Poznajmy sie!! część 2

Jak nazwa wskazuje, dla nowych użytkowników, ale nie tylko....
julasek
Aktywista
Kontakt:

Re: Poznajmy sie!!

Post autor: julasek » pt 10 maja, 2013 10:49

Kasiab - pasek odpowiada upodobaniom Julka ;-) potwory, stwory, koszmary i strachy ;-)
dziś Julek pojechał na wycieczkę z przedszkolem do "zwierzątkowa" 65 km od Wawy, mają mieć "magiczną krainę cyrku", jakieś przedstawienia, zwierzątka, grill z kiełbaskami, warsztaty plastyczne. Ma wrócić koło 15, mam nadzieje, że bedzie grzeczny, w miarę, bo ostatnio panie wychowawczynie strasznie na niego narzekają...

Kasiab - ta klepsielle to juz Jaś kiedyś miał? czy ja coś pomyliłam?
mieliście jakąś kontrolę teraz że wyszlo? jak on się czuje? czy wy nie mieliście mieć wakacji teraz?
ObrazekObrazek

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » pt 10 maja, 2013 11:35

Julasek mi tym paskiem przypomnialas, ze czas zmienic Patrysiowi :)
Dziewczyny czy ktoras z Was ma maila do dr. Pogorzelskiego, chce wyslac mu RTG Patrysia zeby powiedzial co tam widzi (mam nadzieje ze nic).
Kasia super ze nie zostaliscie w szpitalu :)

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » pt 10 maja, 2013 11:50

Sylwisska, nie mogę sie napatrzeć na Twojego Patrysia, jaki on jest duży i pogodny! super chłopczyk.
ObrazekObrazek

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » pt 10 maja, 2013 16:58

Sylwisska pisze:Julasek mi tym paskiem przypomnialas, ze czas zmienic Patrysiowi :)
Dziewczyny czy ktoras z Was ma maila do dr. Pogorzelskiego, chce wyslac mu RTG Patrysia zeby powiedzial co tam widzi (mam nadzieje ze nic).
Kasia super ze nie zostaliscie w szpitalu :)

Hej, wysłałam na priv adres do dr Pogorzelskiego.
I jak z tym Twoim zamówieniem na portret?
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II
http://smyki.pl/domeny/mlody.pl/muko/

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » sob 11 maja, 2013 07:50

czesc dziewczynki,

lato bylo i sie zmylo ;-(
Moje dzieci jeszcze spia, jak ja lubie te momenty ciszy rano jak moge z kawka poczytac internet ;-)

Julasek jak po powrocie z wycieczki?raczki czyste? hahaha ja po tym pobycie w Bialce troche sie wyluzowalam, JAsiek non stp ze zwierzetami i to nie tylko z domowymi.......... kozy glaskal, ciagnal za brody, baranki male sciskal, psy podworkowe, a w domu Darka siostra kupila sobie amstafa jak go zobaczytlam to chcialam uciekac okazala sie grzeczna i dajaca sie tarmosic i tak lezal pol dnia z nia na podlodze i z kuzynek, widok na poczatku zatrwazajacy......

Klepsiella wyszla mu juz przed wyjazdem, tzn. 29.04 mielismy wizyte normalna planowana w IMiD z rtg pluc i zaczelo sie rtg niedobry, rostrzenia oskrzeli ktorych przy jego mutacji absolutnie nie powinno jeszcze byc.........kolejne zgrubienia no i w czw. okazalo sie,ze klepsiellla wyrosla na szczescie wrazliwa na bactrim, z tym, ze bactrim na 6 tygodni......... ale dzieki temu mozemy leciec na wakacje (20.05 ;-) ) i nie musimy przebywac w tym syfnym IMiD, ja w najgorszym scenariuszu nie widze tam siebie.

Dziewczyny moja mama po ostatniej wizycie ze mna napisala mega skarge do ministrow, zarzadu szpitala itp, moze przeslalabym zainteresowanym zebralybyscie podpisy i tez porozsylaly gdzie sie da?
Wydaje mi sie ,ze nikt nie przejmuje sie naszym oddzialem a tam nasze dzieciaki zawsze moga trafic i ja dopoki wyglada on tak jak wyglada dziecka nie dam za nic na swiecie, nawet w Rabce zrobili rewmont i izolatki z lazienkami a u nas?!!!
3 rok robia remont PIWNIC!!!!to jest kpina, najwazniejsze sa chyba oddzialy, prawda?

Aga teraz mamy wizyte 08.08 tak jak wy ;-)

a i wiecie co mysle nad jednym, jak ostatnio bylam na tej wuzycie i bylo z 15 dzieci z muko, niby wszystkie bez PA :roll: :mruga:
ale dopiero zdalam sobie sprawe ,ze nikt tego nie wie, bo te dzieci mialy wymazuy pare miesiecy wczesniej, teraz dopiero czekaja na wymazy i moga go miec, wiec to jest totalna paranoja, to jest nastepna sprawa ktora trzeba poruszyc, zeby wizyty byly na okreslona godzine, np. co pol h, zeby dzieci razem nie przebywaly, ja siedzialam tam 4,5h jakim cudem mialam izolowac dziecko od innych, tym bardziej, ze nie bylo wiadomo w jakiej kolejnosci wchodzimy bo pielegniarka wolala?!!!!!!!totalny absurd!!!!!!!!
Mama Jasia z CF 29.07.2009-3849+10kbC>T i Fd508/- 28.06.2007
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » sob 11 maja, 2013 08:06

Kasia - rozumiem twoje oburzenie - ale trzeba zawsze w takich sytuacjach - pamiętać o celu tej skargi i efektach jakie może wywołać... bo będziemy w jeszcze gorszej sytuacji jak ten oddział szpitalny w IMiD nam zamkną
całkowicie zgadzam się co do warunków i waszej opinii - ale pamięta ze w walce z ta chorobą powinniśmy być po jednej stronie z lekarzami i szpitalami
nie wiem co napisałyście itp ... i zakładam że właśnie w tym stylu :)
Fajnie że jasiek miał super wizytę po tym wszystkich badaniach :D
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » sob 11 maja, 2013 17:06

Ola chodzi o ten remont na ktory ida grube miliony a nic nie widac!!!!!!!
Chyba wazniejsze jest zrobienie sal, oddzialow, jakiejs stolowki a nie kuzwa piwnic czy klatki schodowej!
Mi pielegniarki za kazdym razem mowia zeby pisac skargi, bo tak to wszyscy tylko narzekaja do nich a one nic nie zmienia....... wiec napisala moja mama, pewnie to nic nie pomoze ale moze da komus cos do myslenia????
Jak moze nie byc stolowki w takim szpitalu gdzie leczy sie kilka wojewodztw?!!!!!!
My nie zyjemy w komunie ,ze musimy sie na wszystko zgadzac, placimy podatki, zusy to cos sie za to nalezy!

Slyszalyscie o aferze jak ostatnio w jakims szpitalu w Wawie znalezli za kilkaset yts zl sprzet medyczny kupiony przez OŚP a lezalo wszystko w piwnicy zakurzone chyba od 5 lat???????????? no comments........
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » sob 11 maja, 2013 17:28

no to o takie skargi mi chodziło :D że są konstruktywne
mi się wydawało że IMiD robi piwnice bo robią generalną wymianę kotłowni i instalacji najpierw- a potem oddziały.. to ma sens..... ale może się mylę

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » sob 11 maja, 2013 17:53

dopytałam się - nie znam szczegółów etapów Generalnego remontu - czyli całości - ale pierwszy przetarg był na węzły i instalacje oraz starych elewacjach - a dopiero potem wnętrza - po kolei - żeby nie zamykać instytutu na czas remontu
generalnie remont robi się od fundamentów, instalacji, elewacji, dachów a na końcu robi się wnętrza i sadzi krzaczki dla ozdoby
najdroższe i najbardziej czasochłonne jest to czego nie widać dla osób nie zaglądających na budowę - a ile jeszcze wychodzi dodatkowych rzeczy w trakcie robót....
stołówka musi jeszcze poczekać

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » sob 11 maja, 2013 20:33

Ola oni powinni nowy IMiD wybudowac a nie te stare rupiecie remontowac, wyszlo by pewnie duzo taniej i lepiej, bo tu nie dadza rady powiekszyc sal itp, to jest bezsensu, tak na prawde conad polowa budynku przychodni jest nieuzywana, mogliby pokombinowac przeniesc czesc szpitala, nie wiem...... a elewacje to przeciez robili pare lat temu, wlasnie ciekawe po co?zeby z zew. ladnie wygladalo bo jakas wizyta byla kogos z UE........... :roll:

Ja jestem zalamana bo ze wszystkich szpitali w jakich bylam w polsce ten jest w najgorszym stanie a lecza sie najbardziej chore dzieci........ ktore wymagaja sterylnych warunkow.... jakby ktos z was byl w Zabrzu i zobaczyl tamte sale to wiedzialby jaki standard i opieka powinna byc dla naszych dzieci......
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » ndz 12 maja, 2013 06:16

z tym wyburzaniem to nie takie proste - a co zrobić z tymi dziećmi na tak długi czas....część budynków jest sprzed wojny i podlega konserwatorowi... łatwo mówić - trudniej zrobić...
oczywiście najlepiej sprzedać, wybudować gdzieś pod Warszawą nowe od zera --- może i wyjdzie taniej - ale to nie takie proste - lub rozbudować część pod Wawą - a resztę wyremontować by tez był szpital w obrębie miasta... można by - ale my nie znamy szczegółów, a teraz weź i to sprzedaj....wyburzać nie wolno...
elewacja była łatana bo się sypała... teraz jest remont generalny - gdyż do 2016 nasze szpitale muszą spełniać nowe wymagania - głównie obostrzenia dotyczą instalacji i sa najtrudniejsze do zrealizowania w obrębie danych gabarytów korytarzy i sal
elewacja w poradni nie była remontowana - i właśnie z jej powodu niektóre części budynku nie funkcjonują - to są stare elewacje - samonośne - i się teraz już sypią.
ja tam widzę że ktoś w końcu zaczął myśleć i realizować coś z głową, nie znam ich biznesplanu i nie znam ludzi którzy to koordynują - ale generalny który robi na razie oba etapy - jest dużą poważną firmą która da radę sprostać i fachowo i sprzętowo temu przedsięwzięciu - to na prawdę trudny remont w trakcie którego wyjdzie jeszcze więcej komplikacji, chociażby same zdejmowanie elewacji - robione po nocach...
mogę się podpytać znajomych którzy tam pracują - ale to nic nie da bez wnikania w szczegóły.. znam takie remonty starych obiektów... piwnice często bardzo stare i często nie zinwentaryzowane do końca...problemy wychodzą w trakcie prac odkrywkowych na każdym etapie, pewnie i planów nie mają dokładnych (bo sienie da po prostu a starych pewnie nie mają) więc i część projektów jest robiona na bieżąco..
a Instytut mimo to ciągle funkcjonuje...
daj im szanse :bukiet:

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » ndz 12 maja, 2013 07:49

pozyjemy zobaczymy, mam nadzieje, ze wreszcie cos bedzie widac.
ciekawi mnie tylko jak oni przerobia Pediatrie....... jak zmienia izolatki , czy dorobia tam toalety jak powinno byc w standardach europejskich?

jak zdrowko?

Moj Jas 2 dni bactrimu i kaszel zaginal, kolejny raz, ten lek na niego dziala rewelacyjnie :-P

Mamy nowy inhalator, bo stary dalam do serwisu, zacinal sie i nebulizator juz tak sie polamal ze lek ciekl na zew, okazalo sie,ze gdzies kabel nie laczy, w pon odesla mi inhalator inowy kabel i neb, ale sluchajcie ten co kupilam od nich na zastepstwo ( bo Pari tez padl) jest rewelacyjny, kosztuje 270zl, a jest duzo bardziej cichy niz Pari i robie inhalacje prawie tak szybko jak aeroneb go, rewelacja, polecam jakby ktos potrzebowal, nazywa sie microlife ;-)

a jak wasze nebulizatory aeroneb go, nadal dzialaja????????
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » ndz 12 maja, 2013 08:03

- dokładnie pożyjemy i zobaczymy :D a co do standardów - aż takie dużo lepsze nie są... :( - pisze o standardach - czyli minimum które obowiązuje

u nas zdrówko świetnie
microlife tez mam - jako zapasowy i jest fajny - ale działa dużo dłużej niż aeroneb
aeroneb działa do tej pory bez zarzutów - raz reklamowałam nebulizator - jeden - bo się rozszczelniła pompa - poza tym działa super i nie mam zastrzeżeń

maga
Aktywista
Kontakt:

Post autor: maga » ndz 12 maja, 2013 15:19

Dzięki Ola, za tak cenne informacje o remoncie IMID.
Fajnie wiedzieć, jak to wygląda bardziej od środka, bo faktycznie, najłatwiej wydawać opinie, że bez sensu robią. (sama tak myślałam) :)

Czyli rozumie, ze za 3 lata wszystko powinno być już zakończone?
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » ndz 12 maja, 2013 15:51

maga - nie znam szczegółów - opóźnienia na pewno powstaną przy tego typu remoncie
do tego jest to etapowane i na razie robią pion techniczno - administracyjny w budynku poradni do 30.06.2013
jak i budynek główny - który to etap już zakończyli
cokolwiek podchodzi pod te etapy - to już pytanie do administracji IMiD - a ja nie wnikałam aż tak daleko
ale tez i widzę że zaczynają inwestycje od podstaw a nie jak to bywa zazwyczaj - byle było ładnie i prościej zrobić
ja bym poczekała co dalej i dała im robić swoje... ale tez i może warto popytać co i jak będzie robione - niech wiedza że ktoś się im na ręce tez patrzy - a nie tylko reporterzy którzy zazwyczaj nic a nic nie wiedza o inżynierii ani budownictwie
generalnie - najpierw sprawdza się fundamenty i konstrukcje, zmienia rury i instalacje - kuje ściany - a potem kładzie szlichty i tynkuje i maluje - jak się zmieni kolejność to jedni psują co inni dopiero co zrobili itp... a w takich obiektach instalacje są bardzo skomplikowane i nie są to tylko rury z wodą i kanalizacją wmurowane w ściany... to są piony do których musi być dostęp - i zajmują dużo miejsca - takich przykładów można w nieskończoność wyliczać...
nie powiem ci co i jak bo po prostu nie znam szczegółów ale wiem co widzę i najbardziej się cieszę że zdejmują tę elewację która jest - lekko mówiąc - bardzo niezdrowa

kaja1535
Aktywista

Post autor: kaja1535 » pn 13 maja, 2013 10:22

witam po tyg przewrwie :-D
ile zaleglosci mam tu do przeczytania :shock: mam nadzieje ze szybko je nadrobie.
wyladowalam no bloku operacyjny (ropowicze zapalenie wyrostka i ograniczone zap.otrzewnej) i to akurat w dzien wizyty kontrolnej z malym w poradni :? no i przepadlo, nie wiem teraz kiedy mi zrobia termin-oby szybko!
ale najwazniejsze ze jestem wsrod zywych i ze nie musialam martwic sie o malego-maz wszystkim sie zajal (chyba nawet lepej niz ja :)) )
milego dnia Drodzy-choc pochmurno
Mama Bartoszka z CF 29.08.2011 - F508del/R1102X i zdrowej Wiki 22.09.2005

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » pn 13 maja, 2013 12:06

kaja - a skąd to się stało.... i też się cieszę z wami że już jesteście w domu
a co do inwestycji w IMiD to polecam linka
http://www.imid.med.pl/klient1/view-con ... tycje.html
- jednak nie wszystko jest opisane jak i nie ma planów co dalej oraz opisy nie sa dokładne - niemniej jednak bardziej wiarygodne niż te umieszczane w prasie
obiecuję że spróbuję się podpytać o coś więcej

kaja1535
Aktywista

Post autor: kaja1535 » pn 13 maja, 2013 14:08

Olcia mialam juz w swoim zyciu atakow zapowiadajacych wyrostek 5, a ten 6 juz byl ostateczny. Pierwszy byl ok 2000r. i wystarczyly tabletki przeciwbolowe. Kazdy kolejny byl o silniejszym natezeniu. 4 mialam w 15tyg ciazy wlasnie z moim mukolkiem, wszystko robili aby powstrzymac go bo nie chcieli mnie ciac. Mieli nadzieje, ze sie uda, no i sie udalo. Wowczas juz byly kroplowki, antybiotyki itp. No ale teraz juz zastrzyki i kroplowki nic nie daly i powiem, ze dzieki Bogu, bo to byl ostatni dzwonek. Narazie goi sie ladnie, ale pewnosc bedzie na kontroli.
Takze moge juz zyc naszym forum - brakowalo mi go. Bo nawet jak sie nie udzielam, to wszystko codziennie czytam.
Uciekam bo musze corke zawiesz do szk.muz.
Pozdrawiam wszystkim

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » wt 14 maja, 2013 06:31

KAJA ZDROWKA!
wspolczuje przejsc.....
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

kaja1535
Aktywista

Post autor: kaja1535 » wt 14 maja, 2013 07:41

kasiab dziekuje.
Ja czuje sie ok juz, w nidziele wyszlam, a od poniedzialku smigam samochodem, nosze malego i cala inna reszte robie. Moze mysle bardziej nad kazda czynnoscia, aby nie robic raptownych ruchow, ale nie moge sobie pozwolic na nic nie robienie bo maz do pracy, a samo sie nie zrobi. Doskonale wiecie o czym mowie, My nie mozemy chorowac :-D !!
Piekny dzien dzis, wiec podworko obowiazkowe! Milego dnia!

ODPOWIEDZ