Jak nauczyć sie oszczędzać

Jak napisano wyżej <em>wolna wola</em>, czyli wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach, ale jednak dalej ma związek z głównym tematem czyli mukowiscydozą, jej leczeniem czy wykrywaniem, czy co tam sobie jeszcze ktoś wymyśli.

Moderatorzy: Paweł, marcin ml

Lesse

Jak nauczyć sie oszczędzać

Post autor: Lesse » sob 31 paź, 2020 10:26

Jak w temacie.

Dziewczyny wiecznie mam problem z zaoszczedzeniem pieniędzy i zastanawiam się czy macie jakies swoje sprawdzone sposoby na oszczędzanie?

Zwykle wszystko wydaje na ubrania. Ubrań w szafie masa ale kasy niewiele na koncie.

Awatar użytkownika
nivea
Kontakt:

Re: Jak nauczyć sie oszczędzać

Post autor: nivea » ndz 01 lis, 2020 15:25

Tak sobie czytam i mysle ze wiele tego co napisalas rowniez kiedys tam doswiadczylam. Jednak wiekszosc z zakupów jest udana bo albo kupuje używane (wiec jak sie mialo sprac skurczyc zmechacic rozerwac to juz by to zrobilo) dwa szyje sobie sama jesli nie moge czes znaleźć, trzy - mam troche wyobraznie materiałową. Wiem z reguły jaka tkanina jak sie zachowa z czasem i jak bedzie wyglądać. Mysle ze przeceniamy trochę wartosc rzeczy z przeszłości - one tez sie starzaly i psuly. Z tym ze ludzie mieli bardziej podzielona garderobe na te codzienna i te do ludzi - ta ostatnia byla używana rzadziej stad jej długie służenie.
Moze wez kilka par spodni (czy czego tam potrzebujesz) i idz do krawcowej - niech Ci uszyje dokladnie takie jakie chcesz od razu kilka par - na pewno zapłacisz mniej. Co do innych rzeczy to jest kwestia Nawykow. I to one będą decydowac o użyteczności danej cechy. Warto czasem zrobic zakup na probe w miejscu gdzie mozna cos bezwarunkowo zwrocic, aby sie przekonac o swoich potrzebach.

NO i jak trochę już zaoszczedzisz to sprawdź sobie ten ranking lokat bankowych - dobrze jest trzymać kasę na lokacie a nie w skarpecie gdzie traci na wartości.

ODPOWIEDZ