Czy macie czas na swoje hobby?

Jak napisano wyżej <em>wolna wola</em>, czyli wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach, ale jednak dalej ma związek z głównym tematem czyli mukowiscydozą, jej leczeniem czy wykrywaniem, czy co tam sobie jeszcze ktoś wymyśli.

Moderatorzy: Paweł, marcin ml

Rommeti
gg: 1000

Re: Czy macie czas na swoje hobby?

Post autor: Rommeti » czw 11 kwie, 2013 21:21

Jestem mamą szkraba, który ma muko. Trochę czasu muszę mu poświęcić, ale za to w weekendy mąż mnie trochę odciąga i daje mi wolną przestrzeń, kiedy mogę zrobić mały wypad do kosmetyczki albo później na rower, który ubóstwiam i który był moim oczkiem w głowie, dopóki nie urodził się Krzysiu i nie okazało się, że jest chory. Wtedy priorytety się zmieniły.
Czas na nową rzecz - bielizna damska sklep internetowy

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » sob 20 kwie, 2013 17:13

moją pasją i terapią ostatnimi czasy stała się genealogia jak i historia związana z tymi aspektami. Jest to prze ciekawa droga, której duża cześć można robić z domu korzystając ze stron genealogicznych i skanów w archiwach państwowych i innych
jest to cudowna lekcja historii i tym bardziej ciekawa im dalej się zabrnie. mi udało się dojść do 6 pokolenia - wiem że Helfajer doszedł dalej i tez go wciagnęło
super lekcja jak kiedyś wyglądało życie naszych przodków, kim byli z zawodu jakie mieli perypetie i problemy
do tego u nas potwierdziło to pochodzenie Asi genów od Prusów - nie mylić z niemieckimi prusakami i krzyżakami - bo może i w mojej rodzinie to jest oczywiste że są prusowie i prusacy .... ale już w szkole z historii za to dostałam 2 - nie było 1 :D
jak i od żydów - dzięki im za to - bo dzięi temu Asia ma - odpukac - łagodny przebieg muko
w pewnym momencie natrafia się na tajemnice - a to jeszcze bardziej nakręca ciekawość, można tez w lato jeździć i szukać - po sąsiadach, po okolicy - po starych strychach czy kościołach i archiwach
ale najfajniejsze jest to że można temu poświęcić całą swoją głowę i dać jej odpocząć
potem przerwać na rok - dwa i znowu wrócić - pod warunkiem że robiło się notatki lub wydruki żeby od nich wyjść dalej :D
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

helfajer
Aktywista
gg: 10972162
Kontakt:

Post autor: helfajer » ndz 21 kwie, 2013 06:12

AleksandraKaczynska pisze:moją pasją i terapią ostatnimi czasy stała się genealogia jak i historia związana z tymi aspektami. Jest to prze ciekawa droga, której duża cześć można robić z domu korzystając ze stron genealogicznych i skanów w archiwach państwowych i innych jest to cudowna lekcja historii i tym bardziej ciekawa im dalej się zabrnie. mi udało się dojść do 6 pokolenia - wiem że Helfajer doszedł dalej i tez go wciagnęło
Fragment artykułu z najnowszej "Mukowiscydozie": "Oprócz historii interesuję się również genealogią, zarówno swojej rodziny, jak i mieszkańców mojej miejscowości. Dostęp do archiwaliów umożliwił mi odtworzenie jednej z gałęzi rodziny o ponad 250 lat wstecz, łącząc tym samym w całość 9 pokoleń, aż do mojego pra pra pra pra pra (5 x pra) dziadka. A najstarsze jak dotąd odnalezione wzmianki opisywanej gałęzi rodziny pochodzą z 1722 r,! Jak na razie dalsze poszukiwania wstrzymuje bariera natury technicznej – brak jest, niestety, dokumentów z wcześniejszych czasów."
Więc, tak jak pisze Ola - wciągnęło mnie :-D Choć sam się dziwię, że interesując się historią mojej miejscowości i pisząc monografię mam jeszcze czas na genealogię. Ale to już chyba tak jest, że jak człowieka coś interesuje to zawsze znajdzie na to czas.
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » ndz 21 kwie, 2013 08:05

zgadza się to wciąga :D
też mnie to zaskoczyło :)

danula
Aktywista
gg: 6226887

Post autor: danula » ndz 21 kwie, 2013 08:13

Gdybyście poznali Helfajera osobiście nie będziecie zdziwieniu dlaczego ci starsi ludzie w ogóle z nim rozmawiają a jeszcze wpuszczają na swoje strychy !!!! :-)

A tak w ogóle zawsze mnie też interesowała mnie historia moich miejscowości tyle,że ja już mieszkam w trzecim miejscu !

dawkaw

Post autor: dawkaw » ndz 21 kwie, 2013 11:23

A tak w ogóle zawsze mnie też interesowała mnie historia moich miejscowości tyle,że ja już mieszkam w trzecim miejscu !
Ja mieszkam w drugim i swoja fascynację historią mego rodzinnego miasta przeniosłem właśnie na moje aktualne miejsce zamieszkania :-) Większe miasto to i więcej historii i ciekawostek. Co ciekawe, dowiedziałem się dzięki temu o licznych powiązaniach łączących oba miasta, o których wcześniej nie miałem pojęcia
Czy wie ktoś może na czym polega dieta dukana?

danula
Aktywista
gg: 6226887

Post autor: danula » ndz 21 kwie, 2013 12:18

podobno najwięcej informacji o swojej rodzinie można uzyskać na plebani bo tam mają bardzo stare księgi gdzie są wpisane wszystkie chrzty, śluby itp

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » ndz 21 kwie, 2013 18:46

niezupełnie :D
ale to jest gdzie zaczniesz...potem szuka się w innych plebaniach i potem w odpowiednich archiwach, starych zdjęciach rodzinnych, najstarszych zmusza się do przypomina wszystkiego i ... nagle jest z tego wciągająca historia i wciąga cię coraz dalej, w szukanie w archiwach aktów notarialnych przy archiwach grodzkich i wojskowych - różnych państw - bo były u nas rozbiory a wcześniej księstwo warszawskie i tak dalej.... poznaje się szczegóły zasad życia żeby lepiej zrozumieć prawa jakie wówczas były, generalnie - jak pisał helfajer - utyka się na okresie kiedy weszło prawo napoleona o spisywaniu ludności.. ale na moich terenach byli wcześniej Niemcy i Krzyżacy - a oni tez lubili spisywać i te księgi są... wspaniała lekcja historii rodzinnej, rejonu z którego pochodzili przodkowie, gimnastyka w rozczytywaniu pism różnych i różnych języków" rosyjskiego, niemieckiego, łaciny...do łaciny nie doszliśmy jeszcze :D ale mąż doszedł 8 pokoleń wstecz i ma 9 ..tylko jeszcze bez dokumentów.
Mnóstwo szczegółów tez jest pozapisywanych w tych aktach
polecam - super odskocznia dla głowy i emocji

przyrodniczka
gg: 9318839

Post autor: przyrodniczka » wt 23 kwie, 2013 12:35

Ja na hobby tak na w codziennym życiu nie mam czasu, ale ostatnio udało mi się wyjechać nad morze na kilka dni, więc odpoczęłam nieźle. Znalazłam w portalu http://holidio.pl tanie noclegi i szybko podjęłam decyzję. Było warto. Niesamowita taka ucieczka od rzeczywistości...

Awatar użytkownika
Tanngo
gg: 459942

Post autor: Tanngo » ndz 05 maja, 2013 20:07

Jeżeli chodzi o hobby to sport, piłka nożna, liga angielska, staram się śledzić wyniki na bieżąco, a jak mam okazję to oglądać mecze :) sam troche kopałem i kopie (amatorsko) w wolnym czasie

Awatar użytkownika
Venom
gg: 283371

Post autor: Venom » czw 09 maja, 2013 11:45

Hobby? hmmmm lubie posiedzieć przed monitorem i poprogramować w Javie :) strasznie jaram sie takim grzebaniem w kodzie.
so good

Galeppo
gg: 10000

Post autor: Galeppo » czw 09 maja, 2013 15:02

Sama osobiście badałam korzenie swojego rodu. Było to hobby swego czasu. Ile ja się ciekawych rzeczy dowiedziałam, ale przede wszystkim skąd się wywodzę i jakie są moje korzenie. Aktualnie każdą wolną chwilę poświęcam na jazdę rowerem.
stoły do ping-ponga najlepsze to poważnych rozgrywek.

Artix
gg: 7964879

Post autor: Artix » pt 10 maja, 2013 10:32

Zależy od okresu w jakim się znajduję, niekiedy jest mnóstwo czasu, a pogoda nie dopisuje, a niekiedy odwrotnie. Ciężko powiedzieć.
węże ssące Morrowind.

Babylon
gg: 1111

Post autor: Babylon » wt 14 maja, 2013 16:50

mam mało czasu na hobby, niestety większość wolnego czasu poświęcić muszę na pracę :(

Adamov32
gg: 1233645

Post autor: Adamov32 » śr 22 maja, 2013 11:32

na czytanie książek wieczorem zawsze się znajdzie czas !
To, coś ciekawego Elzab

IceMan
gg: 42136

Post autor: IceMan » czw 23 maja, 2013 01:50

Gdy akurat mogę trochę odpocząc od pracy to chętnie zagłebiam się w jakąś książkę...

Apollo18
gg: 56453802

Post autor: Apollo18 » pt 24 maja, 2013 12:43

Moje hobby to filatelistyka, zawsze mam na to dużo czasu ;)
sigma 18-250 znów na liście leków refundowanych.

Gombler
gg: 432356

Post autor: Gombler » ndz 23 cze, 2013 20:21

IceMan pisze:Gdy akurat mogę trochę odpocząc od pracy to chętnie zagłebiam się w jakąś książkę...
brakuje mi czasu, więc czytam jadąc autobusem

Vitalijek
gg: 1000

Post autor: Vitalijek » pn 24 cze, 2013 11:07

Cóż z hobby to różnie wygląda. Obecnie nie mam zbytnio czasu na coś więcej poza czytaniem książek i haftowaniem. Wiadomo mogę to wykonywać jak Jasiek już śpi, ale jest już wtedy zazwyczaj późno i ciemno. Moim oczom się to zbytnio nie podoba, więc będę musiała to ograniczyć. Ale cóż czasem trzeba się poświęcić. Teraz moim hobby jest synek i to też jest wspaniałe hobby.
Oryginalne tarcze do darta

Awatar użytkownika
Paniczka
gg: 2000

Post autor: Paniczka » ndz 30 cze, 2013 20:34

Vitalijek pisze:Teraz moim hobby jest synek i to też jest wspaniałe hobby.
Piękne słowa:)
A hobby typu: spacery, plotkowanie, słuchanie muzyki itp rzeczy wliczają się w prawdziwe hobby?:)

ODPOWIEDZ