miód manuka

Czyli nasze sposoby na chorobę

Aktywista
Post Numer:#81  Post Napisane: Wt 12 lut, 2013 21:50
My mamy i manukę (po pół łyżeczki rano) i zwykły - gryczany, lipowy, spadziowy, nawet wielokwiatowy, tylko staramy się kupować z Polski lub z unii europejskiej. Dajemy do herbaty (nie gorącej), do deserów, zupki mlecznej. Manukę dla dzieci, zwykłe dla całej rodziny. I tych idzie u nas dużo. Ale z drugiej strony używamy mało cukru - słodzimy miodem.
mama Sławka urodzonego 4 stycznia 2011 (F508del/G542X) i Aleksa urodzonego 9 sierpnia 2008 (zdrowy! :) )

Aktywista
Post Numer:#82  Post Napisane: Śr 20 lut, 2013 12:39
czytaliście w ostatniej Mukowiscydozie artykuł dr.pogorzelskiego na temat miodu manuka? ja już chyba nie będe kupować
Obrazek

Aktywista
Post Numer:#83  Post Napisane: Śr 20 lut, 2013 12:49
tak czytałam... a czy wiesz ile w tych jednostkach - dla porównania - powoduje spustoszenia w organizmie czy to na skutek oksydacji czy toksyn - antybiotyk typu bactrim - ulubieniec dla naszych mukolinków?
jak dla mnie, był to bardzo powierzchowny artykuł - nie dający żadnego punktu odniesienia jeżeli chodzi o mądre cyferki - ale tez i nie mówiący jednoznacznie że miód manuka nie pomaga, chociaż jednoznacznie zniechęcający,
ja nie kupuje miodu manuka - my bierzemy Flavon - który likwiduje wodne rodniki i tym zapobiega stresowi oksydacyjnemu
ale i tak uważam że artykuł ten nic nie wyjaśnił tylko zamącił, nie ma też mowy o miodach manuka o niższym nić 400mgo
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

Aktywista
Post Numer:#84  Post Napisane: Pt 22 lut, 2013 23:40
No niestety - cyfry to nie organizm. Na Sławka działa miód, więc narazie nie rezygnujemy.
A przy okazji - czytaliście ostatnio, że amerykanie udowodnili, że myszy reagują na stan zapalny, a więc i na leki zapalne zupełnie inaczej niż ludzie? To stawia pod znakiem zapytania sens robienia testów leków na myszach. Na szczęście podobno tylko w zakresie tego jednego rodzaju leków...
mama Sławka urodzonego 4 stycznia 2011 (F508del/G542X) i Aleksa urodzonego 9 sierpnia 2008 (zdrowy! :) )

Aktywista
Post Numer:#85  Post Napisane: N 24 lut, 2013 21:38
My mieliśmy w każdym wymazie gronkowca od 2,5 lat dwa tygodnie temu robiliśmy wymaz oczywiście po braniu manuka i wymaz wyszedł ok tylko flora fizjologiczna bez gronka.
mama Igorka 30miesięcy ( CF ) i zdrowej Martynki lat 10

Aktywista
Post Numer:#86  Post Napisane: N 24 lut, 2013 23:50
My po kilku seriach antybiotyków wprowadziliśmy miód i się skończyło. Po pół roku skończył się miód i Sławek wylądował na antybiotyku. Dajemy nadal - wciąż choruje, bo starszy idzie na tydzień (lub mniej) do przedszkola i ląduje w domu z lekami, więc Sławek się zaraża, ale od jesieni miał tylko 2 razy antybiotyk. Testowany w warunkach domowych okazał się dostatecznie skuteczny... ;-)

Aktywista
Post Numer:#87  Post Napisane: Pn 25 lut, 2013 09:24
U nas wogóle inaczej to wygląda przez ponad pół roku mieliśmy manuke w listopadzie wymaz z gardła i flora fizjologiczna a w styczniu z bronchoskopi z popluczyn z oskrzeli wyszedł gronkowiec i to wiecej niż poprzednio..ogólny stan drzewa oskrzelowego dużo lepszy prawie bez zalegań..nawet doktor po bronchoskopi i po rtg mówił ze powinno być wszystko ok bo taka znaczna poprawa w porównaniu do badań z lipca..a tu tyle koloni gronkowca mamy antybiotyki doustne i wziewne niestety.W naszym przypadku nie ma sensu żaden wymaz z gardła bo to już trzeci raz z kolei tak było nos gardło ok a w płucach jest...
Obrazek

Aktywista
Post Numer:#88  Post Napisane: Pn 25 lut, 2013 13:14
To mnie teraz wystraszyliscie z tymi wymazami? Mam nadzieje po kazdym zawsze, ze ok, a tu wychodzi na to, ze moze licho nie spi :-(
Od jakiego wieku robi sie bronchoskopie?
Mama Bartoszka z CF 29.08.2011 - F508del/R1102X i zdrowej Wiki 22.09.2005

Aktywista
Post Numer:#89  Post Napisane: Pn 25 lut, 2013 13:46
Kasia spokojnie:) ja nie chciałam nikogo wystraszyć i jak wiesz każdy przypadek jest inny..ale u nas właśnie tak sie dzieje i ja akurat nie wierze do końca wymazom z gardła...niewiem czy jeszcze gdzieś oprócz rabki robią bronchoskopie..ja akurat dziekuję bogu że wiktoria ma robiona bo jak widać bakterie siedzą jej w środku...a manuke dajemy nadal mamy otwarty niedawno słoik poł litrowy i szkoda żeby się zmarnował..lekarz rodzinny polecał mi też pyłek pszczeli stosował ktoś?
Obrazek
Aktywista
Post Numer:#90  Post Napisane: Wt 26 lut, 2013 18:34
ja podzielam zdanie Aleksandry, tez art. jest powierzchowny. Nie ma w nim odniesienia do osob chorych na muko, ktore regularnie biora manuka i do wymazow, osob ktore biora moid i tych co go nie biora......
Ja ogolnie jestem zdegustowana lekarzami od mukow zwiazku z medycyna niekonwencjonalna, po prostu sie nabijaja z nas i tyle, mowia ,ze nie ma zadnych badan potwierdzajacych ze to czy tamto dziala, ale to tylko dlatego,ze sami tych badan nie przeprowadzaja, jak sie im mowi,ze cos dziala to sie usmiechaja i prawie,ze kpia w oczy, wiec lepiej nic nie mowic..........
Nie zapomne jak w Falentach rok temu jakas Pani wychwalala sok z rozy (100%) a dr. P......... smial sie,ze to nie ,mozliwe,ze on tak pomogl jej dziecku, to na pewno cos innego, a ona przekonywala go,ze to wlasnie dzieki niemu jej syn wrocil do zdrowia, byl w krytycznym stanie, nie pamioetam dokladnie dlaczego co i jak ale rozmawialam z nia i mowila,ze ten sok dziala cuda, tylko nie wiem gdzie taki mozna kupic......
Mama Jasia z CF 29.07.2009-3849+10kbC>T i Fd508/- 28.06.2007
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Aktywista
Post Numer:#91  Post Napisane: Śr 27 lut, 2013 09:32
a myślę że zdanie każdego lekarza trzeba brać pod uwagę - prosić o wyjaśnienie takiej itp. Ale też i zdrowie to nie tylko cyferki i czesto tak bywa że cos nam w danym momencie pomoże. Ja mam problem - po licznych kontuzjach - na nogach zaczęłam mieć paskudne pajączi - i zeszły - po flavonie i plastrach detoxplus - żaden lekarz mi nie uwierzy :D
A nóżki znowu są ładne :D
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

Aktywista
Post Numer:#92  Post Napisane: Cz 28 lut, 2013 22:53
Szczerze mówiąc też nie wierzę, że dziecko w "krytycznym stanie" doszło do siebie tylko dzięki sokowi z róży. Ale w każdym jedzeniu jest coś wartościowego - ważna jest zrównoważona dieta.
Na badania trzeba dużo kasy, a i tak nie wiadomo co wyjdzie i jaką to będzie miało wartość. Jak piszą, że w badaniach wyszło, że palacze żyją krócej, to wyszło z tego, że każdy papieros skraca życie o 8 minut. A zastanawialiście się kiedyś nad tym, że palacze to raczej nie są osoby, które dbają o zdrowie, więc i zazwyczaj mają bardziej niedbałą dietę, mniej się ruszają, częściej puszczają mimo uszu zalecenia lekarzy, zwłaszcza jeśli poprzedzone są: "Powinien pan rzucić...". No to jak zbadać, który czynnik jest decydujący? Nie twierdzę, że papierosy nie szkodzą, ale już te hasła z 8 minutami, to dla mnie czysta propaganda...
Dla mnie manuka to uzupełnienie diety, a nie cudowny lek. Ale większość leków jest robiona na bazie naturalnych wyciągów lub na ich wzór, więc to ignorancja uważać, że jak do tej pory czegoś nie udowodniono, to znaczy że nie działa...

Post Numer:#93  Post Napisane: Pn 17 cze, 2013 09:31
więcej przydatnych informacji o Miodzie Manuka można znaleźć na stronie http://manukamiod.pl/

Post Numer:#94  Post Napisane: Śr 19 cze, 2013 13:46
http://manukamiody.com/ fajna strona o miodach manuka

Aktywista
Post Numer:#95  Post Napisane: Pt 07 mar, 2014 11:14
Stosujecie nadal miód manuka?
Obrazek

Aktywista
Post Numer:#96  Post Napisane: Pt 07 mar, 2014 14:42
u nas jest na stałe w domu, stosujemy
ObrazekObrazek
Post Numer:#97  Post Napisane: So 15 mar, 2014 06:58
Miód Manuka ma świetne właściwości antybakteryjne, jednak polski miód też jest niczego sobie :) Jeżeli ktoś nie zna pszczelarza to w internecie najlepiej kupić na Esmak http://www.esmak.pl/c-7/miody-i-artykuly-pszczelarskie. Dobre ceny, a przede wszystkim dobry miód :)

Aktywista
Post Numer:#98  Post Napisane: Śr 26 mar, 2014 21:17
My przeszliśmy z manuki na flavon. Jesteśmy zadowoleni, choć spektakularnych efektów zmiany nie widzimy. Ale chorują nam chłopcy niezbyt dużo i ostatnio obywamy się bez antybiotyków. Mamy jednak świadomość, że nie wiemy, jak by było bez takich suplementów - tak samo, czy gorzej...? Jako że wiele zależy od pogody, trudno porównać nawet do ubiegłego roku w tym samym okresie.
Post Numer:#99  Post Napisane: Wt 05 wrz, 2017 11:09
Miody ekologiczne z własnej pasieki, takich produktów szukam. Co do miodów to muszę powiedzieć, że najlepiej dotychczas mi smakuję borówkowy i lipowy. O miodzie manuka słyszałem i dowiedziałem się, że ma szereg zastosowań - warto przewałkować temat, bo podobno potrafi powstrzymać ok. 300 rodzajów bakterii - nie wiem czy to prawda.

http://api-inhalacje.pl/miody/miod-lipowy-kolor
Poprzednia strona

Powrót do Leczenie niefarmakologiczne