Poznajmy sie!!

Jak nazwa wskazuje, dla nowych użytkowników, ale nie tylko....
vitay007
Aktywista
Kontakt:
Re: Poznajmy sie!!

Post autor: vitay007 » ndz 11 mar, 2012 22:19

Kasia polecam wyjazd w góry. Emi miała apetyt jak nigdy. Nawet bułkę z wędliną jadła ,sama zupę z makaronem nie rozdrobnionym, mięsko ,drożdżówkę i cały czas mówiła mniam mniam , SZOK!!!!!!!!!!! jak nigdy.
www.pomocdlaemilki.pl
gg:3231855
ObrazekObrazek

Anna_M
Aktywista

Post autor: Anna_M » ndz 11 mar, 2012 22:33

Nasz starszy, zdrowy, ale też straszny niejadek, zna jedną zasadę: słodycze i bajki w telewizji są dla dzieci, które ładnie jedzą. Jak już bardzo nie chce jeść, to pozwalamy mu zjeść pół np kotlecika, albo odliczamy 5 łyżek zupy. A ostatnio nas zaskoczył, bo skuli małego kupiliśmy talerze prostokątne z melatoniny czy innego plastiku, ale z wydzielonymi częściami - że jedzenie się nie miesza. I oczywiście kupiliśmy 2 komplety, żeby nie było zwady. Na Sławku nie zrobiło to wrażenia, ale Aleksowi pozwoliłam wybrać jaki obrazek chce mieć (wybrał inaczej, niż planowałam przydzielić, ale co tam! ;-) ) i sam z siebie stwierdził, że z takiego talerzyka, to będzie wszystko ładnie zjadał. I rzeczywiście! Może wszystko to lekka przesada, ale talerz oczyszcza. Chociaż dopomina się, żeby były wszystkie 4 części zapełnione i jak mieliśmy knedle z truskawkami, to zamiast polać albo posypać knedle, musiałam dać do jednej części knedle, do drugiej łyżeczkę cukru, do trzeciej łyżeczkę śmietany, a przy czwartej brakło mi inwencji, ale wpadł mi w oko słoik dżemu i całkiem na poważnie zaserwowałam "sos truskawkowy do knedli". Zjadł wszystko i jeszcze podpatrywał za dokładką, ale pod warunkiem, że dostanie wszystkie dodatki. A innym razem było mięso, ziemniaki i surówka, to do 4 części wstawiłam mu szklankę z kompocikiem ;-)
Ale generalnie jak nie je, to mówię mu, że jestem bardzo niezadowolona, bo jak nie zje, to nie będzie miał siły na zabawę i potrzebuje jedzenia żeby rosnąć, a potem konsekwentnie do kolejnego posiłku nie ma bajek, słodyczy, ani nic do jedzenia (ale autentycznie nic - nawet soczku do picia, tylko woda, żadnych chrupek, paluszków, orzechów, żurawiny. Nic). I co jakiś czas zdarza mu się taka głodówka, ale tylko jeden posiłek, a im starszy tym dłużej pamięta i rzadziej się to zdarza. A ja nie mam wyrzutów sumienia, bo w końcu to jest przerwa od 2 do max 4 godzin - nic mu się nie stanie. A potem sam się upomina, że jest głodny i zjada co dostanie.
mama Sławka urodzonego 4 stycznia 2011 (F508del/G542X) i Aleksa urodzonego 9 sierpnia 2008 (zdrowy! :) )

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » pn 12 mar, 2012 08:16

U nas ostatnio Asia musi "zapracować" na jedzenie - inaczej nie ma obiadu i będzie głodna - i tak zrobiłam parę razy. Ale Asia też preferuje wszystko"czyste" i oddzielnie i do tego sama sobie wybiera co - czasami mi to żołądek staje na myśl o połączeniach - ale ona je :D
Zupa czysta - oddzielnie zupka - oddzielne kluski :D
ale frytki zawsze zje :D
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » wt 13 mar, 2012 16:45

moze kupie takie talerzyki, zawsze to jakis pomysl, kiedys je gdzies widzialam, moze znajde.

dzis biedak zjadl ladnie rosol, potem truskawki i podalam mu antybiotyk po 40 min i wszystko zwymiotowal i teraz nie mam pojecia co zrobic, boje sie,ze znowu mi zwymiotuje, a jeszcze 3 dni....... :evil:

Ola
odzielnie zupa i makaron?????????
o tym jeszcze nie slyszalam, u nas zupki wchodza prawie zawsze i sa mega geste, ja cala wloszczyzne kroje w talarki, plus do talerza Jasia udko czy skrzydelko i makaron, ryz czy ziemniaki zalezy jaka zupa ;-)

dzis mojej mamy imieniny, zrobilysmy tort smietankowo- truskawkowy, zjedlismy juz pol ,ale pycha!!!!!!!!!!!!!! :mruga: ale Jas nie chcial nawet sprobowac.
Mama Jasia z CF 29.07.2009-3849+10kbC>T i Fd508/- 28.06.2007
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » wt 13 mar, 2012 17:17

podziel się przepisem :D
na ten tort
tak - asia odmówiła jedzenia gęstych zup - Zuzia nadal takie je - więc robię rosół z kurkumą lub miso - pychotka polecam, kroje wszystko i daje Zuzi wszystko razem - a Asi oddzielnie na talerzyku kluski, w szklance "czysty" rosół i do tego coś dziwacznego sobie zazwyczaj życzy - je po łyżcze wszytskigo na zmianę.
potem mamy drugie danie - a to frytki i kotlety, a to pierogi, ryby, kluski itp.. dość duży mamy te menu - no bardzo energetyczne 2 danie. Potem ew. deser - ok. 17 i kolacja : cuszki, kanapki, jabłka...
w ogóle to dość dużo Asia je - ale małymi porcjami.

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » śr 14 mar, 2012 15:40

Ola co to sa cuszki?
A zupe jedza z 2 daniem?
U mnie zupa ok 12-13 a 2 danie ok 17, kolacja o 20, pomiedzy posilkami owoce, jogurty.

Tort banalny a pyszny, ostatnio jadlam u kumpeli, blaty biszkoptowe upiec lub kupic, smietane kremowke ubic i dodac na koniec taki mix do smietany otekera, my zrobilysmy 2 smietany jedna ze smietankowym mixem druga z malinowym i na te blaty kladlysmy bita smietana i pokrojone drobno plastry ananasa i nasaczalys,my lekko blaty sokiem z ananasa, na drugi blat smietana malinowa i pokrojone truskawki, na gore smietane mailowa i poukladane truskaweczki, pycha!!!!!!!!! mozna dodac jakies napisy czekoladowe, mowie wam lekki, smaczny, nie bardzo slodki, genialny, nie moge sie doczekac malin wtedy bedzie jeszcze lepszy ;-)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » śr 14 mar, 2012 16:10

brzmi pysznie i łatwo i mogą dzieci robić :D
ja podobnie robię tiramisu - ale jedna warstwa biszkoptów - kupuje :D
do tego śmietanka z mascarpone lub serek - Danio :D kakao a biszkopty nasączam kawą - zbożową :D
cuszki - to u nas racuszki - tylko Asia źle wymawia :D
u mnie śniadanie jest ok. 7 - 7.30. lunczyk z zupką - koło 12. potem drugie koło 15. Koło 17 małe conieco żeby humory dopisywały w kąpieli. kolacja koło 20.

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » śr 14 mar, 2012 16:13

u nas Julek sniadaniuje koło 8, potem 11.30 drugie sniadanie, koło 15 obiad (drugie danie tylko, zup raczej nie ruszy), kolo 17.30 kinderkanapka i kolo 20 kolacja. potem to już kąpiel i inhalacje w łózku, czyli koło godz. 22.
jejus... kiedy ja bede miala czas cos pichcic... i chęci. Tego wolnego czasu mam tak mało, ze jak juz jest, to wole gdzies z domu wyjsc, cos zrobic, niz gotowac.
ale kiedys moze sie to zmieni :)
ObrazekObrazek

vitay007
Aktywista
Kontakt:

Post autor: vitay007 » śr 14 mar, 2012 20:18

moje dziecko tak jak i Kasi, je zupki ale gęste i ze wszystkim co się da:). Wiecie co od zawsze smakuje jej chlebek smażony na patelni z zółtym serem i ketchupem lub bułkę kroję. Pieczywo zamaczam w wodzie lub w mleku i kłade na patelnię polana odrobinę oleju z pestek winogron. Na obsmażony chlebek kładę plastry zółtego serka i przykrywam pokrywką ,żeby się ładnie roztopił, polewam ketchupem i już . Dzieci lubią jak ser się ciągnie. Smacznego:)
www.pomocdlaemilki.pl
gg:3231855
ObrazekObrazek

Anna_M
Aktywista

Post autor: Anna_M » śr 14 mar, 2012 22:01

Moje dzieci nie lubią ciągnącego się sera, ale lubią zapiekanki z chleba - kromki chleba (najlepiej takiego wczorajszego albo nawet starszego) delikatnie moczy się w mleku - może być tłuste - z dwóch stron, ale króciutko! starszy chleb świetnie chłonie, ale jak się zostawi w mleku, to się rozpada i trudno go wyjąć. I ten mleczny chlebek z dwóch stron obmoczyć w rozbełtanym jajku i na rozgrzaną patelnię z tłuszczem - masło, dobry olej, oliwa - co kto lubi. Jak się jajko zrumieni na złoto lub jasny brąz - do jedzenia. Można z solą, ketchupem, albo na słodko - cukier, cukier puder, dżem, nutella... co kto lubi. Szczególnie polecam z solą i dżemem. Pycha! Nasze dzieciaki zajadają - nawet Sławek - a ma 14 miesięcy. Chlebek jest miękki, jajko delikatne. No i ma trochę kalorii. A robi się ekspresowo - w kilka minut!
mama Sławka urodzonego 4 stycznia 2011 (F508del/G542X) i Aleksa urodzonego 9 sierpnia 2008 (zdrowy! :) )

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » czw 15 mar, 2012 09:21

Mój Julek to jakiś dziwny jest ;-) sera żółtego nie zje, ketchupu też nie, zapiekanek nie ruszy... wszystko jest bleee...
najlepiej by nic nie jadł, no moze czasami kinderkanapkę.
ObrazekObrazek

sylwus
Aktywista
Kontakt:

Post autor: sylwus » czw 15 mar, 2012 11:18

julasek pisze:Mój Julek to jakiś dziwny jest ;-) sera żółtego nie zje, ketchupu też nie, zapiekanek nie ruszy... wszystko jest bleee...
najlepiej by nic nie jadł, no moze czasami kinderkanapkę.
U nas jest podobnie zadnego sera ketchupu zapiekanek surówek...tez wiki mówi ze wszystko jest blee:)
Obrazek

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » czw 15 mar, 2012 12:16

Sylwus, to chyba rodzeństwo astralne :)
z którego kwietnia jest Twoja córcia? Julek z 4.04
ObrazekObrazek

sylwus
Aktywista
Kontakt:

Post autor: sylwus » czw 15 mar, 2012 12:29

julasek pisze:Sylwus, to chyba rodzeństwo astralne :)
z którego kwietnia jest Twoja córcia? Julek z 4.04
wiki jest z 2kwietnia:) ha ha moze i tak jest:)
Obrazek

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » czw 15 mar, 2012 13:10

to niedługo będą urodzinki. Mam nadzieje ze dzieciaki chociaz tort zjedzą. Mój to słodyczy nie lubi też :(
ObrazekObrazek

Anna_M
Aktywista

Post autor: Anna_M » czw 15 mar, 2012 23:05

Aleksaner jest niejadkiem, ale ketchup czyni cuda. Je do kiełbaski, frytek, ziemniaków, chleba, ... Dopomina się także do jajka sadzonego, makaronu z sosem pieczarkowym, zupy, bułki z dżemem i grysiku na mleku ;) Z ketchupem zje wszystko... :-)

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » pt 16 mar, 2012 08:05

super mieć taki czarodziejski specyfik czyniący cuda jedzeniowe :)
Na mojego Julka najlepiej działa pusty talerz, jak nic nie musi jesc to jest szczesliwy.
ObrazekObrazek

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » pt 16 mar, 2012 08:22

Może już czytaliście... http://www.eurekalert.org/pub_releases/ ... 031412.php
Cystic fibrosis gene therapy program gets green light with public funding
ObrazekObrazek

Anna_M
Aktywista

Post autor: Anna_M » pt 16 mar, 2012 18:17

kasiab pisze:moze kupie takie talerzyki, zawsze to jakis pomysl, kiedys je gdzies widzialam, moze znajde.
Polecam Allegro... ;) Jak chcesz, napisz na priv, a dam Ci namiar na tą aukcję, na której ja kupowałam...

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » pt 16 mar, 2012 23:02

Anna-m poprosze o lonka do talerzy,
ja robie podobnie ten chlebek, tylko po prostu mieszkam w glebokim talerzu jajko z mlekiem i w tym obtaczam chlebek wczesniej posmarowany z 2 stron maslem ;-) czasem na to dajeser zolty zeby sie rozpuscil a czasem z dzemem ale bez soli ;-)
ja to uwielbiam!!to sie chyba nazywa tost angielski?

moj Jasio kocha slodycze, kurcze codziennie je , martwie sie o jego zeby ale przynajmniej to tez jakies kalorie, zazwyczaj je troche czekolady, zelki, mentosy i mambe....

Julasek gdzie Ty to znalazlas, dobrze wiesci, oby testy wyszly pozytywnie, jakies swiatelko w tunelu, dzieki!!!!!!

ide spacki,
dobranoc
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Zablokowany