zielarstwo w muko

Czyli nasze sposoby na chorobę
Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
gg: 15845737
Kontakt:

zielarstwo w muko

Post autor: kasiab » wt 08 maja, 2012 22:37

Znalazlam taki art o muko
http://www.ustron.maranatha.pl/zdrowie11.html

stosowal ktos te specyfiki?
Mama Jasia z CF 29.07.2009-3849+10kbC>T i Fd508/- 28.06.2007
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Anna_M
Aktywista

Re: zielarstwo w muko

Post autor: Anna_M » czw 10 maja, 2012 23:05

No to jakiś geniusz wymyślił...
"Najbardziej wskazane do jedzenia są świeże owoce, warzywa, kasza jaglana, płatki owsiane, rośliny strączkowe (fasola, soja, soczewica).
Całkowicie należy zrezygnować ze wszystkiego, co w składzie może zawierać mięso, mleko, jaja, ser, śmietanę, cukier itp. Zamiast mleka krowiego można spożywać owsiane bądź sojowe, owsiane, a "Tofu" (ser z soi) zamiast twarogów i serów.
Z antybiotyków powinno się stopniowo rezygnować, gdyż stale osłabiają one system obronny, obciążają wątrobę i nerki oraz powodują niedobór niektórych witamin poprzez redukcję ilości korzystnej flory bakteryjnej. Rezygnacja z wszelkich leków jest konieczna, ale należy robić to powoli i stopniowo, przechodząc na stosowanie coraz większych ilości naturalnych antybiotyków, a szczególnie czosnku, propolisu, Pau d'Arco czy Kociego Pazura."
Dieta lekkostrawna i niskokaloryczna, bez mięsa i nabiału, a do tego odstawianie wszystkich leków?!?!
mama Sławka urodzonego 4 stycznia 2011 (F508del/G542X) i Aleksa urodzonego 9 sierpnia 2008 (zdrowy! :) )

helfajer
Aktywista
gg: 10972162
Kontakt:

Post autor: helfajer » pt 11 maja, 2012 06:20

Anna_M pisze:Dieta lekkostrawna i niskokaloryczna, bez mięsa i nabiału, a do tego odstawianie wszystkich leków?!?!
Jak tak to przeczytałem to też się zdziwiłem. Od dziś przenoszę się do Afryki i będę zajadał tylko banany :-D Dla mnie to jakaś ściema trochę.
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

danula
Aktywista
gg: 6226887

Post autor: danula » pt 11 maja, 2012 08:58

Anna_M pisze:No to jakiś geniusz wymyślił...
"Najbardziej wskazane do jedzenia są świeże owoce, warzywa, kasza jaglana, płatki owsiane, rośliny strączkowe (fasola, soja, soczewica).
Całkowicie należy zrezygnować ze wszystkiego, co w składzie może zawierać mięso, mleko, jaja, ser, śmietanę, cukier itp. Zamiast mleka krowiego można spożywać owsiane bądź sojowe, owsiane, a "Tofu" (ser z soi) zamiast twarogów i serów.
Z antybiotyków powinno się stopniowo rezygnować, gdyż stale osłabiają one system obronny, obciążają wątrobę i nerki oraz powodują niedobór niektórych witamin poprzez redukcję ilości korzystnej flory bakteryjnej. Rezygnacja z wszelkich leków jest konieczna, ale należy robić to powoli i stopniowo, przechodząc na stosowanie coraz większych ilości naturalnych antybiotyków, a szczególnie czosnku, propolisu, Pau d'Arco czy Kociego Pazura."
Dieta lekkostrawna i niskokaloryczna, bez mięsa i nabiału, a do tego odstawianie wszystkich leków?!?!
to dieta dla osób zdrowych źle odżywiających się ale nie dla naszych mukolków
na pewno nie można odstawić leków !!!! nawet powoli, babcia mojej córki też myslała ,że nic mojej córce i nie dawała leków-ja o tym nie wiedziałam, potem bo "wybuch" choroby

Awatar użytkownika
kajtek
gg: 44444432

Post autor: kajtek » pt 18 maja, 2012 14:25

zgadzam się z Danulką. leki ziołowe są ok, ale tylko pod warunkiem, że razem z nimi są brane inne środki zapisane przez lekarza. W innym przypadku można sobie tylko krzywdę zrobić jak choroba zaatakuje ze zwiększoną siłą.

Martyna

Post autor: Martyna » sob 16 cze, 2012 21:10

Ale mnie zdenerwowały te opisane głupoty (może to przez hormony w ciąży :-) ), aż napisałam do autora strony i jestem ciekawa odpowiedzi.

Awatar użytkownika
DaisyMich
gg: 10022

Post autor: DaisyMich » wt 29 kwie, 2014 16:46

czosnek , oregano , tymianek to wszystko dziala

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » śr 14 maja, 2014 20:20

tak... jedna taka "lekarka" leczy wszystkie dolegliwości kasza jaglaną... wiem zdrowa... ale bez przesady z takimi znachorami - dieta zróżnicowana i wszytko - chyba ze są wskazania medyczne do wykluczenia czegoś - owoce i warzywa i zioła i przyprawy od dawna były używane jako naturalne leki i wiele współczesnych leków na nich bazuje - niemniej jednak należy traktować to jako suplementy i element zdrowego stylu życia , a nie jako leki same w sobie.
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

Awatar użytkownika
zegster
gg: 46465623

Post autor: zegster » śr 29 lip, 2015 21:39

Dobrze, że większość ludzi potrafi odróżnić głupoty od fachowych informacji. Jednak mimo wszystko, ktoś może być bardziej naiwny i zaszkodzić dziecku ;/

Awatar użytkownika
indek
gg: 25667254

Post autor: indek » sob 17 paź, 2015 11:12

Ściema.

ODPOWIEDZ