Siemię lniane

Czyli nasze sposoby na chorobę

Post Numer:#1  Post Napisane: Cz 21 kwi, 2011 19:40
Witam
wrzucam poniżej informację jaką znalazłem w necie - nie zauważyłem aby ktoś poruszał wątek siemienia lnianego - a być może wart jest rozpatrzenia skoro mukowiscydoza charakteryzuje się zapaleniem oskrzeli i zaleganiem wydzieliny.

Siemię lniane jest też bardzo pomocne w zapaleniu oskrzeli, kaszlu, pomaga w chorobach skórnych, leczeniu oparzeń i odmrożeń. Można go stosować na trudno gojące się rany, w wysuszeniu skóry, przy skłonnościach do łuszczenia i pękania naskórka. Okłady robi się w postaci kataplazmów. Olej lniany przyspiesza regeneracje naskórka i błon śluzowych, obniża poziom lipidów i cukru we krwi. Przy obniżaniu poziomu cholesterolu lepiej jest zażywać olej lniany w postaci kapsułek.

W przypadku podrażnień żołądka sporządzamy odwar z nasion lnu:

1łyżkę siemienia lnianego zalewamy szklanką letniej wody i powoli gujemy pod przykryciem przez 15 minut. Po przestygnięciu odwar należy przecedzić i pic po 1/2 szklanki dwa razy dziennie.
Aby oczyścić oskrzela z zalegającej w nich wydzieliny, w przypadku zaparć sporządzamy napar z siemienia lnianego:

1 łyżkę siemienia zalewamy szklanka wrzątku i odstawiamy pod przykryciem na 15 minut. Pijemy dwa razy dziennie rano i wieczorem. Naparem możemy też przemywać skórę w przypadku półpaśca, łuszczycy i czyraków.

Pozdrawiam

Post Numer:#2  Post Napisane: Wt 03 sty, 2012 22:40
wszystko sie zgadza tylko jest jeszcze jedna informacja na temat siemienia lnianego dla CF bardzo ważna - działa przeczyszczająco proszęo ostrożne stosowanie. Siemie jest rewelacyjne w zaparciach i zapaleniach błony śluzowej zoładka chociaż w smaku to raczej średnie.

Post Numer:#3  Post Napisane: Cz 02 lut, 2012 10:08
I z tego co pamiętam ze studium farmaceutycznego przy dłuższym i regularnym stosowaniu (powyżej miesiąca) siemienia powleka on "błonką łagodzącą" przewód pokarmowy czego skutkiem ubocznym jest gorsze wchłanianie witamin i związków mineralnych z pożywienia.
U siebie stosowałam ponad 3 miesiące siemię lniane na przewlekłe zapalenie gardła. Pomogło. Żadnych skutków ubocznych nie zaobserwowałam.
Jednak u córci chorej na muko chyba bym się bała.
Post Numer:#4  Post Napisane: Cz 01 cze, 2017 07:40
warto wprowadzić do codziennej diety, nawet można robić z tego bardzo dobry olej lniany :) załanczam artykuł https://www.stolicazdrowia.pl/1591/siemie-lniane-cudowne-siemie-lniane-zalecane-dla-zdrowia/

Powrót do Leczenie niefarmakologiczne