Chrapanie - jak tego nie robić?

Jak napisano wyżej <em>wolna wola</em>, czyli wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach, ale jednak dalej ma związek z głównym tematem czyli mukowiscydozą, jej leczeniem czy wykrywaniem, czy co tam sobie jeszcze ktoś wymyśli.

Moderatorzy: Paweł, marcin ml

Awatar użytkownika
compelling
gg: 10022566

Chrapanie - jak tego nie robić?

Post autor: compelling » czw 07 sie, 2014 14:40

Muszę się wam wyżalić i prosić o pomoc. Moim problemem jest chrapanie. Chciałabym się tego pozbyć. Czytając w sieci natknęłam się na poduszkę, która pomaga pozbyć się tego problemu, a mianowicie Sissel Silencium. Sposób jest dość nowoczesny, ale pozwala na pozbycie się chrapania bez interwencji chirurga, tym samym poprawiając komfort życia. Może jest tu ktoś kto korzystał z tego sposobu i będzie w stanie mi powiedzieć, czy to rzeczywiście działa?

Awatar użytkownika
reneata
gg: 10000

Re: Chrapanie - jak tego nie robić?

Post autor: reneata » wt 19 sie, 2014 09:56

Wydaje mi się, że to wszystko zależy od tego jaka jest przyczyna Twojego chrapania i jak bardzo jest to zaawansowane. Mojemu mężowi wystarczyły tylko krople do nosa i spreje udrażniające drogi oddechowe. Najlepiej jakbyś skonsultowała to z lekarzem.

Katarzynka45

Post autor: Katarzynka45 » pt 22 sie, 2014 10:47

Z uporczywym chrapaniem najlepiej zgłosić się do [b]laryngologa[/b]. Przyczyn może być wiele- począwszy od krzywej przegrody nosowej do niewłaściwej budowy gardła. Niewiele osób wie, że [b]bagatelizowanie chrapania[/b] może przyczynić się do [b]sennego bezdechu[/b], a ten z kolei powoduje poważniejsze dolegliwości, takie jak [b]chroniczne zmęczenie, bóle głowy, nerwowość, rozdrażnienie[/b]. Pewnie nie napiszę nic nowego, ale nie zaszkodzi wspomnieć -otyłość powoduje chrapanie. Stąd częściej chrapią mężczyźni niż kobiety, ponieważ u nich tłuszcz gromadzi się w niebezpiecznych dla zdrowia miejscach.
Jeśli chodzi o laryngologa, to konkretnie nie jestem w stanie Ci doradzić, ale gdybyś kogoś szukał, to warto skorzystać z bazy lekarzy http://medmemo.pl/ . Gdy wybierzesz jakiegoś ze swojego regionu, możesz zarejestrować się do niego online. Do tej pory taka forma umawiania wizyt mnie nie zawiodła, więc nie masz się czego obawiać.

Awatar użytkownika
lilika82
gg: 1000

Post autor: lilika82 » czw 27 lis, 2014 15:07

Mój tata strasznie chrapię, aż jak jestem u rodziców to nie mogę spać, a moje dziecko zawsze mówi "dziadziuś chrapie jak niedźwiedź".

ODPOWIEDZ