historia Adriana

Jak napisano wyżej <em>wolna wola</em>, czyli wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach, ale jednak dalej ma związek z głównym tematem czyli mukowiscydozą, jej leczeniem czy wykrywaniem, czy co tam sobie jeszcze ktoś wymyśli.

Moderatorzy: Paweł, marcin ml

Post Numer:#1  Post Napisane: Wt 16 lis, 2010 09:42
Swego czasu na forum jak i w mediach w całym kraju popularna była historia malego Jasia chorego na mukowiscydozę. Tymczasem nie trzeba daleko szukać. Ostatnio w gazecie Wyborczej ukazał sie artykuł dotyczący malego, chorego i samotnego Adrianka ze Szczecina.
http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34 ... zicow.html
Mimo pierwszych optymistycznych wieści jak dotychczas nie znalazła sie żadna rodzina skłonna przyjac Adrianka do siebie. Ten miły, wspaniały chlopiec przebywa obecnie w Pogotowiu Opiekuńczym i wierzy, że przyjdzie po niego mama, a tymczasem czeka go ( tak jak pisano o Jasiu) perspektywa umieszczenia w Zakładzie z dziecmi upośledzonymi umysłowo. Czy to co tak rozpaliło uczucia Polaków w przypaku Jasia nie działa w przypadku Adrianka, który jest większy i wiecej rozumie, a na pewno przeżyje ogromy wstrząs trafiając do zakladu.
Prosze Was, jeśli macie serce, podejmijcie dzialania, piszcie do mediów, zróbmy wszystko aby Adrian znalazl rodzinę. gdy kolejne dziecko odchodzi z Pogotowia Adrian mówi "Jeszcze po mnie jakaś mama nie przyszła". czy nie przyjdzie nigdy? Czy Adrian musi umrzeć w samotności? pomózcie!
CytujZgłoś ten post

Aktywista
Post Numer:#3  Post Napisane: Cz 18 lis, 2010 01:26
Ja rozsyłam wszędzie wiadomość o Adrianku, śledze jego smutna historie juz od kiedy ukazała sie w Szczecinskiej Gazecie. Wczoraj nawet oglądałam reportaż o nim.... jest takim ładnym, rezolutnym chłopcem... Nie rozumiem dlaczego nikt nie chce go pokochać i zastanawia mnie bardzo dlaczego tak sie dzieje. Rozmawiałam na ten temat z Panem Marcinem, bo jestem ze Szczecina i moge w kazdej chwili spotkac sie z lokalna Prasa czy tez Telewizja i powiedziec ze zycie z dzieckiem chorym na Mukowiscydoze nie jest straszne. On nie moze trafic do takiego Zakladu :( Forumowicze zobaczcie reportaz, zapoznajcie sie z Adriankiem... jest uroczy.
CytujZgłoś ten post

Aktywista
Post Numer:#4  Post Napisane: Cz 18 lis, 2010 01:30
Oto link do reportażu o Adrianku http://www.tvp.pl/szczecin/spoleczne-pr ... 10/3126009
CytujZgłoś ten post

Aktywista
Post Numer:#5  Post Napisane: Cz 18 lis, 2010 09:26
ja też porozsylałam info o Adrianku po wielu znajomych, oni puścili dalej... Serce się kraje na myśl, co może go spotkac... Wierzmy, że los się wkrótce do niego uśmiechnie
ObrazekObrazek
CytujZgłoś ten post
Post Numer:#6  Post Napisane: Wt 23 lis, 2010 13:35
ja też nie rozumiem calej tej sytuacji. wśród niemal 40 milionów Polaków tak wielu narzeka na samotność, jest tyle osób bezdzietnych, takich ktorzy dzieci już wychowali, mających odpowiednie warunki i nie znalazł sie NIKT kto zechciałby go przyjąć??? to jakiś koszmar....
CytujZgłoś ten post
Post Numer:#7  Post Napisane: Wt 23 lis, 2010 13:45
[quote="Sylwisska"]Ja rozsyłam wszędzie wiadomość o Adrianku, śledze jego smutna historie juz od kiedy ukazała sie w Szczecinskiej Gazecie. Wczoraj nawet oglądałam reportaż o nim.... jest takim ładnym, rezolutnym chłopcem... Nie rozumiem dlaczego nikt nie chce go pokochać i zastanawia mnie bardzo dlaczego tak sie dzieje. Rozmawiałam na ten temat z Panem Marcinem, bo jestem ze Szczecina i moge w kazdej chwili spotkac sie z lokalna Prasa czy tez Telewizja i powiedziec ze zycie z dzieckiem chorym na Mukowiscydoze nie jest straszne. On nie moze trafic do takiego Zakladu :( Forumowicze zobaczcie reportaz, zapoznajcie sie z Adriankiem... jest uroczy.[/quote]

chciałem zapytać czy kontaktowala sie Pani z mediami lokalnymi tj. Kurierem Szczecinskim, Głosem? ja pisalem do nich, ale nie otrzymalem żadnej odpowiedzi. Także Gazeta Wyborcza i Pani Monika Adamowska nie odpowiedziały mi, gdy zapytalem czy będzie kontynuacja historii Adrianka. Niestety Wyborcza postanowiła chyba na czytelnikach zrobić wrazenie cudotwórczej gazety, bo poprzestała na informacjach o tym, ze zaczęli sie zgłaszać zainteresowani przyjęciem Adrianka, gdy dotychczas nie ma konkretnej propozycji. Prosze o wysyłanie maili do lokalnych Gazet w tym Wyborczej, może podejmą temat. Ja takze rozsylam informaje gdzie mogę.
CytujZgłoś ten post

Post Numer:#8  Post Napisane: Wt 23 lis, 2010 15:31
Witam Was serdecznie!

Ja też nie mogę zrozumieć dlaczego tak kochany i słodki malec nie może znaleźć mamy.
Ja sama chętnie bym go wzięła nie zważając na chorobę, ale niestety nie mam odpowiednich warunków przede wszystkim mieszkalnych.
Odkąd go zobaczyłam ciągle o nim myślę i tylko płaczę. Teraz moim wielkim marzeniem jest to, aby miał mamę. Trochę się pocieszam, że są jednak jacyś ludzie, którzy się nim interesują i chcą coś zrobić.
Myślę, że najlepiej by było aby Adrianka pokazać w programie z dużą oglądalnością np. "UWAGA".
Ten program już nie jeden raz pomagał dzieciom. Może i w tym przypadku się tak zdarzy.
Ten wyjątkowy malec zasługuje na to, aby mu pomóc!

Pozdrawiam
Bożena
CytujZgłoś ten post

Aktywista
Post Numer:#9  Post Napisane: Wt 23 lis, 2010 19:54
Ja rozmawialam z Pani z lokalnej TV, ktora nagrywala program o moim synku i powiedziala mi ze jej kolega caly czas prowadzi starania zeby Adriankowi pomoc, na pewno bedzie w programie "Expres Reporterow", lecz niestety nie wiem kiedy. Pan, ktory nagrywa program o Adrianku chcial zeby moj mały sie z nim spotkal, ale ja powiedzialam ze to jest niemozliwe gdyz dwojka dzieci z Mukowiscydoza nie moze sie spotkac.
CytujZgłoś ten post
Post Numer:#10  Post Napisane: Śr 24 lis, 2010 11:51
W każdym razie sprawę Adrianka trzeba nagłaśniac. z tego co wiem, w jego sytuacji jest co najmniej kilkoro dzieci które obecnie przebywaja w Domu Dziecka. Nagłośnienie sprawy może pomóc Adriankowi, ale ma też wiele innych pozytywnych aspektów. Uświadamia społeczeństwu czym jest mukowiscydoza, jakie problemy maja ludzie na nią chorzy, a takze rodzice chorych na nią dzieci, jakie problemy mają ludzie chcący adoptowac dziecko chore.
Kilka dni temu wstrzymano finansowanie przeszczepów szpiku dzieciom chorym na nowotwory. Wczoraj szefowie klinik zwołali konferencję, przyjechała TV, sam premier sie tłumaczył no i podobno pieniądze sie znalazły. To pokazuje siłę mediów. Trzeba działać.
CytujZgłoś ten post
Post Numer:#11  Post Napisane: Pn 13 gru, 2010 12:52
jak donosi wyborcza z 10.12.2010 r. nie zgłosił się nikt chętny do przyjecia Adrainka

http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34 ... opca_.html
CytujZgłoś ten post

Aktywista
Post Numer:#12  Post Napisane: Wt 28 gru, 2010 22:38
właśnie obejrzałam reportaż o Adrianie . ??
CytujZgłoś ten post

Aktywista
Post Numer:#13  Post Napisane: Wt 28 gru, 2010 23:29
Smutna historia
Mam nadzieję,ze jakaś znajdzię mamę
.........to oklepywanie mi się nie podobało tak nawiasem mówiąc
Mama dwóch mukolinków córki lat 11,5 i synka - 1,5 roczku
i zdrowego synka - 6 latka
CytujZgłoś ten post

Aktywista
Post Numer:#14  Post Napisane: Śr 29 gru, 2010 12:43
Ja ryczałam przez wiekszosc czesc reportazu :( Dlaczego nikt go nie chce?????
Dramu mi tez te oklepywanie sie nie podobalo.
CytujZgłoś ten post

Aktywista
Post Numer:#15  Post Napisane: Śr 29 gru, 2010 13:06
Ja tez ogladalam a jezeli chodzi o oklepywanie to napewno lepiej by mial zrobione przez mame ale niestety musi mu wystarczyc takie jakie ma robione przez opiekunke ale w takich osrodkach jest duzo dzieci wiec nie zawsze jest czas na poswiecenie mu wiecej czasu i zrobienie dobrego drenazu mam nadzieje ze ten reportaz pomoze mu znalesc dom bo zasluguje na to sliczny chlopczyk,pozdrawiam:)))
CytujZgłoś ten post

Aktywista
Post Numer:#16  Post Napisane: Śr 29 gru, 2010 13:57
Agus ale ta Pani i tak go oklepuje i tak, wiec coz za problem zrobic to inaczej?? Ja tez mam nadzieje ze Adrianek znajdzie porzadnych ludzi ktorzy go pokochaja.
CytujZgłoś ten post
Post Numer:#17  Post Napisane: Śr 29 gru, 2010 14:34
Ja wczoraj oglądałam reportaż o tym chłopcu, do dziś jak sobie o nim pomyślę, to tylko płaczę. Nawet napisałam e-maila, żeby się doradzić, czy ewentualnie my z mężem nie moglibyśmy stworzyć mu rodziny zastępczej, ale pani powiedziała, że przeciwwskazaniem do tego jest to, że nasz biologiczny synek jest młodszy od Adrianka, a formalnie tak być nie może. Dziecko przyjete do rodziny musi być najmłodsze z dzieci. Porażka
CytujZgłoś ten post
Post Numer:#18  Post Napisane: Śr 29 gru, 2010 19:31
Oglądałam wczoraj reportaż na temat Adrianka to bardzo wesoły chłopiec i gdy usłyszałam jego słodki głosik oraz to jak mówił że potrzebna mu nowa mama to rozpłakałam się, że takiego chłopca właśnie to spotkało.To, że jest chory nie oznacza tego, że nie zasługuje na miłość. Moim zdaniem miłość matki pozwoliła by przetrwać tą chorobę tylko że tej miłości brak :cry:. Sama bym go zaadoptowała ale mam dopiero 10 lat :-(
CytujZgłoś ten post
Post Numer:#19  Post Napisane: Cz 30 gru, 2010 13:29
Aniu, jestem w szoku - jakie jest uzasadnienie takich procedur ??? My z mezem mieszkamy za granica - ogladalismy reportaz i tez myslelismy o tym zeby sie nim zaopiekowac. Mamy jednak rocznego synka to znaczy ze nas to wyklucza? nie warto probowac???
CytujZgłoś ten post
Post Numer:#20  Post Napisane: Cz 30 gru, 2010 13:36
POPLAKAŁAM SIĘ.
Niech ktoś go przygarnie ;( nie ogladajcie sie na innych jesli mozecie to walczcie o Dzieciątko;( on jest taki słodki, Boze, za co PRZECIEZ TO TAKIE OKRUTNE.
Syn jak marzenie, nie nalezy mu sie kolejny cios...!!!!!!!!!

NA MAKSA ŻALUJE ZE MNIE NIE STAC ;(
CytujZgłoś ten post
Następna strona

Powrót do Wolna Wola