Żyworódka pierzasta

Czyli nasze sposoby na chorobę
nika

Żyworódka pierzasta

Post autor: nika » pn 08 sie, 2011 20:32

Witajcie.
Czy stosował ktoś sok z żyworódki pierzastej np. na wieczny katar i zatkany nos? Na informacje o tej "cudownej" roślinie trafiłam szukając w internecie sposobu na zatkany nos u mojego syna, który poza muko jest jeszcze uczulony na Aspergillus. Męczy go ten problem z nosem już od dwóch miesięcy i nic nie pomaga, więc pomyślałam że spróbuję jeszcze tego specyfiku może się uda i mój syn zacznie w końcu normalnie oddychać. Proszę o rady i opinie jeśli ktoś zna tę roślinkę. Pozdrawiam. :wink:

julasek
Aktywista
Kontakt:

Re: Żyworódka pierzasta

Post autor: julasek » wt 09 sie, 2011 08:01

nie znam, ale jak czegoś więcej sie dowiesz, albo zastosujesz z powodzeniem to daj znac :)
Julkowi zatyka sie czasami nos w nocy, ale Pani doktor twierdzi ze to z pewnoscia suche powietrze w domu, przy czym kategorycznie zakazuje używania nawilżacza powietrza strasząc pseudomonasem, wiec z chęcią poznam inne rozwiązania :)
ObrazekObrazek

delicja
Aktywista
gg: 47365

Post autor: delicja » śr 17 sie, 2011 19:28

Nie o żyworódce a o nawilżaczu komentarz. Pani dr ma rację ale tylko jeśli ma na mysli tanie nawilżacze ultradźwiękowe. Są takie, którym nie przeszkadza pseudomonas. Wręcz odwrotnie. Nawilżacz Boneco i Klima Venta (i może jeszcze jakieś)- działają na zasadzie wodnego mielenia powietrza. Odparowanie wody jest naturalne. Coś jakby się miało w domu fontannę/młyn. Nie umiem tego opisać bo najlepiej to zobaczyć (w Media Markt). Do Klimy Venty wlewa się płyn (bioabsorber) zmniejszający napięcie powierzchniowe wody. Woda staje się wówczas naturalnym filtrem zatrzymującym wszystko (mówiąc w dużym uproszczeniu wszystko się do niej klei - roztocza, bakterie, grzyby, odchody roztoczy, formy przetrwalnikowe etc.). Widać to gołym okiem jak w odkurzaczach z filtrem wodnym. Na koniec dnia woda w nawilżaczu/oczyszczaczu jest brudna. W Boneco chyba zamiast płynu jest jakaś elektroda czy coś tam. Nie wiem bo mam Klime Vente ;)

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » czw 18 sie, 2011 10:56

dzieki za wiadomosc! gdzie kupiłas tę Klima Ventę? szukam w googlu i po klima venta wyskakuje mi jakas firma, nie produkt, owszem, sa jakies nawilzacze "venta" ale nie wiem czy to to samo? dzieki
ObrazekObrazek

delicja
Aktywista
gg: 47365

Post autor: delicja » śr 07 wrz, 2011 13:11

Sorki, ze tak pozno odpisuje ale mialam "dolek" i komputera nie wlaczalam :( Ja kupiłam w Media markt ale znalazłam Ci tu żebyś sobie poczytał http://www.venta-airwasher.pl/ a tu masz te drugie http://www.megamedia.pl/oczyszczacze-powietrza-z/boneco.

ALE to nie tak hop siup. Jeśli nawilżać to w niewielkim stopniu, najlepiej sobie kupić higrometr (grosze). Trzeba często wietrzyć, wodę wymieniać co najmniej raz dziennie a nie jak piszą raz na tydzień i tylko dolewać! Trzeba często myć i odkamieniać. Ogólnie najwyższa higiena i delikatne nawilżanie. Podobno też nawilżacze parowe mogłyby byc ale można zastąpić gotującą się stale wodą na kuchence :) Najważniejsze to nie przesadzać z wilgotnością i dbać o urządzenie. Ale jest też druga szkoła, podobno niektórzy lekarze mówią żeby wydzielinę osuszać :( Ale to chyba nie dla muko. Trzeba podpytać naszych pulmo :)

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » czw 08 wrz, 2011 12:16

super, slicznie dziekuje
ObrazekObrazek

renata5
gg: 0

Post autor: renata5 » wt 13 wrz, 2011 09:12

Witam wszystkich! Znam żyworódkę i używam. Uprawiam ją sama ,bo to rośnie na oknie ,latem nawet w ogródku.Stosuję ją u siebie i mojej rodziny już od 3 lat i jest podstawowym lekiem w moim domu.U mojego syna pomaga w katarze , stosuję sok bezpośrednio do nosa i gardła,oraz z miodem do picia.Naprawdę polecam.Pozdrawiam. :))

Anna_M
Aktywista

Post autor: Anna_M » wt 13 wrz, 2011 15:42

Widziałam wczoraj tą roślinę. Zastanawiałam się, czy nie kupić, ale jak o nią dbać? Jak zbierać sok, żeby nie "wykrwawić" roślinki i co robić żeby sok nadawał się do spożycia?
mama Sławka urodzonego 4 stycznia 2011 (F508del/G542X) i Aleksa urodzonego 9 sierpnia 2008 (zdrowy! :) )

renata5
gg: 0

Post autor: renata5 » śr 14 wrz, 2011 10:12

Witam ponownie. W internecie jest mnóstwo informacji o uprawie i przepisów jak i na co stosować. Jeszcze raz polecam.

silvia157
gg: 1234567

Post autor: silvia157 » pn 06 lut, 2012 21:53

Witam Państwa serdecznie,

Obecnie przeprowadzam badania w kierunku działania leczniczego Żyworódki pierzastej. Zależy mi na zebraniu jak największej ilości wyników, które w przyszłości mogą pomóc w leczeniu wielu chorób.
Będę wdzięczna za wypełnienie ankiety, do której link przesyłam poniżej. Ankieta jest krótka, jej wypełnienie zajmie zaledwie kilka minut.

http://www.ankietka.pl/ankieta/75579/dz ... tiana.html

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc,
Sylwia

gucio
gg: 665987456

Post autor: gucio » śr 23 paź, 2013 12:36

Delicja ma racje dobre nawilżacze Boneco i Venta w tej sytuacji nie zaszkodzą ,a wręcz przeciwnie
Polecam przejrzeć sobie te nawilżacze Boneco na
http://www.aero7.pl/nawilzacze-boneco-producent-5.html
A Vente na
http://www.aero7.pl/venta-producent-23.html
Ja mam ewaporacyjny Boneco E2251

ODPOWIEDZ