Soczewki kontaktowe

Jak napisano wyżej <em>wolna wola</em>, czyli wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach, ale jednak dalej ma związek z głównym tematem czyli mukowiscydozą, jej leczeniem czy wykrywaniem, czy co tam sobie jeszcze ktoś wymyśli.

Moderatorzy: Paweł, marcin ml

Awatar użytkownika
Adrian985
gg: 1000

Soczewki kontaktowe

Post autor: Adrian985 » ndz 10 gru, 2017 13:33

Hej!

Ważne pytanie: chciałbym przerzucić się na soczewki, ale kompletnie nie wiem, jakie wybrać. Moglibyście mi coś doradzić? Z góry dzięki za pomoc :)

Awatar użytkownika
krecik
gg: 100000

Re: Soczewki kontaktowe

Post autor: krecik » pn 08 sty, 2018 09:11

Tutaj bardziej będzie pomocny okulista, który dobierze odpowiednie soczewki dla Ciebie. Soczewki są wygodniejsze ale bardzo wysuszają oczy. Przynajmniej ja miałem taki problem.

Awatar użytkownika
clia
gg: 1035

Post autor: clia » wt 13 lut, 2018 23:30

Zgadzam się, że wizyta u okulisty jest niezbędna. Źle dobranymi szkłami można sobie tylko większa krzywdę zrobić, czyli pogłębić wadę. Wiem co mówię, bo moja mama od jakiegoś już czasu narzekała na wzrok (niestety dopadła ją prezbiopia czyli starczowzroczność i zamiast iść do lekarza kupiła sobie okulary na targu! No i dopiero wtedy zaczęły się problemy - bóle głowy, piekące oczy itp. W końcu zdecydowała się na wizytę, to się nieźle nasłuchała od okulisty. Tak więc, najpierw wizyta u specjalisty i recepta od niego, a dopiero potem kupno szkieł.

Awatar użytkownika
majka394
gg: 85165

Post autor: majka394 » wt 26 cze, 2018 09:37

Przede wszystkim dopasowane do Twojej wady wzroku i predyspozycji. Musisz wiedzieć, czy dobrze będziesz się w nich czuł. Pamiętaj też, że jeżeli w dokumencie prawa jazdy masz wpisane okulary, to za jazdę w soczewkach możesz dostać mandat. Dobrze jest to opisane tutaj: http://www.prawojazdytesty.pl/co-oznacz ... awa-jazdy/

Awatar użytkownika
Astka
gg: 34567

Post autor: Astka » śr 27 cze, 2018 13:40

No coż. Kilka porad ode mnie:
wybierz się do lekarza by ten dobrał Ci odpowiednie soczewki oraz dopasował odpowiednią ich krzywiznę. To jest bardzo ale to bardzo wazne!
obejrzyj sobie tutorial zakładania na youtubie i jeśli pierwsze zakładanie soczewek będzie długie to nic dziwnego. Tak bywa :)
kup raczej na początek soczewki jednorazowe bo takie są wygodniejsze
no i dbaj o higienę

ODPOWIEDZ