej odksztusza.
Mama Asia
Ala 19.08.2001

asia325
Aktywista
Kontakt:

Post autor: asia325 » wt 19 lip, 2011 11:11

‎6 lat temu też był wtorek, też pięknie świeciło słoneczko! Najpiękniejszy wtorek mojego zycia! Dziękuję Córeczko!!
:bukiet:
Mama Asia
Ala 19.08.2001

vitay007
Aktywista
Kontakt:

Post autor: vitay007 » wt 19 lip, 2011 13:06

Urodziny dzień radosny,
Pełen kwiatów zapach wiosny.
Dziś chcę złożyć Ci życzenia,
Szczęścia, zdrowia, powodzenia.
Niech Ci słońce jasno świeci,
I w radości dzień przeleci.
Niech odejdą smutki troski,
By nastąpił dzień radości.
Te życzenia choć z daleka,
Płyną niby wielka rzeka.
I choć skromnie ułożone,
Są dla Ciebie przeznaczone.

Życzą Emilka ,Monika oraz Jacek .Sto lat Oleńko i dużo dużo zdrówka słoneczko. :bukiet:
www.pomocdlaemilki.pl
gg:3231855
ObrazekObrazek

asia325
Aktywista
Kontakt:

Post autor: asia325 » wt 19 lip, 2011 16:21

Dziękujemy! Buziaki
Mama Asia
Ala 19.08.2001

ANOP

Post autor: ANOP » wt 30 sie, 2011 22:11

Do asia 325:

Chciałbym zaoferować swoją pomoc przede wszystkim duchową i każdą inną , jeżeli wyrazi Pani na to zgodę i znajdzie siły na rozmowę.Proszę śmiało kontaktować się ze mną o każdej porze.
Przeszliśmy tu wszyscy wiele.
Wszystkie kontakty do mnie znajdzie Pani tu---> http://www.zuzia.muko.med.pl/contact/

Będzie dobrze ...

Ks. Andrzej
www.zuzia.muko.med.pl

asia325
Aktywista
Kontakt:

Post autor: asia325 » śr 31 sie, 2011 06:06

Dziękuje
Mama Asia
Ala 19.08.2001

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » pt 23 wrz, 2011 09:22

Miki robi podobne kupki jak twoja. Wyszło m.in. nietolerancja laktozy. Po ograniczeniu produktów mlecznych kupki sa lepsze. Od tygodnia podajemy laktazę, jest dużo lepiej. Wpływ na wygląd tez ma nie odpowiednia ilość kreonu. Czasem jest tez ból brzucha i częste wypróżnianie...
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II
http://smyki.pl/domeny/mlody.pl/muko/

Awatar użytkownika
stynka48
Aktywista
Kontakt:

Post autor: stynka48 » pt 23 wrz, 2011 17:45

Witam
dziewczyny co podajecie na suchy kaszel?
Ostatnio przez trzy dni Dawid tak cherlał że wylądowalismy w Karpaczu.Niestety nic tam nie dostał na ten suchy kaszel,nos zawalony.
Zrobili nam konkretne badania.
Do domu wyszliśmy z kaszlem.
Dopiero u nas dostał antybiotyk Zinnat.I pomału puszcza.Boje sie. Ten kaszel mnie przeraził.

wiola77
Aktywista

Post autor: wiola77 » sob 24 wrz, 2011 13:24

nasz Kamil też miał niedawno męczące ataki suchego kaszlu, pulmunolog go badał i nic nie stwierdził, kazał robić 3 razy dziennie inhalacje z berodualu (kaszel minął) ; zeszły rok okres jesienno zimowy budził się w nocy z suchym kaszlem niby też nic nie było oprócz chorych zatok, ale jak podano w końcu cipronex kaszel ustąpił i przez prawie 9 miesięcy był spokój

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » ndz 25 wrz, 2011 14:39

Suchy kaszel zazwyczaj mówi o gronkowcu złocistym, tak przynajmniej jest u mojego... Nie ma wyjścia musi byc podany antybiotyk, bo jak dojdzie do mokrego to już katastrofa, ląduje w szpitalu lub z powrotem colistyna, bo mokry to już pseudomonas. Gronkowiec i pseudomonas to najlepsi koledzy ;) Dziewczyny róbcie wymazy zawsze jak cos was nie pokoi. To że nic nie słychać w płuckach to nic nie znaczy, bo tak już jest u naszych dzieci. Miki juz starszy to daje mu pectosol, tymianek i podbiał w razi ostrych ataków wieksza dawke ventolinu, a w ostateczności flixotide.
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II
http://smyki.pl/domeny/mlody.pl/muko/

dramu
Aktywista

Post autor: dramu » pn 26 wrz, 2011 03:48

Madzia pisze:Suchy kaszel zazwyczaj mówi o gronkowcu złocistym, tak przynajmniej jest u mojego... Nie ma wyjścia musi byc podany antybiotyk, bo jak dojdzie do mokrego to już katastrofa, ląduje w szpitalu lub z powrotem colistyna, bo mokry to już pseudomonas. Gronkowiec i pseudomonas to najlepsi koledzy ;) Dziewczyny róbcie wymazy zawsze jak cos was nie pokoi. To że nic nie słychać w płuckach to nic nie znaczy, bo tak już jest u naszych dzieci. Miki juz starszy to daje mu pectosol, tymianek i podbiał w razi ostrych ataków wieksza dawke ventolinu, a w ostateczności flixotide.
właśnie
w Poznaniu każą dawać Kasi non stop Flixotide a w Rabce w razie zaostrzenia
Mama dwóch mukolinków córki lat 11,5 i synka - 1,5 roczku
i zdrowego synka - 6 latka

darionahar1

Post autor: darionahar1 » ndz 15 wrz, 2013 23:05

dokładnie w Poznaniu zawsze dają niestety Flixotide... w rabce właśnie nie.

Awatar użytkownika
Tinki

Post autor: Tinki » czw 26 wrz, 2013 22:08

nie martwcie się na pewno będzie ok

Awatar użytkownika
sysiiik

Post autor: sysiiik » śr 09 paź, 2013 19:32

u mojego młodszego brata (lat 6) lekarze właśnie podejrzewają mukowiscydozę, ale ciągle robią mu kolejne badania, żeby mieć 100% pewność. rodzice odchodzą od zmysłów, a Kuba nie do końca rozumie co się dzieje. a ja się boję, bo wiem że to poważna choroba i nie wiem, jak to teraz z Kubą będzie...

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » czw 10 paź, 2013 08:46

sysiiik - strach jest i będzie - ale nie pomoże nikomu - a na pewno nie twojemu braciszkowi - baw się z nim i zajmuj fajnymi rzeczami - zabawami, które uwielbia - szczególnie kiedy rodzice nie dają sobie rady z emocjami i np. płaczą lub się złoszczą. Niech nie myśli że rodzice złoszczą się na niego. Wiem, że tak nie myślą - ale to jest tylko 6-latek - bardzo dużo rozumie, ale emocje odnosi zawsze do siebie.
co będzie.... leczenie się zmienia na lepsze, są nowe leki i kolejne powstają - nie wyleczą na zawsze - ale pozwolą żyć bez rozwoju choroby.
zapraszam Ciebie i twoich rodziców na blogi dzieci z mukowiscydozą - są marzenia, wakacje, szkoła i wiele radości. Jest tez i rehabilitacja i więcej lekarzy. le jak już wie z czym się walczy - to walczy się z tym lepiej.
sporo osób prowadzi swoje blogi i podaje linki do nich w stopkach pod postami

http://asik-ak.blogspot.com/
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

ODPOWIEDZ