Poznajmy sie!! część 2

Jak nazwa wskazuje, dla nowych użytkowników, ale nie tylko....
maga
Aktywista
Kontakt:

Re: Poznajmy sie!!

Post autor: maga » sob 27 kwie, 2013 22:19

kasiab pisze: nie chce jej zabierac dziecinstwa
Ze wszystkich argumentów ten przepraszam, ale jest najbardziej głupi.
Posyłając dziecko do I klasy, absolutnie nie zabierzesz jej dzieciństwa. Strasznie denerwuje mnie ten argument.
Dzieci zwykle wolą szkołę od przedszkola. W szkole więcej się dzieje, dzieci mają więcej swobody, masę ciekawych zajęć. Ciągle są dziećmi.

Jest o wiele więcej poważniejszych argumentów na NIE dla 6 latków.
I mimo, iż sama posłałam, jestem zadowolona, z czystym sumieniem mówię - że to nie jest dobry pomysł dla wszystkich 6 latków.
Każdy rodzic powinien sam podjąć taką decyzję.
I o ile klasy z samych 6 latków, wg mnie są ok, to już mieszane, nie koniecznie.
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

Anna_M
Aktywista

Post autor: Anna_M » sob 27 kwie, 2013 22:27

danula pisze:Myślę,że ten pomysł z 6-latkami wyszedł przez to by więcej miejsca było w przedszkolach
Pomysł wziął się z planów, aby ludzie dłużej pracowali, bo wtedy dłużej płacą składki i podatki. Dlatego z jednej strony powyższa się wiek emerytalny, z drugiej wysyła 6 latki do szkół - rok wcześniej w szkole, to rok wcześniej na rynku pracy.
A na poziomie gmin jest poparcie, bo za dziecko w przedszkolu płaci gmina, a za dziecko w szkole - są państwowe dotacje, czyli większość płaci państwo. Gminie się opłaca, bo wydając te same pieniądze może chwalić się większą liczbą dzieci cztero- i trzyletnich objętych systemem przedszkolnym.
mama Sławka urodzonego 4 stycznia 2011 (F508del/G542X) i Aleksa urodzonego 9 sierpnia 2008 (zdrowy! :) )

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » ndz 28 kwie, 2013 08:18

niesyte ten ostatni argument tez według mnie jest zupełnie nie- trafiony
po prostu widzę że niektórzy boją się wypuścić dzieci z domu i tyle...
ja też się bałam - ale wiek nie ma tu nic do czynienia - a Asia jest z końca roku ....
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » ndz 28 kwie, 2013 08:51

a poza-tym nie wiem jak wy... ale ja marzę o tym by moja Asia mogła dożyć wieku emerytalnego jako osobowa czynna zawodowo, ja się spieszę by dać jej jak najwięcej z tego świata co jest fajne i nie będzie obciążone ciągłym lękiem o stan jej zdrowia
to że ktoś coś napisze artykuł i podpisze pseudonimem - nie znaczy że jest mądre i należy tak robić- tak samo jak i na forach- skoro jest już wybór - to mam pytanie - dziecko musi iść do innych dzieci by było szczęśliwe i miało dzieciństwo - to gdzie wolicie - do szkoły czy do przedszkola
przecinanie pępowiny jest tak samo stresujące zawsze -- dla rodzica
mi konkretnie powiedziała dr. Sands... ze wiek - 6 czy 7 lat , z punktu widzenia medycznego - nie robi różnicy - w przeciwieńswtie do środowiska: szkolnego czy przedszkolnego
najgorsze co jest w tej ustawie to to że przedłużają - na prośby-groźby rodziców - istnienie klas mieszanych - a samym dzieciom - to nie robi już tak wielkiej różnicy jak niektórzy chcieliby myśleć
wybór należy na razie do was...oby był mądry i przemyślany z każdej strony
szkoły są przygotowane - ci którzy mówią że nie - to ci którzy nie posłali dzieci dalej, a ci którzy już to zrobili - to krzyczą tylko ci którzy krytykują i ich się słucha - a tych co mówią że jest to demonizowanie sprawy - to już nie chce się słuchać...ani publikować...mało chwytliwe w mediach...
na złych nauczycieli zawsze może dziecko trafić...wtedy ma rodziców od pomocy - jak i od tego by przygotować szkołę na nasze mukolinki i nie kryć się z tym przed innymi rodzicami!

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » pn 29 kwie, 2013 14:36

Nie wiem jak w waszych szkolach, ale w tej gdzie pojdzie Angi, jest system zmianowy, w 2 dni w tyg dzieci koncza szkole o 17:15!!!!!!!! zanim wroca do domu, cos zjedza robi sie ok 19, a wtedy trzeba odrabiac lekcje, ktorych malo nie jest min 1h, a na weekend zadaja ok 4 h robienia, wiec dla mnie to jest zabieranie dziecinsta...... dziecko nie ma czasu na rower, spacer, zabawe czy bajke tylko odrabianie lekcji no i pozne powroty do domu.......
Z przedszkola zabieram ja max o 16, wraca i idziemy na dwor, rower, zabawa z dziecmi nie musimy sie stresowac,ze mamy cos do odrobienia, o tym mowie MAGA, a szkola to juz sa obowiazki ktorych jesli nie wypelnisz to u nas dostaje dziecko minusowe punkty i czuje sie gorsze, zaczyna sie juz wyscig "szczurow" wole mojego dziecka wczesniej nie stresowac niz to koniecznie i dac mu jeszcze swobode i bardzo sie ciesze,ze ma wejsc ustawa o podziale dzieci z pierwszej i drugiej polowy roku, bo Jas jest z 29.07 czyli nie bedzie musial isc wczesniej do szkoly ;-) no chyba,ze jeszcze sie cos zmieni do tego czasu :roll:

a teraz mam inny problem, bylismy dzis w IMiD na rtg klatki i wyszly roszczenia oskrzeli w 1 plucu i zgrubienia progresja........ wyryczalam sie wlasnie okropnie, dr. byla podlamana powiedziala,ze nie powinno tego byc u Jasia z jego mutacjami, ma obejrzec rtg osobiscie i podjac decyzje , mysli o jakims bardzo silnym antybiotyku ;-( kiedy u was pojawilo sie roszczenie 1 raz i co wtedy robiliscie?
Mama Jasia z CF 29.07.2009-3849+10kbC>T i Fd508/- 28.06.2007
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » pn 29 kwie, 2013 14:58

kasiu - nie złość się na magę - ona pisała to samo co ja i nie po to by cię urazić - skoro mamy wybór niech to będzie świadomy wybór i przemyślany z punktu widzenia wielu za i przeciw - ona sama pisze że klasy mieszane są złe - ale że tez nie ma co tego demonizować, a ratujmy_maluchy...znam parę osób z przymierza rodzin - dziwolągi - generalnie wszystko to grzech - szkoła też....no i ciekawa jestem kto chce wypłynąć w świecie polityki na tle tej akcji.. a wyścig szczurów - to od was zależy czy weźmiecie w nim udział - szkoła nic nie zmieni - jest też obecny w przedszkolu :(
bardzo ci współczuję - a jak wymaz z gardła? czy nic mu nie weszło?
Asia ma tę samą mutację i nie ma progresji i tez jest 2 lata starsza.... i zawsze słyszymy że jej brak progresji to ta mutacja...
bardzo się tym zmartwiłam

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » pn 29 kwie, 2013 15:10

Ola ja sie nie zloszcze ;-) tylko wyjasniam dlaczego nie jest glupi argument.

Asia miala kiedykolwiek jakies zmiany w plucach?

wymaz bym dzis brany, wiec wyniki po weekendzie, zobaczymy.
A przed chwila dostalam wyniki z laboratorium, bo robilam prywatnie badanie kalu na wszystkie pasozyty w zwiazku z Jasiem niejadkiem i wyszlo,ze ma nieliczne lamblie, kolejny klopot......... :roll: musze pogadac z Zybert moze cos mi da dobrego, z tego co widze trzeba odstawic mleko,drozdze i slodycze i ten balsam kapucynski wszyscy zachwalaja, pil to ktos z was?
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » pn 29 kwie, 2013 15:28

jak najszybciej zgłoś te lambie dr Zybert - ogólnie osłabiają cały organizm...mogą być z przedszkola więc tez warto tam zgłosić :(

czy byłą mowa o tomografii komputerowej wysokiej rozdzielczości (HRCT) lub bronchoskopii? chyba powinni zanim będą wprowadzać ostrzejsze antybiotyki
na ostatniej wizycie Piotrowski wspominał o tomografii dla Asi - że w jej wieku już powinno się zrobić - tak profilaktycznie - ale ponieważ rtg i wymaz (fizjologiczny po raz drugi na ich wymazach) są idealne - to zdecydowali że jeszcze nie ma potrzeby.. bardziej był zaniepokojony Asi zatokami - ale też nie jakoś specjalnie - po prostu ostrzegał by na to uważać
jedyne co nam wyszło dwa razy to gronkowiec złocisty - ale ostatnio - od 1,5 roku - nie wraca - albo siedzi cicho i nie rozrabia - albo rzeczywiście udało się nam go pozbyć
Asia ma od 2,5 roku brak progresji w chorobie - do 3 roku miała lekkie powiększenie jeszcze i potem się zatrzymało - zmiany też są opisywane jako nieistotne
oto opis: niewielkie zgrubienia okołooskrzelowe w przyśrodkowo-dolnych częściach płuc, po stronie lewej nieznancznie większe.

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » pn 29 kwie, 2013 16:24

Ola cale szczescie,ze mi podpowiedziala to badanie znajoma z TIENSA, robilam w ponoc najlepszym laboratorium w Jasio nie chdozi do przedszkola.......... czytam,ze one sa z owocow i warzyw surowych, niedomytych.........
po powrocie z gor caly dom czyszcze karcherem, ponoc gina powyzej 70C.

Polsce Felix, polecam, dr. weterynarii sie tym zajmuje, ma swietne opinie, ludzie wysylaja tam kal ( 3 probki) z calej Polski.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

maga
Aktywista
Kontakt:

Post autor: maga » pn 29 kwie, 2013 18:42

Ale Kasia, to ja posłałam 6 latka do szkoły, nie Ty, więc naprawę argument o "zabieraniu dzieciństwa" jest beznadziejny. Moje dziecko miało/ma czas na zabawę, przyjaźnie i masę dodatkowych kół.

Inna sprawa, szkoły nie są przystosowane dla 6 latków i tego będę się trzymała.
Klasy mieszane, chaos, to nie jest dobre dla małych dzieci, dlatego pisałam - że do każdego dziecka należy podchodzić indywidualnie i do każdej szkoły też.

Mimo iż, ja osobiście dałam dziecko do szkoły w tym wieku, absolutnie nie twierdzę, że wszyscy tak powinni, bo nie. Sama mojej przyjaciółce odradzam posłanie 6 letniej córki do szkoły. I Tobie mając szkołę dwu zmianową także bym to odradziła.
Ale naprawdę te argumenty o zabieraniu dzieciństwa mnie osłabiają...

Zgadzam się też z Ola, że ten cały chaos potęgują ciągłe zmiany decyzji, kiedy/które dzieci mają rozpocząć edukację i wszyscy się wzajemnie nakręcają.

Co do roszczeń oskrzeli. W wieku ok 4 lat, Misia też miała. Przeleczona ciproneksem. Ale niestety progres zmian mamy co roku. Z tym, że Misia to delF508/delF508.

Obrazek

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » pn 29 kwie, 2013 19:17

Maga a Misia byla przeleczona w szpitalu czy w domu?
bo ja sie boje ,ze nas poloza, dziecko przed nami z progresja polozyla od razu na oddzial........ ;-(

Nie wypowiadam sie wiecej o szkole, kazdy ma inne zdanie i juz i kazdy ma takie prawo ;-)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » pn 29 kwie, 2013 19:34

kasia - poczytaj o probiobalance calivita i para protex - trzymam kciuki
maga - u nas akurat szkoła przygotowana... i ta do której chodzimy i rejonowa.. sprawdzone a nie powtarzane od kogoś... i oto mamy własnie cały bałagan :( i to jest najgorsze ...

maga
Aktywista
Kontakt:

Post autor: maga » pn 29 kwie, 2013 19:39

Stan Misi, zawsze, bez względu na to, co wychodziło w rtg, określano na dobry.
I właśnie z tego powodu, stwierdzono, że szkoda ją kłaść na oddział. Mała nie miała pseudomonasa i obawiano się, że może go tam złapać. Dostała Cipronex do domu, na dwa tygodnie.
Wszystko skończyło się dobrze, jakieś tam zmiany w płucach są ale żadnych roszczeń od tamtej pory nie było.

Trzymamy kciuki za Jasia.

Obrazek

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » pn 29 kwie, 2013 19:59

dziekuje Maga za odpowiedz.
Zastanawiam sie co z leczeniem dozylnym w domu??mam sasiadke i przyjaciolke z okolicy ktore sa pielegniarkami w Medicover, wiec mialabym prywatna pielegniarke do zmiany wenflonu, kroplowki itp, ciekawe co dr Z na to? :roll: na oddzial nie dam sie polozyc w zyciu, tym bardziej,ze pielegniarki mowily ze grzyb jest juz prawie na calej pediatrii.........ciekawa jestem jak tam jakikolwiek pacjent z muko moze lezec?????????
Boje sie wymazu, mam slodka nadzieje ze nie bedzie nic groznego......

A i JAsio zasnal mi w aucie po 5h w IMiD,spal 4h i wstal lekko kaszlac :roll: dzis byl tlok okropny i tylko 1 dr, paranoja, duchota okropna, bo klimatyzacja sie popsula a na naszym cudownym parterze oczywiscie tlumy, wszyscy mokrzy i smierdzacy po prostu cudnie, mowilam,ze powinno sie tam Tuska posadzic w poczekalni ciekawe ile by wytrzymal :evil:

Ola ide czytac, jestem tak dzis zdenerwowana,ze cala chodze w srodku, wlasnie otworzylam desperados zeby sie uspokoic troche, jeszcze te lamblie, ale czytam,ze to bardzo czesto wystepuje tylko bardzo ciezko zdiagnozowac, bo one moga sie pojawiac w kale co pare dni..... mi w tym lab. kazano przywiezc 3 kupki i to lapac co 2 dzien, wtedy jest duza szansa ze cos wyjdzie, dobrze,ze nie ma nic wiecej, bo robilam na wszystkie pasozyty, mojej kolezance wyszlo chyba 5 roznych robali

poczytalam Ola Ty to kupujesz Asi?
Wzielabym ten paraprotex jesli wiesz jak to dawkowac, moze zabije te robale?
czytalam ze cordyceps to co daje Jasio hamuje wzrost lamli i innych pasozytow, moze dzieki temu jest tylko nieznaczna ilosc :wink:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » wt 30 kwie, 2013 08:37

ja Asi daje tylko probiobalance i flavon green - w sumie dają efekt podobny - ale jak już dojdzie do zakażenia to trzeba i tak leczyć normalnie
u nas dziewczyny z pasożytami problemów nie mają - odpukać :D
ale wiesz że jest prawdopodobne że macie wszyscy z tym problem?

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » wt 30 kwie, 2013 17:04

wiem Ola, z tego co czytam to conajmniej polowa ludzi ma pasozyty, wiec to nie jest nic dziwnego, ale bede zwalczac, dostalam namiary na prof ktory leczy ziolami i ma swietne rezultaty, po majowce pojade do niego i zobaczymy co i jak.
ktos mi powiedzial,ze moga byc umiejscowione wlasnie w plucach i moze stad zmiany..... :roll:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » wt 30 kwie, 2013 18:28

też coś takiego mi się obiło o uszy - ale nie pamiętam gdzie - chyba w najnowszej książce o muko

agus
Aktywista

Post autor: agus » pt 03 maja, 2013 21:43

Wkońcu udalo sie znalezsc druga mutacje u Kuby F508del/IVS8-5T+(TG)12 i czytalam o tej drugiej ze moze nawet nie dawac oznak klinicznych choroby i byc bardzo łagodna jak dotad to u Kuby by sie zgadzalo ma 6 lat zadnych zmian w plucach i nie ma problemow z trzustka nie choruje (jedynie jak zaczal chodzic do szkoly ale nawet zdrowe dzieci choruja jak maja kontakt z grupa dzieci np przedszkole) nie łapie bakterii jak dotad wszystko ok mam nadzieje ze to bedzie bardzo slaba postac mukowiscydozy :))

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » sob 04 maja, 2013 05:40

agus - cieszę się z tobą

kaja1535
Aktywista

Post autor: kaja1535 » sob 04 maja, 2013 13:13