Kamizelka THE Vest

Jak się leczy chorobę, jakie leki w jaki sposób się podaje, jak powinno przebiegać leczenie. Zaznaczamy, że opisywane tu rzeczy nie są zaleceniami i aby je zastosować bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem.
Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Kamizelka THE Vest

Post autor: Sylwisska » wt 26 paź, 2010 08:27

Dziewczyny mam do Was pytanie odnosnie kamizelki, co Wy o niej sadzicie,czy jest warta takich pieniedzy itp..
Moj synek teraz bedzie ja testowal i zastanawiam sie czy nie jest za maly, ma 18 miesiecy i czy w ogole nie jest za wczesnie na tego typu drenaz. Podzielcie sie prosze swoimi opiniami, bede bardzo wdzieczna. Pozdrawiam

maga
Aktywista
Kontakt:

Re: Kamizelka THE Vest

Post autor: maga » wt 26 paź, 2010 09:42

Kamizelka, nie oszukujmy się, to przede wszystkim wygoda a potem korzyści z "porządnej" rehabilitacji.
Mogę się wypowiedzieć z pkt. widzenia mamy 7 latki.
Kamizelka sprawia, że moja córka czuje się troszkę niezależna. Jak nocuje u niej koleżanka i ma zrobić drenaż, nie jest to dla niej problem.
Dziewczyny siedzą, gapią się w TV a młoda się drenuje, od czasu do czasu zakaszle. Klepanie, dla takiej panienki to już dyskomfort, bo mama "bije" po plecach, dziecko musi zmieniać pozycje, to takie mini przedstawienie na które córka nie zawsze miała ochotę gdy ktoś u nas był. Przy kamizelce się nie krępuje.

Druga sprawa to oszczędność na czasie :) MOżemy dłużej pospać, bo gdy mała się drenuje ja robię śniadanie itp rzeczy. Gdy dziecko chodzi do szkoły wstawanie pół godziny później jest niemal bezcenne.

Czy jest bardziej skuteczne? Hmm nie wiem :) Na początku myślałam, że tak, bo małej zniknęły czopy śluzowe.. ale teraz się okazuje że chyba wcale nie zniknęły tylko nie zostały opisane na rtg.. W grudniu mamy tomograf to się okaże. Mała więcej kaszle, odkrztusza ale to też nie wiem czy jest zasługą kamizelki, czy po prostu jest starsza a jak wiadomo, im dziecko starsze tym więcej zalegań. I mimo iż odkąd mamy kamizelkę praktycznie nie choruje to nowe zmiany w płucach ma..

Podsumowując - gdybym miała jeszcze raz kupić kamizelkę - kupiłabym bez wahania :)

Pozdrawiam
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

asia325
Aktywista
Kontakt:

Post autor: asia325 » śr 27 paź, 2010 11:18

My chwalimy sobie kamizelkę, ale jak się ma do 18 m-cznego brzdąca ciężko nam się wypowiedzieć. Pozdrawiam
Mama Asia
Ola 19.07.2005 - mój mały Mukolinek
Ala 19.08.2001

Ala09
Kontakt:

Post autor: Ala09 » śr 27 paź, 2010 11:42

My testowalismy kamizelkę jak Ala miała 15mcy ale wiem od tej firmy , że była stosowana z powodzeniem już u 6miesięcznych dzieci. Nasza rehabilitantka powiedziała mi kiedys , że ta kamizelka nie jest warta tych pieniedzy bo są dużo skuteczniejsze i tańsze metody drenazu. Gdyby kosztowałaby 3 tyś to zalecałaby wszystkim ale skoro kosztuje prawie 30tyś to szkoda kasy. Powiedziała tez że jesli chodzi o małe dzieci które nie współpracują przy drenażu to rzeczywiście jest to udogodnienie. My zbieramy pieniążki i chcemy kupić córce The Vest.

www.alawojcik.webds.pl

gkuchar1

Post autor: gkuchar1 » śr 27 paź, 2010 14:18

My mamy kamizelkę od 2 m-cy a nasza mała ma 23 m-ce. Jesteśmy bardzo zadowoleni a zwłaszcza nasza córka. My staraliśmy się o dofinansowanie i całą kwotę dostaliśmy więc nic nas to nie kosztowało oprócz nerwów w trakcie załatwiania. Jeśli byśmy nie uzbierali i tak bym ją kupuiła bo uważam że warto.

anka07081

Post autor: anka07081 » czw 28 paź, 2010 15:47

Witam wszystkich
Mam takie pytanko! Jak ustawiacie kamizelkę?Jakie parametry?Ja mam 3letnią córkę i niedługo mamy już mieć ten sprzęt w domu,tylko nie wiem jak ustawić :-( Nie znam dobrego fizjoterapeuty,który mógłby mi pomóc.Spewnością zależy to od wieku pacjenta oraz od przebiegu choroby.Może ktoś mógłby mi coś doradzić?Będe bardzo wdzięczna i z góry dziękuję.Pozdrawiam :-P

dramu
Aktywista

Post autor: dramu » czw 28 paź, 2010 15:54

starając się o kamizelkę potrzebne jest zaświadczenie z opieki społecznej
czy wystarczy same zasiłki które są pobierane ?
czy przyjeżdżają i oceniają
jak to u was wyglądało?
Mama dwóch mukolinków córki lat 11,5 i synka - 1,5 roczku
i zdrowego synka - 6 latka

Kacwinek

Post autor: Kacwinek » czw 28 paź, 2010 19:10

Witam wszystkich
Nam udalo sie kupić kamizelkę w USA i to przez przypadek.Chcieliśmy kupic kamizelkę w Polsce, już byliśmy zdecydowani.Zaczelśmy szukać pomocy w PCPR-e -, juz przgotowane podania i dokumenty do fundacji Polsat, kiedy to otrzymaliśmy e-maila od znajomych z USA, że na eBay-u jest oferta sprzedaży kamizelki frmy HiLL ROM. Udalo nam się kupić nowy, nieużywany ,kompletny zestaw za, UWAGA !! ,UWAGA !! za 2000 USD :-D . Byly jeszcze inne oferty i to też w dobrych cenach np. sprzet uzywany ,59 godz, kompletny za 1750 USD. Bardzo polecam. Jesli macie znajomych w USA to próbujcie. 2000 USD to nie 29000 tys zl. Mozna probowac kupic też z Polski ale nie wszyscy chcą wysylac do Polski. Znalazlem rownież ciekawą stronę w Malezji. Jesli ktos ma tam znajomych lub odwarzy sie kupić przez internet to polecam bo cena jest niesamowita - 1150 -1250 USD. A to jest link do tej strony
http://www.alibaba.com/product-free/110 ... RANCE.html
My juz mamy sprzęt od 2 dni w domu ale czekamy na kamizelkę bo w zestawie byla trochę większa niż potrzebujemy.Na szczęście samą kamizelkę można dokupić w Polsce a koszt to ok. 1000 zl.
Nasza córeczka ma dopiero roczek i też się obawiamy, że jest trochę zamala ale kiedy testowaliśmy na niej kamizelką w Rabce calkiem dobrze to zniosla.
Pozdrawiam!!!
http://www.justynkazkacwina.prv.pl

KasikPP
Aktywista

Post autor: KasikPP » czw 28 paź, 2010 20:29

Kamizelka może nie jest warta tych pieniędzy, bo ostanio kupiłam wypasiony odkurzacz za 1000 PLN. A tą kamizelkę można do tego porównac. Natomiast uważam, że powinno się ją miec. Poszukac środków PFRON, Fundacje, 1% itp. To wygoda, zaoszczędzony czas (dziecko kilkuletnie może się już samo klepac, nie trzeba trzymac na kolanach). Poza tym nie ma dyskusji jeśli chodzi o czas klepania bo jest odmierzony i koniec. Nie jestem również przekonana czy kleipanie, które robisz jest w 100 % rzetelne, czy nie masz gorszych dni i wtedy gorzej klepiesz itp. Ja sobie nie wyobrażam teraz sytuacji bez kamizelki. Trzeba powalczyc o pieniądze. Mnie się udało. Trzymam kciuki za Was.

gkuchar1

Post autor: gkuchar1 » czw 28 paź, 2010 22:44

My na początku ustawialiśmy 8 / 10/ 15 min ale mała po miesiącu używania na takich parametrach zaczeła się trochę buntować i po konsultacji z dr. Orlik z IMID zmieniliśmy na 6 /6 / 15 min. Pani doktor stwierdziła że dziecko jest jeszcze małe i spokojnie wystarczą takie parametry.A Karolinka ma 2 latka. Teraz jest super i często sama się upomina o nałożenie kamizelki i nikomu nie pozwala jej nakładać bo to jej własność :)

mama_justysi

Post autor: mama_justysi » pt 19 lis, 2010 21:33

Z wielką radością pragnę się pochwlić że 18 listopada zamowiliśmy kazmielkę. Nietsty nie otrzymaliśmy dofinansowanie ani z PCPR ani z żadnej Fundacji. Sami zgromadziliśmy środki część z darowizn a częśc z 1%. Bardzo długo to trawało ale się udało.Jestesmy bardzo szczęśliwi że The Vest za około 90 dni dotrze do nas i będziemy mieli dowód na to że nie ma rzeczy niemowźliwych.
Pozdrawiam :)

www.justyna.muko.med.pl

Smolanka

Post autor: Smolanka » pn 22 lis, 2010 15:22

dzisiaj Nina konczy 4 latka i listonosz przyniosl nam kamizelke!!niesamowicie sie zegrało w czasie
my tez kupilismy kamizelke z pieneidzy z 1% ale o zaletach jej bede mogla powiedziec za kilka miesiecy:)
pozdrawiam wszystkich

Edyta MG
Aktywista

Post autor: Edyta MG » pn 22 lis, 2010 16:07

Gratulacje też tak chce ,pamietasz mnie i Miłoszka nasze dzieci miały ten sam problem i gadałyśmy na gg.Dlaczego nie kasa z PEFRONU nic Ci nie dofinansowali.Ja dopiero po nowym roku ruszam pełna parą co do załatwienia ,bo na ten rok środki są wyczerpane wszedzie.

Smolanka

Post autor: Smolanka » pn 22 lis, 2010 17:22

oczyiwscie ze pamietam)
nic nie dofinansowali bo ciagle upierali sie ze nie maja kasy, przestalam wnikac i udalo sie zgrmadzic srodki z 1% wiec juz wogole odpuscilam jak na razie Nina tylko sie przyglada co to za wielkie cos z rozowa kamizelka pojaiwlo sie w domu:):)

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » pn 22 lis, 2010 20:24

A my sie dalej staramy, choc napisali ze w tym roku to niemozliwe ze wzgledu na brak srodkow!!! Dzis pierwszy raz uzylismy kamizelki bo dostalismy ją do testowania. Mały zadowolony, zdjąc jej nie chcial :)

emilia

Post autor: emilia » wt 23 lis, 2010 15:31

WITAM!
Mam prośbę to mam którym udało się zakupić kamizelkę o pokierowanie mnie co mogę zrobić żeby dostać dofinansowanie jakie dokumenty są potrzebne do złorzenia bardzo prszę o przykładowe podania z prośbo o dofinansowanie i gdzie można je uzyskać (bo w pisaniu podań jestem naprawdę kiepska :-( ) będę wdzięczna za pomoc mój adres e-mail emilka366@wp.pl z góry dziękuję. Pozdrawiam

pawko11

Post autor: pawko11 » ndz 28 lis, 2010 10:35

Mam pytanie . Gdzie trzeba się zgłosić aby dostać kamizelkę na test. Mieliśmy próbę na oddziale w Poznaniu ale to było tylko jedno użycie przez 10 min . Jeśli możecie dajcie mi jakieś namiary . Z góry dziekuję

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » ndz 28 lis, 2010 18:47

Zadzwon do firmy Richtermed oni ci powiedza co trzeba itp. bo u nich sie to zalatwia.To numery telefonow do nich: tel. +48 22 444 97 00 lub 444 97 77

pawko11

Post autor: pawko11 » ndz 28 lis, 2010 19:03

Bardzo dziękuje . Sprubuje zadzwonić może sie uda też przetestować .

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » ndz 28 lis, 2010 20:07

Na pewno sie uda, trzeba tylko poczekac okolo miesiaca :)

ODPOWIEDZ