Poznajmy sie!! część 2

Jak nazwa wskazuje, dla nowych użytkowników, ale nie tylko....
kaja1535
Aktywista

Re: Poznajmy sie!!

Post autor: kaja1535 » ndz 21 kwie, 2013 19:38

kasiab, danula i inn... nie ma szansy doagadac sie , jesli bylaby taka mozliwosc nie doszloby do takiej sytuacji. Tu juz nie ma nad czym sie zastanawiac. Oni maja swoje oczko w glowie, mlodszego syna, a meza caly czas traktuja jak nadbagaz zyciowy. Dorobili sie jego rekamy, ateraz jak juz emeryturka sie zbliza - to adios!!! A jesli do mnie odwazyla podskoczyc, to juz nastepnym razem bedzie jej latwiej, bo bariera zostala przelamana. Niech sobie to wszystko co ma zabierze - ja od niej nic nie chce i nigdy nie chcialam. Chodzilo tylko o prace, a mieszkac sama chciala z nami. A szkoda gadac....
Mama Bartoszka z CF 29.08.2011 - F508del/R1102X i zdrowej Wiki 22.09.2005

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » pn 22 kwie, 2013 09:19

Michał - witaj i napisz co cie do nas sprowadza
Kaja - ja mam nieco inne doświadczenia (zdecydowanie mniej problematyczne) ale w sumie podobne wnioski... musicie mieszkać na swoim i być niezależni. Im bardziej będziecie na dystans tym szybciej relacje wrócą do "normy". To jest ważne na pewno i dla męża i dziecka.
wy zyskacie ich szacunek tym sposobem a przez to i będą lepsze stosunki jak i czasami chętniej wyciągną rękę. Ale wy nie proście...:(
Im więcej będzie was łączyć poza wspólnymi świętami czy urodzinami raz - dwa razy w roku - tym będzie gorzej. Po około pół roku rodzice zaczną się odzywać i zachowywać pozory - a to już dużo. Wtedy ja tez zachowuje pozory ale tez i wiem że liczyć na pomoc nie mam co i nawet lepiej im nie mówić o problemach ale też i nie separować na siłę.
współczuję a wy skoncentrujcie się na zdobyciu pracy i domu :D
może niech jedno z was zrezygnuje z pracy na rzecz opieki nad dzieckiem i na zasiłek... to nie musi być na zawsze i lepiej by tak nie było :)
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » śr 24 kwie, 2013 11:38

hej, a ja jutro wyjeżdżam na 10 dni służbowo i zostawiam moich chłopaków na samodzielne rządy :)

Ciekawe kiedy za mną zatęsknią :)
Wiosna super, też codziennie trampolina, hulajnoga, bieganie po podwórku, trochę grzebania w ziemi w ogórku - Julek założył sobie mini grządkę i uprawia sałatę, słoneczniki i bazylię ;-)))
ObrazekObrazek

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » śr 24 kwie, 2013 13:37

;D uważajcie na ślimaki... jest wysyp...
miłych wakacji

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » czw 25 kwie, 2013 06:48

Julasek ale Ci zazdroszcze!!!!!!!!
Moze zobaczysz Pasis Hilton ;-)zycze udanego pobytu i wielu wrazen!!!!

Zazdroszcze,ze mozesz Julka zostawic z tata na tyle dni ja mojego moge zostawic na max 3-4h z tata i to w domu ;-(
On nie rozumie tej choroby i nie zwraca na nic uwagi, ciagle mamy awantury, np. wczoraj pojechalam z Jasiem do niego na dzialke gdzie mamy 2 wielkie psy (owczarki srodkowo azjatyckie), jeden ma 2 lata i wazy 88 KG, biegal po dzialce a JAsio leci wprost do niego, ja krzycze zeby wzial psa i wolam JAsia zeby przyszedl do mnie a ten nic sobie z tego nie robi, nie jest w stanie pojac ze pies jest 3 razy wiekszy i 5 razy ciezszy od JAsia,nie daj boze skoczy na niego to go moze polamac.... nie mowiaz o tym,ze ja tam z dziecmi bylam 3 raz w tym roku wiec psy nie sa przyzwyczajone a nie naleza do psow domowych, wiec sama sie ich boje,tzn. tego Zidana bo drugi nie ma roku, jest mniejszy i jeszcze taki szczeniak, no nie wazne, ale podstawowych zasad moj chlop nie kuma, nie mowiac o tym,ze moze polizac go po buzi a tego juz nie przezyje, bo to psy ktore mieszkaja na dworzu........ czy wy nie macie takich problemow, czy ja jestem przewrazliwiona, tak moj Darek twierdzi, on jest ze wsi Bialki tatrzanskiej, tam inaczej sie dzieci chowa niz w miescie, ale ja mu tlumacze ,ze on i jego siostry byly zdrowe to nie potrzebna byla wysoka higienia jak u Jasia, chociaz ja juz tez na wiele nie zwracam uwagi, ale na zwierzeta staram sie, one maja tyle zarazkow i moga byc niebezpieczne........ :roll:

kaja a jak twoi rodzice?nie moga wam pomoc?
Mama Jasia z CF 29.07.2009-3849+10kbC>T i Fd508/- 28.06.2007
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » czw 25 kwie, 2013 08:39

kasia - co do psów - sa bezpieczne - puki są szczepione i badane regularnie - szczególnie uszy - tzn zdrowe - to jest ok i nawet jak poliże to tak jakby Jasio obsypał się np, piaskiem lub dotknął buzi brudą rączką
co do tego że się psa boisz...postaraj się nie przenosić leków na dzieci - duże psy to jak i małe - i często są nawet przez to i lepiej ułożone jak i delikatniejsze niż małe. Zaprzyjaźnij się z nimi i ty.
Moja Asia miała na co dzień -jak raczkowała - dużego psa - który chodził jak chciał - dwór - dom itp. Ona też. Podłogę myliśmy jak była brudna. Rudy nigdy nie właził w jej zabawki i na kanapy i tyle.
Uwielbiała go i do tej pory pamięta. Miała tez do dyspozycji sznaucera olbrzyma - Czarę a teraz nową - tez olbrzyma - Dasze.
Najlepsze zabawy u dziadka. Jak była mniejsza i miała dwa ltaka to tez pilnowałam żeby nie skakała na Asię - ale na 5 latka... :) wystarczy przypilnować wielkiego powitania w wykonaniu psa - a potem niech się bawią :D

kaja1535
Aktywista

Post autor: kaja1535 » czw 25 kwie, 2013 08:43

Olcia u nas ytuacja stanela w martwym punkcie - meza grypa rozlozyla. Z poniedzialku na wtorek w nocy 40 st temp., drgawki i tp. Dzis dopiero wstal z lozka i zszedl do kuchni cos zjesc. Mialam wiec 3 dzieci :-D do obsluzenia. Ale nadal jest bardzo slaby wiec na pomoc nie mam co liczyc. Corka rowniez zielone z nosa od tyg, ale czy od alergii tez moze z czasem byc zielone? Maly mial jednodniowy incydent z temp i kiepski apetyt, ale mam nadzieje, ze nic wiecej sie nie rozkreci bo inaczej wysiade psychicznie.
Olcia odp na twoje pyt : moj tato nie zyje, a mama w Niemczech probuje sobie jakos radzic, ciesze sie, ze o nia nie musze sie chociaz martwic. Kiedy mogla mi pomoc - pomogla, teraz niestety nie moze.
A tu choroba meza spowolnila nasze ruchy, bo niemozliwe bylo analizowanie co i jak z powodu meza stanu. Jednakze chce zaczac rozmowe jak maz wydobrzeje, powiedziec o naszych planych, podac ich powod ( a raczej kto i co to spowodowalo) i zobaczyc jaka bedzie reakcja. Ale maz musi dojsc do siebie.

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » czw 25 kwie, 2013 08:51

zatem powrotu do zdrowia - współczuje - a tak - alergia może tez być zielonkawy katar :( - trudno powiedzieć - najlepiej jakby lekarz obejrzał

kaja1535
Aktywista

Post autor: kaja1535 » czw 25 kwie, 2013 09:07

Co do tego kataru corki to ma czesto diagnoze - alergiczny niezyt nosa.
Ostatnio z poltora miesiaca temu tez tak bylo i brala pneumolan rano, wieczorem xyzal, do nosa fanipost. Ale glownie bactrim szybko to przepedzil. Juz sama nie wiem co robic, dobrze ze ma wolne od szkoly przez t testy gimnazjalisow, to dojdzie moze szybciej do siebe.

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » czw 25 kwie, 2013 22:06

kaja nieleczona alergia to zielony katar, wiem bo sama mam ciagle, ja nie umiem brac lekow regularnie, biore jak mi cos dolega a wtedy jest za pozno i zielony katar, u nas pomaga wtedy dicortineff do nosa, ale nie zawsze, czasem niestety antybiotyk, jest masc bactroban tez dziala jest z antybiotykiem ale dziala miejscowo.

Aleksandra dzieki za slowa pokrzepienia :-P

Jas dzis zaliczyl 2 trening w tym tygodniu pilki noznej, zadowolony, szczesliwy, ciesze sie bo sie nabiega i powietrza nawdycha ;-) Angi strzelila gola wiec rosnie mi mala pilkarka :-D
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

danula
Aktywista

Post autor: danula » sob 27 kwie, 2013 12:44

http://szkola.wp.pl/kat,131914,title,Sz ... omosc.html
"W 2014 r. do szkoły powinny obowiązkowo pójść sześciolatki urodzone między styczniem a lipcem ..."

danula
Aktywista

Post autor: danula » sob 27 kwie, 2013 12:46

dlatego trzeba się podpisac pod : http://www.ratujmaluchy.pl/

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » sob 27 kwie, 2013 13:03

ja akurat się nie zgadzam z tym - potem rodzice płaczą że w 1 klasie dopiero dzieci uczy się pisać a czytać i zaniża się poziom... o ratowanie przed czym? w całej europie dzieciaki chodzą od 6 lat, jak przyjdzie nam wyjechać na dłużej na leczenie... same problemy....nie mówiąc o tym że akurat szkoła jest bezpieczniejsza pod względem zakażeń i chorób dla naszych mukolinków!
to moje prywatne zdanie :D
asia jest 5latkiem w zerówce w szkole i idzie do pierwszej we wrześniu - jest z listopada - daje sobie świetnie rade a i szkoła tez sobie daje radę z 6 latkami w 1 klasach - Asi siostra cioteczna chodzi o rok wyżej... naprawdę nie widzę problemu - chyba że chodzi o wygodę dla rodziców w dowożeniu i przyzwyczajeniu
Asi koleżanka która nie idzie - bo mamie łatwiej mieć dwójkę w przedszkolu - jedyny powód - bardzo jej zazdrości i też by chciała
no i do tego i to co pisałam o infekcjach ze szkół w stosunku do infekcji z przedszkola
- zatoki nam się ciągną 4 miesiąc - od przedszkolaka - ze szkoły nic nie przyniosła!
to nie jest moja opinia ale opinia lekarza z IMiD na podstawie obserwowania co się trudniej leczy

maga
Aktywista
Kontakt:

Post autor: maga » sob 27 kwie, 2013 14:15

No to ja się wypowiem. Z doświadczenia :)

Misia poszła do szkoły jako 6 latka.
W klasie było troje dzieci 6 letnich i 25 dzieci 7 letnich.
Moje dziecko poszło do szkoły płynnie czytające, dobrze rozwinięte społecznie.
Teraz jest w 4 klasie i tutaj się pochwalę :) na półrocze średnia 5,09 :)

Ale... pozostała dwójka dzieci od I klasy jest w "ogonku". Radzą sobie i owszem, ale są poniżej średniej klasowej.
Jedna z dziewczynek, jeszcze w II klasie płakała, gdy czegoś nie potrafiła zrobić, gdy niespodziewanie zamiast ich pani pojawiła się "obca" na zastępstwo.

Nie demonizujmy posyłania 6 latków do szkoły ale każdy przypadek trzeba rozważyć indywidualnie. I należy pamiętać, że mitem jest obniżona podstaw programowa. O ile w I klasie faktycznie jest dużo czasu na poznawanie literek i naukę czytania, o tyle w III klasie wymaga się aby dzieci płynnie czytały i znały tabliczkę mnożenia do 100.

Nie posłałabym do szkoły 6 latka, który nie potrafi się skupić, nie może usiedzieć w miejscu, jest płaczliwy, nie radzi sobie z porażkami.
Nie posłałabym 6 latka do klasy mieszanej! Mimo, iż moje dziecko w takowej jest. Teraz widzę, że jej koleżanki to już takie panienki, biusty im rosną, za chłopcami się oglądają :). Tak mi się wydaje, że nieświadomie zafundowałam Misi przyśpieszone dojrzewanie.

A i jeszcze - przystosowane szkoły. Dywaniki i zabawy - to też mit. Aby przerobić cały program, zwyczajnie nie ma na to czasu. To taka ściema do rodziców :)
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » sob 27 kwie, 2013 16:09

hmm... ale teraz w pierwszych klasach jest zdecydowanie więcej 6 latków niż 3 lata temu, przynajmniej w naszej szkole jest dywan w zerówce, w pierwszej klasie i drugiej dzieci nie chodzą same na obiad jak i mają na takie grupowe (po 20 osób góra) chodzenie na obiad pod okiem nauczycielki lub pań które są do pomagania w pierwszych klasach i w zerówce, na przerwie nigdy nie widziałam by były same, klasy starsze są na piętrze i nie mieszają się z maluchami - nawet do szatni chodzą pod okiem pań,

co do programu ponad pierwszą klasę - to powiem za 3 lata :D - ten teraz jest zdecydowanie dopasowany do 6 latków - nawet jeśli książki są opisane dla I klas dla 7 - latków - to mają w sobie to samo co dla 6 latków i dzieciaki - przynajmniej te które znam - 6 letnie - nie mają żadnych kłopotów ponad przeciętne

jak dziecku będzie bardzo ciężko to zakładam że zostanie rok np. w pierwszej klasie - jak i zakładałam że ewentualnie przytrzymam ją rok w zerówce ale z dala od przedszkoli - i nie muszę
znam tez i dzieci 6 letnie - w Asi klasie - które są zdecydowanie mniej przy pogotowane do pierwszej klasy niż Asia jako 5 latek

to chyba żaden argument gdyż każde dziecko jest inne i niektóre dzieci łatwo wchodzą w dryl szkolny - a niektóre i do końca walczą w ogonku

poważnym argumentem jest argument zdrowotny - dla nas... jak ewentualność konieczności wyjechania za zachodnią granicę
a dojrzewanie - ja tez późno zaczęłam i jakoś przeżyłam, a w Kanadzie murzynki to już w wieku 10 lat - były kobietkami - i nic nikomu to nie przeszkadzało, natomiast problemem było to ze byłam o rok starsza od innych dzieci a potem jak wracaliśmy do kraju - to było jeszcze trochę walki z tym żeby i w Polsce nie cofnięto mnie o rok - skoro chodziłam do 6 klasy w Kanadzie gdzie dzieci zaczynały edukacje od 6 lat a ja zaczęłam jako 7 latka.. to miałam znowu być cofnięta
i wcale nie było mi łatwiej że byłam starsza i nieco więcej umiałam - bo programy były inne - nawet podkładano mi kłody pod nogi - bo własnie byłam starsza i ciągle miałam dobre oceny i do tego byłam z Europy i to zza Muru...

danula
Aktywista

Post autor: danula » sob 27 kwie, 2013 17:22

Przecież dzieci uczą się już w zerówce, to w programie nauczania obniżono poziom, bo panie przedszkolanki nam się żaliły,że po kryjomu dzieci uczą czytać i pisac. Może teraz się to zmieniło. Dlaczego nie można uczyć tego wszystkiego więcej w zerówce? I tak mamy dodatkowo zapisują na j.angielski, rytmikę w zerówce. Oczywiście w szkole to wszystko jest za darmo ale chociaż w przedszkolu ( u nas już od 3 latków) można było sobie wybrac nauczycielkę ,która świetnie uczyła dzieci.Mój synuś w 1 klasie i moja córka w 6 klasie mają całkeim nową nauczycielkę po studiach i dzieci nie mogą sprostac jej wymaganiom bo każe im pisac po ang.trudne wyrazy. Mój synuś wraz z innymi dzieci się rozpłakali bo nie wiedzili jak zrobić jedno zadanie a ang. a na końcu jak już wiedział to wzięła im kartki i miał obniżoną ocenę.A on przecież chodzi po staremu a ma problemy emocjonalne w szkole

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » sob 27 kwie, 2013 19:40

to tak jak Asi ostatnia przygoda z łyżwami - wszystko super ale trafiła się jedna instruktorska - a konkretnie dwie - którym prawie udało się wszystko popsuć... po prostu nie każdy powinien - a raczej niektórzy wręcz nie powinni - pracować z dziećmi... - myślę że jest to sprawa do dyrekcji...
a co do pierwszego pytania - znajoma nauczycielka powiedziała mi tak... że zerówka jest przygotowaniem do szkoły a dopiero w szkoła od uczenia i pierwsza klasa ma służyć wyrównaniu poziomów - niektóre dzieci mają łatwiej na początku - jak już coś umieją - inne się dopiero mają uczyć..
nie wiem gdzie tu sens z tym zakazem uczenia wcześniej - ale u nas alfabet tez jest - ale zamiast literek w zeszycie - są szlaczki litero-podobne :D, ale pisac czy czytać jeszcze nie umie
o sens pytaj tych co układają program :D
wiem tylko że przynajmniej u nas - gdzie za rok będzie makabryczny wyż i likwidacja zerówek ze szkół z tego powodu oraz choroby jakie przynoszą przedszkolaki - wolę żeby dziecko teraz było w mniej licznym roczniku i miało mniej "zmęczone" nauczycielki które może nie tak szybko będą zapominać o jej potrzebach - a znowu taki wyż - to nawet i rok więcej nie pomoże - ja miałam np. 17 osób na miejsce w liceum i 20coś na studia potem...
nie dyskutuje czy dobrze czy źle zdecydowali - ale to tez był element wejścia do Unii - jedyny błąd to że dali wciągnąć się w dyskusje ze społeczeństwem i dali rodzicom wybór... to chyba spowodowało najwięcej zamieszania i kłopotów które do tej pory się ciągną - no i zaczęli reformę - jak zwykle - od końca
miłego wieczoru

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » sob 27 kwie, 2013 22:01

ja jestem zdecydowanie przeciw 6 latkom w szkole, wg mnie to wymysl naszego systemu, zeby szybciej dzieci poszly do pracy i lataly dziury w ZUSie!!

fajny art http://www.mmszczecin.pl/blog/entry/301 ... uchy..html

ja posylam moja teraz do zerowki, w czerwcu konczy 6 lat, nie chce jej zabierac dziecinstwa, to ostatni jej wolny rok, a potem kilkanascie lat nauki, potem praca niech jeszcze chwile bedzie dzieckiem..... :mruga:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

danula
Aktywista

Post autor: danula » sob 27 kwie, 2013 22:03

Myślę,że ten pomysł z 6-latkami wyszedł przez to by więcej miejsca było w przedszkolach

Anna_M
Aktywista

Post autor: Anna_M » sob 27 kwie, 2013 22:18

Ja zbieram listy pod petycją akcji ratuj maluchy. Nie dlatego, że uważam iż 6 letnie dzieci nie nadają się do szkoły. Ale większość polskich szkół nie nadaje się dla 6 letnich dzieci. W europie w większości krajów jest dla 6 latków obowiązek nauki. Ale mają inne szkoły, inny program i inny system pracy nauczycieli. Nie inne dzieci, ale inne otoczenie tych dzieci.
Też słyszałam z bliższych i dalszych opowieści o problemach 6 latków w szkole. Oczywiście także o sukcesach. Martwi jednak to, że skoro teraz, gdy jako 6 latki idą do szkoły tylko wybrane dzieci (sądzę, że jednak te z wysokich miejsc w rankingu swojego rocznika), a zdarzają się duże problemy psychiczne, społeczne, emocjonalne, to co będzie, gdy do szkół trafią wszystkie dzieci bez wyjątku - nie na podstawie dobrej opinii psychologa i przedszkolanki, ale na podstawie przymusu ustawowego?
Aleks jest z rocznika 2008 - pierwszego obowiązkowego, z sierpnia. I niezależnie od tego, co będzie z ustawą - planuję go posłać do szkoły jako 6 latka... Ale podpisy zbieram, bo przecież podobno rodzice mają prawo decydowania o swoich dzieciach. A przy takiej reformie najpierw trzeba mieć pieniądze na przygotowanie szkół, a potem wpuszczać w nie dzieci, a nie najpierw wpuszczać dzieci, potem patrzeć gdzie pojawiają się problemy, a potem dopiero myśleć, czy na "naprawianie" są pieniądze... Bo jak się eksperyment nie uda, to zawsze można coś poprawić dla następnych roczników. Ale co z tymi rocznikami, które przecierają szlak?!
mama Sławka urodzonego 4 stycznia 2011 (F508del/G542X) i Aleksa urodzonego 9 sierpnia 2008 (zdrowy! :) )

ODPOWIEDZ