Drenaż i fizjoterapia

Jak się leczy chorobę, jakie leki w jaki sposób się podaje, jak powinno przebiegać leczenie. Zaznaczamy, że opisywane tu rzeczy nie są zaleceniami i aby je zastosować bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem.
Kallka

Drenaż i fizjoterapia

Post autor: Kallka » pt 24 wrz, 2010 10:43

Witam! mam prośbe, czy mogłybyscie opisac mi dokładnie jak wyglada u Was oklepywanie? Córka ma teraz prawie 3 lata, pokazono mi to tylko raz przez pare minut w Rabce, zaraz po diagnozie, więc byłam w szoku. Mam cały czas wrażenie, ze robie coś nie tak, córka wogóle nie odkrztusza po opukiwaniu. A może macie linki do wiarygodnych instruktaży dla szieci w zblizonym wieku. Będę wdzieczna za pomoc.

sylwus
Aktywista
Kontakt:

Re: Drenaż i fizjoterapia

Post autor: sylwus » pt 24 wrz, 2010 10:51

Hej:) nam pokazano w Poznaniu i tak robimy ..składam dłoń w kształt łódki i oklepuje po 2 minuty plecki klatkę piersiową i obydwa boczki..Wiktoria ma 18miesiecy i do tej pory w miare kazała sie oklepywac ale ostatnio sie buntuje i zabawiamy ja czym sie da..masakra
Obrazek

Goldie

Post autor: Goldie » pt 24 wrz, 2010 12:22

Nie powinnaś obwiniac sie i martwić na wyrost , że cos źle robisz. Jesli pokazano Tobie w Rabce , to na pewno oklepujesz dobrze:) Poza tym nie "wymusisz" z dziecka wydzieliny jeśli nic nie zalega a tym bardziej jeśli dziecko prawie nic nie wydziela. Mój synek ma 8 lat i w ogóle nie ma tej charakterystycznej gęstej wydzieliny, z wyjatkiem infekcji z kaszlem. Nawet ostatnio w szpitalu nie pobrano mu z oskrzeli na posiew, bo nie bylo co pobrać. W ogóle nie było żadnych zmian w płucach :) Może Twoje dziecko tez jest takie nietypowe, czego serdecznie życzę :):):)

mama_zuzi
Aktywista
Kontakt:

Post autor: mama_zuzi » pt 24 wrz, 2010 12:32

Goldie a jaka mutacje ma Twoje dzieciątko? Jesli można spytać :D
Obrazek
delF508/delF508

DYZIA

Post autor: DYZIA » sob 25 wrz, 2010 13:01

Witam.Moj Synek ma 2 latka i oklepuje go pukawka po 5 minut z kazdej strony.Rowniez nie wypluwa zadnej flegmy.Lekarz mi mowil ze on polyka albo oddaje ze stolcem.Byl czas ze czesto mi wymiotowal i wtedy widzialam ze mial bardzo duzo flegmy.Kupilam Synkowi trampoline mala (ona tez w duzym stopniu pomaga)Pozdrawiam Wszystkie mamusie i ich dzieci. :-D

sylwus
Aktywista
Kontakt:

Post autor: sylwus » sob 25 wrz, 2010 16:07

witaj dyzia moze jestem jeszcze zielona w tej całej chorobie ale co to jest pukawka?
Obrazek

Kallka

Post autor: Kallka » sob 25 wrz, 2010 17:56

A w jakiej pozycji opukujcie dzieci? Kiedy miała półtora roku miała być pochylona głową do dołu , ale słyszałam , że z wiekiem klepie się dziecko w pozycji płaskiej. Wydzielinę córka ma, słychać, że jej zalega , ale bardziej jej pomaga skakanie na trampolinie i gilgotanie niż oklepywanie.

przemekspider
Aktywista

Post autor: przemekspider » sob 25 wrz, 2010 21:05

Kallka pisze:Witam! mam prośbe, czy mogłybyscie opisac mi dokładnie jak wyglada u Was oklepywanie? Córka ma teraz prawie 3 lata, pokazono mi to tylko raz przez pare minut w Rabce, zaraz po diagnozie, więc byłam w szoku. Mam cały czas wrażenie, ze robie coś nie tak, córka wogóle nie odkrztusza po opukiwaniu. A może macie linki do wiarygodnych instruktaży dla szieci w zblizonym wieku. Będę wdzieczna za pomoc.
Kalika - nie odbierz proszę mojej rady jako arogancji, ale... postaraj się o kamizelkę. Problem w zdecydowanej większości zniknie.

Kallka

Post autor: Kallka » ndz 26 wrz, 2010 08:20

Oczywiście, ze nie odbiorę źle Twojej rady, ale ja od tyle osób słyszałam, że u nich kamizelka się nie sprawdziła, ze nie jestem pewna , czy ma to sens. Koszt kamizelki będę musiała sfinansować sama bo moja córka nie ma mukowiscydozy, tylko zespół Kartagenera, który jest rzadszy i my nie mam żadnej fundacji, choć objawy i leczenie są takie jak w mukowiscydozie.

DYZIA

Post autor: DYZIA » ndz 26 wrz, 2010 14:10

Witaj Sylwus!Pukawka to jest gumowa tuba do opukiwania.Moj Synek ma 2 latka i lezy sobie na pleckach a ja rano i wieczorem przez 20 minut go oklepuje ta pukawka.Reka pewnie boli jak klepiesz swoje dziecko-pewnie?Pozdawiam

dramu
Aktywista

Post autor: dramu » śr 09 lut, 2011 17:43

malusi czasami kaszle ale populmozymie- taki efekt nie rehabilitacji lecz inhalacji ............tak myslę
córka starsza najczesciej nic nie wypluwa chyba ze ma infekcje, wówczas rehabilitacja trwa w nieskończoność
Mama dwóch mukolinków córki lat 11,5 i synka - 1,5 roczku
i zdrowego synka - 6 latka

ODPOWIEDZ