Sport to ZDROWIE!

Jak napisano wyżej <em>wolna wola</em>, czyli wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach, ale jednak dalej ma związek z głównym tematem czyli mukowiscydozą, jej leczeniem czy wykrywaniem, czy co tam sobie jeszcze ktoś wymyśli.

Moderatorzy: Paweł, marcin ml

Gość

Sport to ZDROWIE!

Post autor: Gość » ndz 22 lip, 2012 00:13

Witam wszystkich ;)

Może temat trochę taki ni stąd ni z owąd ale myślę że warty poruszenia :) tak całkiem z nudów (raczej bezsenności :P ) pomyślałem że warto podzielić się tym kto jaki sport trenuje/uprawia, jakieś porady dla niezdecydowanych itp. ;) jak to w sporcie oczywiście każdy musi znaleźć dyscyplinę w której się dobrze poczuje i stwierdzi: "O, to jest coś dla mnie, w tym będę naprawdę dobry", zatem nic na "chama" :P .
Dlatego chyba fajnie jest polecić jakiś kierunek tym którzy nie mieli jeszcze poważniejszego kontaktu ze sportem, a mają takie plany co do "Wspomagacza" w leczeniu.

Ja głównie polecam sztuki walki, i dla młodszego jak zarówno dla starszego rocznika :)
Poza tym że przy sportach walki, nacisk jest jednocześnie nakładany na szybkość, siłę oraz wytrzymałość, to także w pewien sposób kształtują one charakter człowieka.
Poza odwagą umacnia się coś dość ważniejszego, [b]wiara w nas samych[/b], a jak to mówią "Wiara czyni cuda" ;)
Ja osobiście trenuję od blisko 4 lat Taekwondo i naprawdę sobie chwalę tą dyscyplinę ;)

pozdrawiam wszystkich

czyzx

Re: Sport to ZDROWIE!

Post autor: czyzx » ndz 22 lip, 2012 00:18

w/w post należy do mnie :) nie zwróciłem uwagi że nie jestem zalogowany, dlatego pisze dodano przez "gość"
przepraszam :)

delicja
Aktywista
gg: 47365

Post autor: delicja » ndz 22 lip, 2012 20:07

:) My tez na sportowo żyjemy a piłka (dowolnej wielkości) jest członkiem naszej rodziny :)

Awatar użytkownika
stokorotka

Post autor: stokorotka » pt 07 wrz, 2012 12:24

Ja regularnie chodzę na zajęcia z tańca i yogi. :)
Mu­sisz od­na­leźć nadzieję i nieważne, że nazwą ciebie głupcem.

Czenzo
gg: 539454

Post autor: Czenzo » pn 04 lut, 2013 21:37

ja trenuję taekwon do od ponad dekady i jest super :D

przyrodniczka
gg: 9318839

Post autor: przyrodniczka » śr 27 lut, 2013 13:31

Ja generalnie najbardziej odnalazłam swój sportowy duch w zajęciach zaawansowanej yogi. Czuję się po nich tak cudownie, że porzuciłam nawet bieganie. Czasem jeszcze rower, ale już coraz rzadziej.

kroljulek
gg: 6745370

Post autor: kroljulek » ndz 03 mar, 2013 21:58

Ja chodzę regularnie na siłownię, ale nie jestem chory. Moja 7 letnia córeczka z mukowiscydozą trenuje obecnie aikido.
Pozdrawiam, Julek ;)
dylatacja

realmadryt
gg: 2346

Post autor: realmadryt » pn 04 mar, 2013 09:07

Mój syn jest chory i chciałby zacząć uprawiać pływanie. Myślicie że to dobry pomysł.
moja strona Garmin warszawa zapraszam

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » pn 04 mar, 2013 12:26

musisz uważać na szatnie - sama woda w basenie jest bezpieczna - zagrożenie jest w wiecznie mokrych szatniach - prysznicach. Jak jest na tyle duży by unikał tych pomieszczeń i zachował dalece idąca higienę - to czemu nie. Moja Asia chodziła na basen ze mną - pod prysznicami i w szatni zawsze na rękach, na czystym ręczniku, w buciakch - a ręce myłyśły husteczkami antybakteryjnymi po wyjściu - no i własna suszarka
Asia coraz bardziej wsiąka w taniec - balet, łyżwy i tym podobne :D
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

olenka1988
gg: 32472209

Post autor: olenka1988 » pn 25 mar, 2013 03:15

realmadryt pisze:Mój syn jest chory i chciałby zacząć uprawiać pływanie. Myślicie że to dobry pomysł.
Lepiej by było znaleźć coś innego :) Ale nie jest to niemożliwe.

Awatar użytkownika
jestem_legenda
gg: 2325864

Post autor: jestem_legenda » pt 29 mar, 2013 13:47

Ja bym spróbował ale pod czujnym okiem instruktora.
"Kłopoty są sitem, przez które przesiewamy naszych znajomych.scooba Ci, którzy są za duzi, żeby przejść przez to sito, są naszymi przyjaciółmi."

Alexinns
gg: 71453603

Post autor: Alexinns » sob 06 kwie, 2013 12:22

Ale z drugiej strony, co instruktor może wiedzieć o mukowiscydozie? Jak w tej sytuacji pomoże?

maga
Aktywista
gg: 6148172
Kontakt:

Post autor: maga » sob 06 kwie, 2013 13:39

Moja córka trenowała pływanie 2,5 roku.
Ja byłam zachwycona. Mała początkowo też, ale z czasem chyba było jej coraz trudniej nadążyć za zdrowymi dziećmi, zaczął się płacz, w końcu zrezygnowała.

Instruktor nie musi nic wiedzieć o mukowiscydozie. Nie przesadzajmy, nie trzeba tych naszych dzieci jakoś specjalnie traktować, ciągle podkreślać, że są "inne", bo po co? Oczywiście wiedział, że Misia choruje. Jako jedyna miała fory i gdy widział, że jest zmęczona, pozwalał odpocząć. Jak dzieci skakały ze słupka na główkę, młoda skakała normalnie z podłogi, bo przy skoku z podwyższenia długo zajmowało jej wypłynięcie i się męczyła. Pływanie jest fajne, ale trzeba mieć świadomość, że w którymś momencie, nasze dzieci będą osiągały gorsze wyniki niż zdrowe, a to działa zniechęcająco. Bynajmniej na takie ambitne jednostki jak moje dziecko. Ale rekreacyjnie jak najbardziej jestem za pływaniem.

U nas teraz mała chodzi na zajęcia marzoretek, czyli taniec połączony z machaniem pałką :) Lubi to, nie ma tu konkurencji, nie trzeba się jakoś specjalnie męczyć :) Zaczęła też naukę jazdy konnej, ale niestety po upadku z konia trochę się zniechęciła. Teraz chce aby zapisać ją na tenis ziemny :) Generalnie chyba nie ważne co robią te nasze dzieci, ważne aby się ruszały. Nie muszą być mistrzami, sport ma sprawiać przyjemność noo i nic na siłę. Najlepiej proponować - a one same niech wybierają :) i zmieniają, szukają, może gdzieś zagoszczą na dłużej.
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

tomol
gg: 14785751

Post autor: tomol » pn 15 kwie, 2013 00:57

czyli jak widać dzieci z mukowiscydozą też mogą uprawiać sport, ja zapisałem syna na aikido i chodzi od 8 miesięcy.W niczym mu choroba nie przeszkadza. Jest lepszy niż wiele zdrowych dzieciaków.
piłkarzyki na sprężynkach zamiast gier komputerowych ;)

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » pn 15 kwie, 2013 14:56

mogą i powinny ! Asia chodzi na balet dwa razy w tygodniu i na łyżwy na naukę jazdy z ukierunkowaniem na jazdę figurową - chce tańczyć :) a to tez sport :D
do tego rolki i rowerek :D
niczym nie odstaje od rówieśników

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » sob 20 kwie, 2013 17:03

chciałam przy okazji zasugerować wam informowanie prowadzących o chorobach żeby uniknąć głupich dyskusji o przekąski w trakcie zajęć i awantur "o cukierka"
jak prowadzący nie proszą o informacje to jednak warto samemu powiedzieć...
miałam dzisiaj problem z paniami z łyżew Asi - zmienił się instruktor, dano Asię do grupy wyżej (trudniejszej i starszej - Asia ma 5 lat - a tam były nawet 10 latki) i Panie już nie wiedziały (no nikt im nie przekazał) i nie dość że były na mnie złe że dałam dziecku cukierka to potem nie pozwoliły mu podjechać do mnie. Rozumiem takie zachowanie w stosunku do dzieci zdrowych - ale jednak mukolinki mają większe zapotrzebowanie na energię a małe dzieci nie potrafią jeszcze najeść się zawczasu tak jak starsze.
Ja nie wiedziałam że w tej szkole mają problem z rodzicami dzieci zdrowych które w nagrodę za każdy przejazd dawały dziecku cukierka - jak z tym że to rozprasza dzieci i mają politykę by to ukrócić
mi nic nigdy nic nie powiedział i wynikło zwykłe nieporozumienie w którym w efekcie cierpi dziecko...
wyjaśniłam sprawę - ale nie można liczyć na empatię u instruktorów jeżeli samemu się im jej nie narzuci
innymi słowy zapytać o te sprawy i albo się do nich stosować albo wytłumaczyć czemu nie....

Galeppo
gg: 10000

Post autor: Galeppo » czw 09 maja, 2013 15:05

Sport to zdrowie, ale w umiarze. I prawdą jest, że lepiej jest informować prowadzących p wszelkich dolegliwościach, bo wyjdzie to zapewne jedynie z korzyścią dla malucha i będzie bezpieczniej. Bo czasem niewiedza może sprawić, że stanie się coś złego. Ale z drugiej strony też nie ma co dzieci ograniczać odnośnie sportów, ponieważ mają do tego prawo i nie ważne czy są chore czy zupełnie zdrowe. Sport pomaga.
stoły do ping-ponga najlepsze to poważnych rozgrywek.

Artix
gg: 7964879

Post autor: Artix » pt 10 maja, 2013 10:34

Ja obecnie staram się biegać, o ile pogoda dopisuje.
węże ssące Morrowind.

Babylon
gg: 1111

Post autor: Babylon » wt 14 maja, 2013 16:46

a co sądzicie o twisterze? bo właśnie mam zamiar zacząć na tym ćwiczyć.

Adamov32
gg: 1233645

Post autor: Adamov32 » śr 22 maja, 2013 11:34

ja aerobik lubię :) .
To, coś ciekawego Elzab

ODPOWIEDZ