Rabka ?

Do wymiany poglądów na temat miejsc gdzie leczy się mukowiscydozę
helfajer
Aktywista
gg: 10972162
Kontakt:

Re: Rabka ?

Post autor: helfajer » ndz 31 lip, 2011 13:42

Anna_M pisze:...Wieczorem oraz w sobotę i w niedzielę robił kupki z krwistym śluzem. Podobno i po badaniu i po Kreonie mogą być takie objawy. Ktoś tak miał? Jak długo to trwa?
Na moim wyniku z badania gastroskopii była wzmianka - że wykonano test ureazowy (na Internecie znalazłem że jest to szybki test stosowany do wykrywania Helicobacter pylori. Polega na włożeniu kawałka błony śluzowej żołądka, pobranej podczas gastroskopii do bibuły nasączonej roztworem mocznika). Czyli z tego wynika, że też miałem kawałek czegoś tam wycinany?!

I też zauważyłem krew przy wypróżnianiu się, więc to chyba normalne. Skoro coś wycinali to jakoś ta krew musi "wyjść" z organizmu, a że to ukł. pokarmowy to zostaje tylko jedna droga na "wylot" krwi :P
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

Anna_M
Aktywista

Post autor: Anna_M » ndz 31 lip, 2011 19:46

Dzięki Helfajer! Napisz jeszcze jak długo to "wychodzenie" trwało? Jeden raz? Kilka dni? Tydzień? Ile to się goi?
Przy okazji gratuluję "wydania wspomnień" w Mukowiscydozie. Nie wiedzieliśmy, że będzie takie badanie, ale podejrzewaliśmy, a ten temat w czasopiśmie przyszedł w samą porę ;)
mama Sławka urodzonego 4 stycznia 2011 (F508del/G542X) i Aleksa urodzonego 9 sierpnia 2008 (zdrowy! :) )

helfajer
Aktywista
gg: 10972162
Kontakt:

Post autor: helfajer » ndz 31 lip, 2011 21:16

Ile trwało "wychodzenie"? Notatek nie prowadziłem, ale z tego co pamiętam to chyba 2 wizyty w kiblu to trwało :P że tak sobie pozwolę zażartować - dwa wejścia na tron :D A reszta to już zależy od organizmu, u każdego się będzie goić w innym czasie.
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

dramu
Aktywista
gg: 6226887

Post autor: dramu » ndz 31 lip, 2011 22:47

Mały dostaje Augumentin ale mi się wydaje,że muszą być badania ale i tak tego leku nie kupisz bez recepty
Agnieszka33 pisze:Dramu jeżeli mozna wiedzieć co zapisali wam na gronkowca złocistego?
Moja córcia ma tylko gronkowca wlasnie i przeleczamy się w poznaniu, jak wyglada walka z bakteriami w Rabce? Lekarze przepisują jakiś antybiotyk do podawania w domu, bo z tego co piszecie to badania jedniodniowe i leczenie tylko w domu, co robicie?
Szczerze powiem mam dylemat z tym leczeniem nie wiem już kogo słuchać.
Poznań leczy 2 tyg. przeczyszcza wszystko i potem jeśli coś załapie to ich to nie obchodzi, akurat mały dostał infekcję pod koniec 2 tyg.i mi mówiono,że za długo tu jestem a jak ich potrzebowałam to i tak mam sie zgłosić do najbliższego szpitala gdzie nawet swojego inhalatora nie mogę wziąść ......itd.
Mama dwóch mukolinków córki lat 11,5 i synka - 1,5 roczku
i zdrowego synka - 6 latka

ODPOWIEDZ