Wasze dzieci wierzą w Mikołaja?

Jak napisano wyżej <em>wolna wola</em>, czyli wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach, ale jednak dalej ma związek z głównym tematem czyli mukowiscydozą, jej leczeniem czy wykrywaniem, czy co tam sobie jeszcze ktoś wymyśli.

Moderatorzy: Paweł, marcin ml

Awatar użytkownika
Parria
gg: 1000

Wasze dzieci wierzą w Mikołaja?

Post autor: Parria » pt 14 lis, 2014 19:57

Czy wasze dzieci wierzą w Mikołaja? Spotkałam się niedawno z opinia jednej z mam, ze po co dziecku mówić o Mikołaju, jak go i tak nie ma? Co o tym sądzicie? bo ja się z tym nie zgadzam. Raczej uwiarygadniam postać Mikołaja - piszę z córką list do niego, wygenerowałam też wideo na http://www.listymikolaja.pl w którym umieszczone jest jej zdjęcie, domu i bliskich osób, oraz zalecenia od elfów. :) Wolę, aby córka jednak wierzyła, że Mikołaj istnieje, bo jednak to może dziać się tylko będąc dzieckiem i nie chciałabym jej tego odbierać. A jakie jest wasze zdanie?

mama04

Re: Wasze dzieci wierzą w Mikołaja?

Post autor: mama04 » pn 17 lis, 2014 08:57

Witajcie.
Moja Julka ma 7 lat, chodzi do I klasy i wciąż wierzy w Mikołaja. Ja ją też w tym utwierdzam. Mój mąż stuka się w czoło( twierdzi, że inne dzieci będą się z niej śmiały), ale ja chcę, aby jak najdłużej miała marzenia i wiarę. Pewnie w szkole niedługo zweryfikują jej poglądy. Trudno. Na chwilę obecną pisze listy do Mikołaja, a ja je chowam do kartonu. Jak dorośnie, to jej pokażę. Będzie pamiątka. Myślę, że wiara w coś dobrego nie przyniesie szkód. Być może się mylę, ale chcę, aby wierzyła jak najdłużej.
Mama Julki

Awatar użytkownika
lilika82

Post autor: lilika82 » czw 27 lis, 2014 15:06

Ja nie mogę się już doczekać soboty, mam mieć dużo gości i 6 dzieci. Kolega będzie przebrany za Mikołaja i rozda prezenty. Przecież prawdziwy Mikołaj mieszka w Laponii :))) Również uważam, że wiara w coś dobrego nie przyniesie szkód. Ja też wierzyłam w niego i nie załamałam się jak usłyszałam prawdę, po prostu z czasem wyrastamy z tego :)

Awatar użytkownika
Biedroneczka
gg: 515425478

Post autor: Biedroneczka » pn 02 lut, 2015 23:11

Wiara w Mikołaja to piękny element dzieciństwa. Ja wierzyłam w Mikołaja, a gdy się dowiedziałam prawdy to wcale nie znienawidziłam rodziców za okłamywanie mnie. Moje maluchy też wierzą w Mikołaja. Nie chciałam im tego odbierać.

Awatar użytkownika
hipijo
gg: 123456

Post autor: hipijo » pn 16 mar, 2015 18:51

Moje dziecko wierzy. Zawsze zostawia Mikołajowi mleko i ciasteczka, narazie nie chcę odbierać mu tej frajdy :)

Awatar użytkownika
Harry88
gg: 2000
Kontakt:

Post autor: Harry88 » pn 30 lis, 2015 16:16

Życie z przekonaniem, że mikołaj istnieje jest na prawdę przyjemniejsze. Mam z tym związane bardzo miłe wspomnienia. Jednakże w dzisiejszym świecie ciężko długo ukryć prawdę o tym.

Awatar użytkownika
Martyna1234
Kontakt:

Post autor: Martyna1234 » pn 25 sty, 2016 10:01

Moja młodsza siostra wierzy w Mikołaja i mam takie wrażenie, że dzięki temu święta są bardziej świąteczne.
Boje się myśleć, że kiedyś przestanie :)

Awatar użytkownika
Sara
Kontakt:

Post autor: Sara » sob 13 lut, 2016 06:33

Myślę, że moja córka nie wierzy, ale nie chce tego po sobie pokazać ;-) dzisiaj dzieci w internecie mogą znaleźć wszystko a przed świętami na każdym kroku można spotkać wpisy mówiące że Mikołaja nie ma

Awatar użytkownika
Darek

Post autor: Darek » wt 01 mar, 2016 04:53

Moje wierzą. Fajnie jest patrzeć na to, jak magiczna jest dla dzieci ta chwila, gdy znajdują prezenty pod choinką :) W zajączka też wierzą ;) Z samego rana chowam prezenty wielkanocne w pobliskim lesie, zostawiam wskazówki i po śniadaniu idziemy na prezentowe podchody

Awatar użytkownika
jarek
Kontakt:

Post autor: jarek » sob 26 mar, 2016 04:02

Moje dziecko obchodzi (i wierzy) w Mikołaja, Zajączka wielkanocnego, wróżkę zębuszkę itp. Staram się, żeby jego dzieciństwo było magiczne :)

Awatar użytkownika
Tomek78
gg: 3244232
Kontakt:

Post autor: Tomek78 » sob 26 mar, 2016 19:58

Wierzą ;-)

I w Zająca też wierzą (mam nadzieję, bo prezenty gotowe)!

Awatar użytkownika
imvu
Kontakt:

Post autor: imvu » sob 23 kwie, 2016 20:55

jak by na to nie patrzeć to jednak wiara w św. Mikołaja to jest zakorzeniona tradycja :) do dziś większość rodziców podtrzymuje ją a bajki dodatkowo utwierdzają dzieci w tym, że to prawda :) myslę, że zarzuty typu "inne dzieci będą się śmiały" w większym stopniu dotyczy tych dzieci, które w Mikołaja nie wierzą ;)

Awatar użytkownika
elizab3tte
Kontakt:

Post autor: elizab3tte » pn 18 lip, 2016 20:51

Jasne, że wierzą ;)

Awatar użytkownika
jenus11
gg: 23541

Post autor: jenus11 » pn 07 lis, 2016 15:33

w dzisiejszych czasach coraz trudniej dziecku w niego uwierzyć niestety.. na każdym kroku można się "wysypać". Mój jeszcze wierzy, ale pewnie czas "swietego Mikolaja" jest już policzony...

Awatar użytkownika
nyka5
gg: 1008

Post autor: nyka5 » czw 10 lis, 2016 13:58

Mój trzyletni syn wierzy jeszcze w Mikołaja i pisze (a właściwie to rysuje do niego listy prezentów jakie chciałby dostać). Obawiam się tylko, że jak pójdzie do przedszkola to dzieci szybko go uświadomią, że Mikołaja nie ma. Wtedy pewnie przez jakiś czas będzie smutny albo nawet się na nas obrazi, że go oszukiwaliśmy, ale myślę, że szybko mu to minie :)

Bombowa
gg: 1098791

Post autor: Bombowa » pn 14 lis, 2016 02:48

Parria, myślę, że to świetny pomysł z takim video i listem, bo... sama taki prezent zrobiłam swojej córci w zeszłym roku :). Była zachwycona i bardzo podekscytowana faktem, że to właśnie ona dostała osobistą wiadomość od Świętego Mikołaja. Super sprawa. Możecie sobie tutaj zobaczyć, na czym to dokładnie polega: List od Mikołaja. W skrócie - święty wysyła list (lub/i filmik video) do Waszego dziecka, w którym zwraca się do niego po imieniu, także jest to prezent spersonalizowany.

Awatar użytkownika
orchidea
gg: 2828010

Post autor: orchidea » ndz 20 lis, 2016 15:43

Moje dzieci wierzą i uważam się ta wiara w coś cudownego nadprzyrodzonego i niemożliwego jest elementem kreowania dziecięcej wyobraźni, jak również pieknych wspomnień z dzieciństwa. U mnie samej to że dowiedzialam się że mikołaj nie istnieje przyszło jakos tak naturalnie bez większego szoku, a do tej pory z rozrzewieniem wspominam jak z siostrą wypatrywałyśmy pierwszej gwiazdki, i wierzyłyśmy że za każdym razem przegapimy mikołaja i że położyl prezenty pod choinką akurat gdy sie odwróciłyśmy :) Więc chyba lepiej zostawić w życiu dziecka tę odrobinę magii :) pozdrawiam

Awatar użytkownika
angel233
gg: 1111111

Post autor: angel233 » czw 24 lis, 2016 12:39

ja tam nie wiem czy moje wierzą ale prezenty biorą i listy do mikołaja piszą :)
może udają, a może nadal nikt im nie powiedział ze mikołaj to mama i tata :) w przedszkolu przeciez na rózne tematy się rozmawia

ODPOWIEDZ