dobry pediatra dietetyk lodz

Do wymiany poglądów na temat miejsc gdzie leczy się mukowiscydozę
Mama Gosi
Aktywista
gg: 6090382

dobry pediatra dietetyk lodz

Post autor: Mama Gosi » czw 09 sie, 2012 13:16

Witam :oops:

Czy jest tu może ktoś z Łodzi kto byłby mi w stanie polecic dobrego pediatre dla dziecka 3-mce oraz dietetyka najlepiej w śrómieściu. O problemie muko wiemy od 1,5 m-ca. leczymy sie na pabianickiej W szpitalu Kopernika u Pani dr Ruszczyk Bileckiej. Moja obecna pani dr - pediatra kompletnie nie wie co to za choroba i widzi problem nawet w częstym ważeniu dziecka - patrz co wizyte. Boje się że w przyszłości taka jej postawa możę mojej małej zaszkodzić.

Dodam, że moja małą robi ładne kupki co 2-gi dzień, ale nie przybiera mi stoi w miejscu od trzech tygodni z wagą wg zaleceń pani doktor dokarmiam ją już cystilaciem jeden posiłek dziennie. I mamy czekać. Co powinnam zrobić, czekać potulnie czy prosić o enzymy. Jak narazie wygląda to tak, że całe dnie za nią latam z butelką - pokarm odciągam często bo woli z butli jesc. A mam te specjalne medela do karmienia piersia i butelka. Strasznie wierci sie przy jedzeniu a nawet płacze. A ja na siłe. Bo szczezre widze problem kiedy zjada 30 ml i ma już problem żeby coś więcej zjesc.... :beksa:

pozdrawiam
Obrazek

Anna_M
Aktywista

Re: dobry pediatra dietetyk lodz

Post autor: Anna_M » czw 16 sie, 2012 19:05

My chodziliśmy do poradni co tydzień i rozmawialiśmy o ważeniu z pielęgniarką - bez udziału lekarza. To znaczy prosiliśmy o zważenie ew. udostępnienie wagi w celu zważenia syna. A jak były jakieś pytania typu po co tak często, tylko się będziemy denerwować... to mówiliśmy, że tak nam kazał lekarz od muko. Jak bardzo chciała wpisywać każdą wagę do książeczki, to wpisywała, a jak nie to nie. My sami spisywaliśmy cotygodniowe przyrosty.
O przyrostach wagi rozmawiaj raczej z lekarzem od muko albo dietetykiem. Tak małe dzieci często rosną skokowo. A powodem zatrzymania przyrostu wagi może być zmiana aktywności - np zaczyna się przewracać na boczki, mogą być ząbki, może być że akurat bardziej rośnie...
Wprowadzanie kreonu bez badań jest trochę ryzykowne. W końcu kreon nie jest obojętny dla organizmu. Zbyt duże dawki szkodzą. Podawany niepotrzebnie też może szkodzić w dłuższym okresie. Badanie robi się z kupki. Zresztą wprowadzenie kreonu zazwyczaj zwiastują częstsze i luźniejsze kupki.
A nie zastanawiałaś się nad tym, że jeśli karmisz małą na siłę, to ona nie chce jeść, bo posiłek nieprzyjemnie jej się kojarzy? Jak mój syn nie chciał jeść, to na krótki czas... wydłużyłam mu przerwy między posiłkami. Bardziej zgłodniał - więcej jadł. W sumie tą metodą zjadał w ciągu dnia więcej (tak mi się przynajmniej wydawało, bo karmiłam piersią), niż przez cały dzień po trochu... A po kilku dniach apetyt mu się wyrównał.
mama Sławka urodzonego 4 stycznia 2011 (F508del/G542X) i Aleksa urodzonego 9 sierpnia 2008 (zdrowy! :) )

Mama Gosi
Aktywista

Post autor: Mama Gosi » sob 18 sie, 2012 07:37

Dzięki trochę mnie uspokoiłaś, bardzo się o nią o boje i czasami wariuje;p A że jest maruda przyjedzeniu taki charakter...Chwilowo jestem spokojniejsza bo jestesmy na wczasach i nie mam wagi;p W domu potrafie ja wazyc codziennie a nawet dwa razy dziennie. Głupota ktos może pomyśleć ale jestem spokojniejsza wtedy.
Obrazek

martaw
gg: 1536325

Post autor: martaw » wt 20 lis, 2012 11:04

Mama Gosi pisze:Witam :oops:

Czy jest tu może ktoś z Łodzi kto byłby mi w stanie polecic dobrego pediatre dla dziecka 3-mce oraz dietetyka najlepiej w śrómieściu. O problemie muko wiemy od 1,5 m-ca. leczymy sie na pabianickiej W szpitalu Kopernika u Pani dr Ruszczyk Bileckiej. Moja obecna pani dr - pediatra kompletnie nie wie co to za choroba i widzi problem nawet w częstym ważeniu dziecka - patrz co wizyte. Boje się że w przyszłości taka jej postawa możę mojej małej zaszkodzić.

Dodam, że moja małą robi ładne kupki co 2-gi dzień, ale nie przybiera mi stoi w miejscu od trzech tygodni z wagą wg zaleceń pani doktor dokarmiam ją już cystilaciem jeden posiłek dziennie. I mamy czekać. Co powinnam zrobić, czekać potulnie czy prosić o enzymy. Jak narazie wygląda to tak, że całe dnie za nią latam z butelką - pokarm odciągam często bo woli z butli jesc. A mam te specjalne medela do karmienia piersia i butelka. Strasznie wierci sie przy jedzeniu a nawet płacze. A ja na siłe. Bo szczezre widze problem kiedy zjada 30 ml i ma już problem żeby coś więcej zjesc.... :beksa:

pozdrawiam
Hej, czyli nie polecasz tej pani doktór? Mnie interesuje jak wyglada sprawa w medicover w Lodzi (http://www.medicover.pl/szpital/302,ped ... ecieca.htm) poniewaz tam wlasnie chce sie udac. Czy bylas moze u nich?

danula
Aktywista
gg: 6226887

Post autor: danula » wt 20 lis, 2012 11:23

Dla mnie wizyty u gastrologa w Poznaniu w ramach poradni są bez sensu, dla mnie szkoda czasu na jazde, sam lekarz tak mówi. Wolę za to jechać na 1-dniowy pobyt w szpitalu i zrobić wszelkie badania. Najczęściej wieziemy 3-dniową zbiórkę kału a na miejscu są dalsze badania- wtedy wie się na czym stoi.Teraz dodatkowo gdy zmieniliśmy pulmonolga mamy za każdym razem USG brzucha.
Z kolei mojej córce( 12 lat )robilismy w domu badanie na działanie Ursofalku , bo podobno Kreon lepiej się wchłania

Kreonu jeszcze nie podajesz?

Mama Gosi
Aktywista

Post autor: Mama Gosi » wt 27 lis, 2012 07:18

Do Marty W: Pani dr Ruszczyk Bilecka jest świetnym lekarzem z doświadczeniem, wiedzą polecam również doktor chlebną też jest bardzo dobrym lekarzem, ogólnie nastawienie lekarzy w szpitalu Kopernika na oddziale leczenia mukowiscydozy jest moim zdaniem bardzo dobre.
Pediatra, którego nie chce z nazwiska wymieniać a leczymy się u niego w placówce rejonowej, jest do bani;p
Jeżeli chodzi o dietetyka, dowiedziałam się ostatnio, że można zamówić sobie wizytę mukokomplex jeżdzą też do Łodzi, z matio chyba. Oraz na bezpłatnej infolinii PTWM w środy w godz 20-22 dyżuruje dietetyk P.Monika Mielus, jak napisano można dzwonić z telefonów stacjonarnych i sieci orange na nr 800 111 169;p Proponuje również zajrzeć na ich stronę. Z medicover nie korzystałam, a do jakich lekarzy tam uczęszczasz i jak wrażenia.
pozdrawiamy;p
Obrazek

Mama Gosi
Aktywista

Post autor: Mama Gosi » wt 27 lis, 2012 07:45

DO Danula: NAm dietetyk potrzebny bo dla mnie to wszystko jest jeszcze czarną magią i potrzebuje kogoś kto mnie naprostuje, przy wizycie w poradni muko widzimy sie tylko z pulmunologiem, raz była Pani rehabilitantka na pierwszej wizycie i UWAGA pokazują nieaktualne metody drenażu noworodków, głową w dół...;p
pozdrawiam
Obrazek

nowy11
gg: 123456

Post autor: nowy11 » wt 06 sie, 2013 01:41

Ja tez mogę polecić doktor Chlebną.

orzech52
gg: 616835

Post autor: orzech52 » czw 29 sie, 2013 15:22

Doktor Chlebna jest cudownym człowiekiem. Profesjonalna, rzetelna, a przede wszystkim dobra.

damianmantyk
gg: 345436

Post autor: damianmantyk » wt 17 wrz, 2013 19:41

orzech52 pisze:Doktor Chlebna jest cudownym człowiekiem. Profesjonalna, rzetelna, a przede wszystkim dobra.
orzech52 pisze:Doktor Chlebna jest cudownym człowiekiem. Profesjonalna, rzetelna, a przede wszystkim dobra.
Też tak myśle, znajomi mi też go polecali

wagraf
gg: 99999

Post autor: wagraf » śr 02 paź, 2013 15:06

Witam,
a co sądzicie o dr nauk med. Joannie Kusowskiej ? dietetyk, łódź

ratusszz
gg: 142341

Post autor: ratusszz » śr 02 paź, 2013 23:47

dobry pediatra, naprawdę dobry :)