gorączka a mleko

Czyli nasze sposoby na chorobę
ODPOWIEDZ [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
helfajer
Aktywista
gg: 10972162
Kontakt:

gorączka a mleko

Post autor: helfajer » ndz 24 kwie, 2011 16:52

hejka hej,

Jak to w końcu jest z piciem mleka podczas gorączki, odkąd sięgam pamięcią to mama moja twierdzi że nie wolno pić bo wtedy mleko się zsiada :-D
Dla mnie to taki zabobon czy coś :P Na Internecie znalazłem bardziej medyczną odpowiedź na to pytanie - mianowicie podczas gorączki nie powinno się pić mleka ponieważ jest ono świetną pożywką dla bakterii i wtedy się te bakterie namnażają.

Jak wy postępujecie w takich przypadkach, bo wiadomo że dziecko musi pić mleko, nie ma innej opcji. Mam tu na myśli przypadki gorączki na poziomie 38-39 stopni.
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

Anna_M
Aktywista
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: gorączka a mleko

Post autor: Anna_M » ndz 24 kwie, 2011 21:07

Mój młodszy ma 3,5 miesiąca, to nie ma wyjścia - czy gorączka czy nie - i tak dostanie mleko. Co do reszty - nie wiem. Ale że przy gorączce apetyt się traci, to ja trzymam się wariantu, że choremu podaje się to, na co ma ochotę. Oczywiście w granicach rozsądku i zdrowia. Co do bakterii... sama nie wiem. Ale pewnie nie tylko mleko im pomaga, a jakoś o innych pokarmach nie słyszałam, żeby wykluczać przy gorączce.
mama Sławka urodzonego 4 stycznia 2011 (F508del/G542X) i Aleksa urodzonego 9 sierpnia 2008 (zdrowy! :) )

wiola77
Aktywista
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: wiola77 » pn 25 kwie, 2011 16:31

nam też mówiły pielęgniarki, że jak gorączka to mleka nie dawać; zapytałam wtedy o to panią doktor, a ta powiedziała, że jak chce to ma pić; Kamil po prostu wrzeszczał że chce mleczko, jeszcze nie tak dawno, przy gorączce 39 stopni prosił o mleko i słone paluszki

helfajer
Aktywista
gg: 10972162
Kontakt:

Post autor: helfajer » pn 25 kwie, 2011 17:13

wiola77 pisze:... przy gorączce 39 stopni prosił o mleko i słone paluszki
Słone paluszki to rozumiem, jako rasowi mukole sól jest nam potrzebna. A nic tak nie zaspokaja apetytu na sól jak właśnie paluszki :-D
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

przyrodniczka
gg: 9318839

Post autor: przyrodniczka » ndz 12 sie, 2012 15:26

Z tym mlekiem to jest różnie. Jedni promują i tworzą akcję wpierającą wzrost popytu na mleko: "pij mleko będziesz wielki", a inni stanowczo odradzają spożywanie mleka. Nietolerancja laktozy zależy od pewnie od osobistych uwarunkowań. Większość książek o nowoczesnym odżywianiu (które czytałem/przeglądałem) odradzają spożywania mleka przez osoby dorosłe . Szczerze mówiąc coraz bardziej przychylam się do tej postawy. Przeciwnicy picia mleka mają w ręku całkiem niezłe argumenty...

Anna_M
Aktywista

Post autor: Anna_M » czw 16 sie, 2012 18:47

Mnie ich argumenty nie przekonują. Powołują się na "autorytety" i "badania naukowe", ale o autorytetach nie można znaleźć żadnych informacji poza stronami anty-mleko, a badania albo nie wiadomo kto robił, albo to eksperci z tego samego wora co "autorytety".
Człowiek jest wszystko-żercą i wszystko to, co nie truje, może wzbogacać jego dietę jeśli jest wprowadzone w ograniczonej ilości. Raczej nie znam ludzi, którzy żyją tylko na nabiale... a chyba tylko w takich ilościach mleko szkodzi. Ale w ten sposób szkodzi każde jedzenie - po prostu ograniczona dieta nie jest zdrowa dla nikogo.
mama Sławka urodzonego 4 stycznia 2011 (F508del/G542X) i Aleksa urodzonego 9 sierpnia 2008 (zdrowy! :) )

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » czw 16 sie, 2012 19:29

nie - wiem - jak byłam mała - a mam uczulenie na aspirynę - wtedy jedyny lek..maść na szczury... u dzieci to piłam mleko z miodem i masłem i .... ząbkiem czosnku - lub kanapkę z czosnkiem a potem gorące mleko z miodem i masłem - wypacałam wsio w nocy i rano jak młody bóg :)
a mleko - dzieci powinny pić a badania o szkodliwości mleka są wątpliwego źródła - znam i opinie że do mleka dodaje się proszek do prania by łużej było świeże i białe.....
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

Anna_M
Aktywista

Post autor: Anna_M » czw 16 sie, 2012 21:54

Ach! Aleksandra! Oczywiście to inna rzecz - żeby kupić mleko z wiarygodnego źródła... Ale to tak z każdym rodzajem jedzenia. Najlepiej jakby się miało zaprzyjaźnionego gospodarza, który mógłby sprzedać mleko od przebadanej krowy... ;-)

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » pt 17 sie, 2012 08:23

nie wiem czy wtedy mleko w ślicznych butelkach szklanych z kapslami z folii aluminiowej było zdrowsze.....
ale u babci miałam takie prosto od krowy ... w sumie tez niezbyt czystej krowy...
chodzi mi o to by nie dać się zwariować w tych modach i antymodach na to i tamto i dawać dziecko to co mu pasuje i służy :)
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

maga
Aktywista
gg: 6148172
Kontakt:

Post autor: maga » pt 17 sie, 2012 15:32

Moja mała jakbym jej pozwoliła jadła by tylko płatki z mlekiem, zapijała kakao i przegryzała jogurtem.
Taka była od zawsze :)
Oczywiście jej na to nie pozwalam, ale zawsze gdy apetyt kiepski albo infekcja - pozwalam na jedzenie mleka w większych ilościach niż zwykle, bo się zawsze mieści.
Nie widzę aby miało to jakikolwiek wpływ na przebieg infekcji ani na ilość śluzu a mleka w diecie Misi dużooo oj dużo.

Mała ma dużą nietolerancję laktozy więc pije mleko bez laktozy a do reszty produktów z mlekiem bierze enzym laktazę.
Ja mleka nie demonizuję, chociaż też nie przypisuję mu jakiś super mocy :)
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

Awatar użytkownika
stynka48
Aktywista
gg: 13282721
Kontakt:

Post autor: stynka48 » ndz 19 sie, 2012 22:16

Mój Dawid dokładnie tak jak Dominika jadłby tylko płatki z mlekiem,jogurty..itp rzeczy wszystko z mleka,jest nabiałowcem;)
Ale oczywiscie tez nie pozwalam tylko na jedzenie samego nabiału.

ODPOWIEDZ