Poznajmy sie!!

Jak nazwa wskazuje, dla nowych użytkowników, ale nie tylko....
Madzia
Aktywista

Re: Poznajmy sie!!

Post autor: Madzia » ndz 31 mar, 2013 16:34

U nas za oknem sypie śnieg! Nie pojechaliśmy po raz pierwszy na święta wielkanocne do rodziny. Miki jest chory. U nas biała kiełbasa pieczona w glazurze z sosem z czarnej porzeczki, pieczona szynka-myszka, nadziewane 3 rodzajami farszu jajka(wiosenna, czerwona i niebieską pleśnią), faszerowane na ciepło jajka, mazurek, babka jogurtowa, sos śliwkowy, sos tatarski, jaja, domowy pasztet itd. Odpuściłam pieczenie chleba. Maja jeszcze być żeberka na jutro w 5 smakach, ale sie zastanawiam czy robić, skoro nas jest tylko trójka. Wesołego Alleluja!
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II
http://smyki.pl/domeny/mlody.pl/muko/

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » ndz 31 mar, 2013 21:43

Ola nie mam pojecia co to jest pandam????

Madzia co to za szynka :shock: ale sie narobilas.....

mi pascha wyszla przepyszna, dam przepis w przepisach, szarlotka ok, ale kwasna bo zapomnialam jablek poslodzic, haha, pasztet pycha ale na cieplo, bo w ciescie francuskim, latwy i dobry.

objadlam sie jak glupia od 10-19 siedzielismy przy stole, sypal snieg i nawet na dwor nie wyszlismy......
http://images49.fotosik.pl/1853/9ecb97c4b5e5533egen.jpg
Obrazek
wesolych Swiat!
Mama Jasia z CF 29.07.2009-3849+10kbC>T i Fd508/- 28.06.2007
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » ndz 31 mar, 2013 22:55

Szynke piekłam pierwszy raz w nowej marynacie
bo ja zawsze wymyslam. Wyszła super, rozpływa się ustach. No i czeka mnie jednak jutro smażenie żeberek "niebo w gębie" i pieczenie reszty kiełbasy w glazurze... Własnie wracamy od sasiadów. zaniosłam do nich co nie co i nie ma co jeść na obiad ;) Dobrze, że jest żurek, który dziś podawałam w chlebku ;)
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » pn 01 kwie, 2013 19:32

kasia - o pandanie pisałam w innym wątku - w Azji jest to przyprawa jak u nas wanilia - pastę lub olejek robi się z liści rośliny pandana - którego różne odmiany ma prawie każdy w domu :D
oczywiście do jedzenie nie sugerują - ja mam całe stado takich pandanów - ale licho wie czy to zjadliwe i jakie to... :D
smakuje inaczej i daje intensywnie zielony kolor - bardzo smaczne - doskonale pasuje do mleka koksowego
to fajne mieliście Świąta - mam nadzieje że Śmigus był jednak lany a nie tylko sypany :D
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » pn 01 kwie, 2013 21:19

kochana a gdzie ty kupujesz ten pandan?

Ty to wymyslasz, skad bierzesz pomysly?
ja to tradycyjna kuchnia, czasem wloskie czy tajskie, ale najlepiej idzie u nas polska kuchnia.

Madzia
daj przepis na szynke :-)

waze 3kg wiecej niz 2 dni temu i tyle zostalo po swietach ;-) jutro trzeba wycisnac z siebie 7 poty na silowni ;-)

A nie mowilam wam,ze Jas zachwycony kamizelka, nie wiem co bedzie jak ja oddam, normalnie inna jakos zycia, to tak jak nie mialam aeroneb go, jak 1 raz go uzylam nie wyobrazalam sobie zycia bez niego tak samo z kamizelka.
Chce wyprobowac jeszcze ta druga kamizelke ale ona jest chyba od 140cm wzrostu? :-o
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

danula
Aktywista

Post autor: danula » wt 02 kwie, 2013 09:17

A nie mowilam wam,ze Jas zachwycony kamizelka, nie wiem co bedzie jak ja oddam, normalnie inna jakos zycia, to tak jak nie mialam aeroneb go, jak 1 raz go uzylam nie wyobrazalam sobie zycia bez niego tak samo z kamizelka.
Chce wyprobowac jeszcze ta druga kamizelke ale ona jest chyba od 140cm wzrostu? :-o

moze to aktualne http://www.ptwm.org.pl/forum/viewtopic.php?f=13&t=710 kamizelka za 15000zł

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » wt 02 kwie, 2013 10:05

Kasiu, ja robię na oko jak większość moich potraw ;) Miałam szynkę ok. 700g. Przygotowałam marynatę:sól, pieprz, papryka ok. 1/2łyżeczki, 2 ząbki czosnku, 3 łyżki sosu sojowego, łyżka oliwy, majeranek 1 łyżeczka, 1/2 łyżeczki tymianku. Żeby mięso było kruche najlepiej zostawić na parę godzin lub na noc. Ja jestem niecierpliwa więc nie wiążę szynki. Wstawiam szynkę zmarynowaną do piekarnika na ok. 2 godz. i piec w temp. 190st. C.

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » wt 02 kwie, 2013 10:53

pomysł się wziął bo akurat brat pracuje w Singapurze lub Tokio i ciahgle cos przywozi - ale spotkalam sie z tym wczesniej - jeszcze w Kanadzie - a pandan to i kuchnia tajska :D
mozna kupić pastę z pandana w polsce - widzialam w sieci - stosuje się jak nasz ekstrat waniliowy np.
ale mi przywizol bra i pewnie jeszcze przywiezie :D
a przepisy dajcie na innny post :D - bedzie latwiej znaleźc
co do kamizelki VibraVest - to jest - tak na styk od 120 cm wzrostu do 160 cm pierwszy rozmiar - tez o tym myślimy ale jeszcze poczekamy - na razie wyrabiam sie z recznym a jak bedzie szkola od przyszlego roku - to sie zobaczy - bede za dwa tygodnie w IMiD z Asia i sie zapytam znowu

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » śr 03 kwie, 2013 19:08

dzieki Danula, ale na zakup prywatny to nie ma dofinansowania,prawda?

my jestesmy teraz w kiepskiej sytuacji finansowej, mamy od groma kredytow na ktore nie wyrabiamy........ ;-(
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

danula
Aktywista

Post autor: danula » śr 03 kwie, 2013 22:55

kasiab pisze:dzieki Danula, ale na zakup prywatny to nie ma dofinansowania,prawda?

my jestesmy teraz w kiepskiej sytuacji finansowej, mamy od groma kredytow na ktore nie wyrabiamy........ ;-(
myślę ,że jeśli będziesz miała dowód zakupu to Fundacja powinna sie zgodzić, może umowa kupna-sprzedaży i oczywiście mieć tyle kasy na subkoncie
na pewno nie zgodzą się z PCPR

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » czw 04 kwie, 2013 06:50

chcialabym miec tyle na subkoncie ;-)

:bukiet: :bukiet: Julcio 100 lat!!!!!!!!!
Zdrowia i radosci samych Ci zyczymy!!!!!!!!!!!! :bukiet: :bukiet:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

maga
Aktywista
Kontakt:

Post autor: maga » czw 04 kwie, 2013 08:00

kasiab pisze:ej wlasnie zauwazylam,ze ta kamizelka tylko z przodu dziala, plecy sa nienadmuchiwane, boki prawie tez to jak ona ma niby dobrze klepac?
moze ktos mnie uswiadomi?
no i ona naciska na brzuszek,po co?????? czy nie bedzie bolow brzuszka?bo wlasnie JAs wspomnial,ze go troche brzuszek boli? zachwyt po woli mi opada..... wy wcale nie klepie dzieci po kamizelce?ile min stosujecie?
Kasiu, kamizelka nie może uciskać brzuszka, skoro tak się dzieje, znaczy, że macie za duży rozmiar. Kamizelka musi być tak dobrana aby uciskała tylko miejsca osłonięte przez żebra. Brzucha nie może oklepywać!

Moja kamizelka dmucha się także na plecach i na bokach. Oklepuje całość. Może z tą waszą jest coś nie tak?
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » czw 04 kwie, 2013 08:09

dziekuje Maga za odpwoiedz, tylko powiedz mi gdzie mi dobierze kamizelke osobiscie?
podalam im obwod w klatce JAsia i na tej podstawie przyslali mi 2 kamizelki, jedna jest dluzsza od drugiej o ok 5 cm,uzywam tej krotszej ale i tak siega prawie do pasa, na pewno uciska caly brzuszek :roll:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

maga
Aktywista
Kontakt:

Post autor: maga » czw 04 kwie, 2013 08:24

A jak tą mniejszą podciągniesz maksymalnie do góry na rzepach? To też przykrywa brzuszek?

Wydaje mi się, że kamizelkę powinno się dobierać do wzrostu dziecka a nie do obwodu klatki, bo na szerokość można też podregulować. Jak my kupowaliśmy kamizelkę Misia miała 6 lat, to braliśmy dziecięcą S. Najpierw była podciągnięta na rzepach, a potem opuszczaliśmy. Teraz mała ma już prawie 10 lat i nadal jest dobra i myślę, że jeszcze nam posłuży z rok, może dwa.

Teraz tych rozmiarów jest chyba więcej. A jak do nich zadzwonisz to Ci nie doradzą? Bo jak kamizelka klepie mu wątrobę i inne organy to się nie ma co dziwić, że się Jasio skarży. No i chyba to niebezpieczne...

Właśnie sobie weszłam na stronę Richter Med i tam na fotkach, wszystkie dzieci mają te kamizelki niemal do pasa... Matio teraz też je sprzedaje, może zadzwoń i zapytaj, co oni wiedzą na ten temat.
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » czw 04 kwie, 2013 08:42

To ja w takim razie tez mam za duza kamizelke.... ta ktora kupilismy na poczatku z calym sprzetem byla za mala, wiec zadzwonilam do Richter Medu podalam Patrysia cm. w klatce i Pani az mnie przestraszyla bo powiedzila ze absolutnie trzeba wieksza. Teraz nie jestem z niej zadowolona bo rzepy caly czas sie odpinaja podczas klepania i nawet jak podciagne maksymalnie do gory to i tak oklepuje brzuszek... a ja myslalam ze to normalne :(
Zadzwonie do Matio to moze cos mi poradza.

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » sob 06 kwie, 2013 21:49

kochani moi a czy znacie te kamizelki?
http://www.dotmed.com/listing/airway-cl ... 00/1117110

ja wlasnie je odkrylam i jestem w szoku cena, to kurcze 15% wartosci the vest!!!!!!!!!!!

prosze o opinie i jakies info jesli cos wiecie.

ps. wszedzie gdzie widze zdjecia the vest kamizelki sa conajmniej do pepka......... :roll:

Sylwisska a PAtysia brzuszek nie boli?
Jasio ma rozm S.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » ndz 07 kwie, 2013 08:48

kasia - a potrzebujesz tak szybko kamizelki?
bo ja czekam aż Asia podrośnie do tego 120 i kupimy VibraVest - jest jeszcze tańsza

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » pn 08 kwie, 2013 20:49

Ola ja potrzebuje juz dawno, jak wielokrotnie wspominalam tylko ja rehabilituje Jasia i czasem jestem po prostu zmeczona czy chora, albo powinnam gdzies rano wyjsc a nie mam wyjcia musze zrobic swoje...... jak mialam zapalenie zatok to myslalam,ze umre, glowa mi pekala , cieklo mi z nosa a musialam klepac Jasia, no i jak od wrzesnia pojdzie do przedszkola to chce to miec, bo wyszykowac 2 dzieci na 8:30 ktore sa spiochami to cud dla mnie, a tu jeszcze Jasia rehabilitacja, ktora ze sterylizacja zajmuje ok 1h...... a tak bedzie szybciej i zawsze jak bedzie mial kamizelke to ja moge np. czesac Angi czy sama siebie szykowac....rano kazda minuta jest na wage zlota :mruga:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » wt 09 kwie, 2013 07:16

hmm.. sterylizacji 1 godzinę ?
ja staje przy kuchni wstawiam wodę na płukanie zatok - warto by Jas umiał skoro idzie do przedszkola - Asia nawet w szkole problemy z katarami...a le wiem że tobie tez trudno idzie. my teraz robimy po prostu sinusrinse'em
wstawiam wyparzacz i robię śniadanie - w międzyczasie suszego na kratce - stawiam sobie pod lamką pod szafka kuchenną - nikt mu nie przeszkadza i nie sypie na niego rano kawy a schnie w trymiga
zanik dzieciaki skończa śniadanie i mycie zębów - inhalacja gotowa :)
potem jak myję inhalator - to Asia zakłada spodnie - bo teraz jeszcze zimno
klepie ja i sio do szkoły
co do bólu głowy czy rąk - znam to -ale mnie dopada tylko jak mam np. nadwyrężony nadgarstek noszeniem Zuzi np.
we wrześniu będziesz miała zupełnie inaczej zachowujące się dziecko
jak Asia miała 4 lata - też był problem i myślałam o kamizelce - zwłaszcza że Zuzia miała wtedy ponad roczek i też miała swoje przygody zdrowotne w szpitalu
ale teraz kamizelka by mi tylko sprawę wydłużyła rano
my chcemy ją kupić żeby Asię zachęcić do bycia samodzielną - ale w sumie to może będzie miała niedługo wprowadzoną acapellę np. i zacznie ćwiczć
co do obozów - to jeszcze długo nie pojedzie bez nas - żaden opiekun nie weźmie na głowe odpowiedzalności za tak drogi sprzęt jak aeroneb, sterylizacje i do tego jeszcze kamizelkę....
nie wiem - nam to tylko na tym etapie skomplikuje - jak zacznie się szkoła we wrześniu i dorośnie do 120 to będziemy znowu się zastawiać - w sumie to za tydzień będe o to męczyć dr. Orlik znowu :)
zobaczę co nam powie - bo w sumie inne ćwiczenia też będą dobrym pomysłem - tym bardziej że jak zaczynają się problemy to okazuje się że kamizelkę lekarze zalecaja odstawiac - jest pare takich wpisów na forum... sama nie wiem czy to tylko nie bardzo drogi gadżet i kolena walizka którą się ciągnie za sobą wszędzie

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » wt 09 kwie, 2013 08:19

Ola no co ty mowisz, jak kamizelka skomplikuje Ci zycie?ulatwi!Wypozyczylas ja na probe?
Ja nie mowie o samej sterylizacji 1 h, tylko sterylizacja, inhalacja i klepanie razem ok 1 h, widzisz Ty mozesz cos robic a dzieci jedza sniadanie u mnie tak nie ma, jak nie wloze JAsiowi kazdego kesa kanapki do buzi to on sam, nie wezmie........ teraz je juz 35 min 1 kanapke!!!!!!!! :twisted:
Zreszta na czas klepania jestes zajeta w 100% dzieciem, nie zrobisz nic innego, nie wiem jak u was ale u mnie to ok 30 min, ktore rano sa bardzo cenne,a tak to wlaczam kamizelke na 10 min i te 10 min mam dla siebie czy dla Angeliki, to znacznie skraca drenaz cale 20 min no i Jas kamizelke zaklada bez niczego, siedzi grzecznie, oglada jakies bajki a przy klepaniu to zawsze cos, piciu, siku, boli cos i tak na prawde to co chwile wstaje i gdzies idzie ja latam za nim klade i mam stres jak sie spiesze...... dzis oddajemy kamizelke wiec od jutra sie zacznie....... :cry:
jak dla mnie kamizelka to super wynalazek, tak jak aeroneb go, a i ja wcale nie mam zamiaru jej nigdzie brac ze soba, bez przesady na wakacjach nigdzie sie czlowiek nie spieszy wiec mozna poklepac dziecko, tym bardziej ze jest tyle innych sportow ze nie trzeba tego robic tak dlugo i tak dokladnie(przynajmniej ja tak robie :-P ).

widze ze nikt nie zna tej kamizelki smart vest, napisze do fundacji czy znaja????????
a w ogole to fundacja moze kupic kamizelke za granica a potem wystawic nam fakture pro forma zebysmy ubiegali sie o dofinansowanie w PCPR i fundacjach, prawda?
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Zablokowany