Kamizelka THE Vest

Jak się leczy chorobę, jakie leki w jaki sposób się podaje, jak powinno przebiegać leczenie. Zaznaczamy, że opisywane tu rzeczy nie są zaleceniami i aby je zastosować bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem.
hoki
Aktywista

Re: Kamizelka THE Vest

Post autor: hoki » pt 04 lis, 2011 14:10

Ja mam synka 7-letniego i około 2 lat używamy kamizelki. Wykonuję drenaż rano po soli hipertonicznej 10 min i wieczorem po soli też 10 min. Poza tym nie stosujemy żadnych innych technik. Z tej formy oklepywania jestem bardzo zadowolona, syn nie ma zalegań, kaszlu, nie choruje. Ja osobiście polecam.

lidiam

Post autor: lidiam » pt 04 lis, 2011 15:23

Witam! My stosujemy kamizelkę od roku, Justynka ma obecnie dwa latka. Córcia bardzo lubi taką formę drenażu, po "klepaniu", wykonujemy rózne ćwiczenia oddechowe ( dmuchanie w flet, gwizdek, dmuchanie na waciki, piórka, papierowe serwetki, zdmuchiwanie świeczki, turlanie na piłeczkę ping-pongową wewnątrz hula-hop). Justynka traktuje to jako zabawę, więc bardzo chętnie wykonuje polecenia. Pomysły na ćwiczenia oddechowe dla najmłodszych są w filmie Fizjoterapia- technika netężonego wydechu (http://www.ptwm.org.pl/640,fizjoterapia___film.html).
A jakie są rezultaty stosowania kamizelki to napiszę w grudniu, po badaniach kompleksowych.Pozdrawiam:)

maga
Aktywista
Kontakt:

Post autor: maga » pt 04 lis, 2011 18:01

My kamizelkę stosujemy od VIII 2009r.
Gdybym miała jeszcze raz ją kupić - kupiłabym.
Zresztą już to pisałam i podtrzymuję.

Czy efekt jest lepszy od klepania ręcznego - myślę, ze jest taki sam. Mała jest w dobrej kondycji "na co dzień" ale i tak co roku w rtg są nowe zmiany w płucach. Progres był i przy klepaniu ręcznym, jest i przy kamizelce. Nie jest to jakieś cudo, jak piszą niektórzy "ratujące życie". To po prostu maszyna, która nas odciąża. Na pewno nie można zakładać, że po włączeniu kamizelki stan zdrowia dziecka się poprawi bo to nie prawda. Kamizelka poprawia nasz komfort życia i mam tu na myśli zarówno rodziców jak i dzieci. Jest takim "ręcznym" drenażem tylko, że wykonanym przez maszynę a nie człowieka. Jeżeli, ktoś ma pieniądze, które może na "luksus" przeznaczyć - jak najbardziej polecam, bo wygoda jest niesamowita. Ale nie należy oczekiwać cudów.
Kamizelka zastępuje drenaż ręczny wykonywany rano i wieczorem. Poza tym stawiamy na aktywność fizyczną i pomału próbujemy wdrożyć flutter ale nie jest łatwo namówić 8 latkę aby wykonywała nudne ćwiczenie oddechowe przez min. 15 minut. Owszem dmuchać dmucha, ale kto ma dziecko w tym wieku, wie jak trudno wymusić odpowiednią pozę i odpowiednie kierowanie oddechem.
Zgadzam się z opinią, że ćwiczenia oddechowe są najlepsze, gorzej niestety z prawidłowym ich wykonywaniem przez dziecko. Bo nie wystarczy ich robić, trzeba to robić dobrze. Póki co kamizelka jest jedyną dobrze wykonaną formą drenażu. Ja polecam :) ale bez oczekiwania cudów.
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

dramu
Aktywista

Post autor: dramu » pt 04 lis, 2011 19:08

też tak myslę jak maga
to jeden z narzędzi w rehabilitacji naszych dzieci
moje oklepywanie które wykonywałam wcześniej oceniam jako mało skuteczne, tym bardziej ,że doszła niechęc dziecka do jego wykonywania, i tak samo jest z e-Flowem-córka chętniej to wszystko robi bo jest krócej
Mama dwóch mukolinków córki lat 11,5 i synka - 1,5 roczku
i zdrowego synka - 6 latka

agawa

Post autor: agawa » sob 05 lis, 2011 08:45

My stosujemy kamizelkę od roku (chłopcy 10 i 8 lat)

Efekty porównywalne ,choć jak dla mnie trochę lepsze,
jednak nie zawsze ten drenaż ręczny wykonany był całkiem profesjonalnie,zazwyczaj składa się na to kilka czynników,
kręcące się dziecko itp
komfort życia nieporównywalny ,gdyż jest o niebo łatwiej,
także jeśli chodzi o sferę psychiczną ,
świadomość choć częściowej niezależności od rodzica dziecka w wieku szkolnym -bezcenna
Również przykładamy dużą wagę do ćwiczeń ,sportu itp
Absolutnie nie żałuję zakupu,
gdybym miała kupić jeszcze raz kamizelkę,kupiłabym oczywiście

felka
Aktywista
Kontakt:

Post autor: felka » czw 17 lis, 2011 07:39

Witajcie. Miałam napisać jaka nasza decyzja odnośnie kamizelki : KUPIONA!!!! Do końca roku powinna do nas dotrzeć. Pozdrawiam Wszystkich.
Nikodem, 04.02.2008r. ( F580del/F508del)

dramu
Aktywista

Post autor: dramu » czw 17 lis, 2011 11:03

felka pisze:Witajcie. Miałam napisać jaka nasza decyzja odnośnie kamizelki : KUPIONA!!!! Do końca roku powinna do nas dotrzeć. Pozdrawiam Wszystkich.
super wiadomość
a od nowego roku starajcie się kto nie ma we Fundacjach
Mama dwóch mukolinków córki lat 11,5 i synka - 1,5 roczku
i zdrowego synka - 6 latka

Awatar użytkownika
BeataW
Aktywista

Post autor: BeataW » pt 06 sty, 2012 14:03

Kochani, mam jeszcze kilka pyt. dotyczących kamizelki:
1. Jaki jest pogląd na kamizelkę w USA??? Stosują tam, czy odchodzą od kamizelki na rzecz np. sportu i wysiłku fiz.
2. Jeśli jest stosowana, to jak to wygląda procentowo - czy większość chorych ma kamizelkę, czy tylko mniejszość???

Aedan - może Ty coś więcej będziesz wiedział, może jesteś na jakimś forum amerykańskim CF??? - przepraszam, że tak bezpośrednio....
DZIĘKI!!!!
mama Mai CF i zdrowego Kuby - 13.01.2007

Obrazek

danula
Aktywista

Post autor: danula » pt 06 sty, 2012 14:24

mam kamizelkę i według mnie
najbardziej potrzebna malutkim dzieciom bo on nie zrobią same rehabilitacji
dla większych, córka ma 11 lat i dr Leżański zalecił kamizelkę +acapelle (fluter) i to by jej wystarczyło
jednak i wysiłek fizyczny jest bardzo dobry ale mimo,że podczas biegania itp. córka wypluwała flegmę to lekarze nadal kazali robić jej rehabilitację
jeszcze co do kamizelki-córka nie chciała się już dawać oklepywac tak jak była młodsza-kamizelka na plus
ale bardzo ważne by dziecko jak najwcześniej nauczyło się robić acapellą ,fluterem hafy
o kamizelce są różne zdania -tak jak zawsze o wszystkim co jest na świecie

Ewelina
Aktywista

Post autor: Ewelina » pt 06 sty, 2012 14:47

my też stosujemy kamizelke od lipca zuzka podczas oklepywania skacze dodadkowo na piłce trzymana za rece oczywiscie mamy jeszcze trampoline z ktorej też codziennie korzysta i niekiedy lepiej kaszle po skakaniu na trampolinie niz po kamizelce,ale w tym wieku z dzieckiem nic innego nie zrobisz ma 2 lata i z oklepaniem recznym było cieżko czego nie ma przy kamizelce zakłada chetnie i niekiedy nie chce zdjac

Awatar użytkownika
BeataW
Aktywista

Post autor: BeataW » pt 06 sty, 2012 14:56

Ewelina wy jesteście pod opieką dr. B. w Łodzi - co ona na kamizelkę ???wie, że macie.???

Obrazek

Ewelina
Aktywista

Post autor: Ewelina » pt 06 sty, 2012 19:29

Wie że mamy w sumie to nigdy sie na ten temat nie wypowiedziała

Awatar użytkownika
BeataW
Aktywista

Post autor: BeataW » wt 20 mar, 2012 21:36

Wpisuję swoją wypowiedz dot. kamizelki tutaj, a nie w "Poznajmy się" co by Helfajer nie przywołał nas znów do porządku :PPPP
jestem zdania, że jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości co do kamizelki zdecydowanie powinien zamówić sobie na darmowe testowanie - nie czeka się długo!! - my czekaliśmy ok 7 dni i kamizelka była w domu na tydzień czasu - ja już nie mam wątpliwości - nie wiem czy to rewelacja, ale Maja siedziała i podobało jej się, a z klepaniem ręcznym jest TRAGEDIA :D my jesteśmy w trakcie załatwiania dofinansowań - PCPR, POLSAT, TVN

Obrazek

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » wt 20 mar, 2012 23:22

Beata ale malutka nie jest za mala?
Nasza dr. fizjoterapi Orlik nie zaleca przed ukonczeniem 3 rz, ja chce wlasnie w wakacje zamowic na ten test bo wtedy JAs skonczy 3 latka i zobaczymy jak mu sie spodoba to bedziemy dzialac.
Mama Jasia z CF 29.07.2009-3849+10kbC>T i Fd508/- 28.06.2007
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

zora
Aktywista

Post autor: zora » śr 21 mar, 2012 07:37

W tej chwili są już w sprzedaży kamizelki dla dzieci od 6 miesiąca. Szczerze powiedziawszy takiemu małemu dzieciaczkowi bym nie założyła. Nam udało się zdobyć kamizelkę jak synek miał 14 miesięcy. Chcemy ją używać przez kilka lat aby później przejsć na inne techniki jak flutter czy acapella. Powoli uczymy synka dmuchać:) Podczas warsztatów w Rabce dr Orlik nie zalecała za bardzo kamizelki dla młodszych dzieci ale nie wyobrażam sobie już w tej chwili klepać mojego 2-latka. Juz teraz ciężko mi go dogonić jak biega a co dopiero jescze zmusić go do leżenia:)

matissa
Aktywista

Post autor: matissa » śr 21 mar, 2012 11:55

Potwierdzam, że na kamizelkę na darmowe testy (7 dni) nie czeka się długo - do nas przyszła po dwóch dniach. Synek ma roczek i jego ręczne oklepywanie jest trudne i można powiedzieć żadne - bo nawet jak chwilę (dosłownie chwilę - parę klepnięć) spokojnie poleży to i tak jest naprężony, więc efektu to raczej nie ma. Jedyne co to skaczemy na piłce i w ten sposób klepię go po pleckach, ale boczki to już sporty ekstremalne. Więc jeżeli mam wybór ręczne klepanie a kamizelka to wybieram kamizelkę i próbujemy sprowadzić z USA. A jak będzie starszy to oczywiście będziemy włączać inne techniki. Na razie umie zdmuchnąć świeczkę i gwizdać przez gwizdek lub flet ;)
ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » śr 21 mar, 2012 21:13

Kasia moj Patryk mial kamizelke na testach jak mial 1,5 roku a własna mamy od chyba maja zeszlego roku cyli patrys uzywa jej od 2 roku zycia.

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » śr 21 mar, 2012 23:42

kobitki kochane powiedzcie ile wam zajelo czasu zalatwianie tej kamizelki, papiery i zalatwianie pieniedzy, bo rozumiem ze pieniadze na kamizelke mozna dostac z fundacji i PCPR czy jak to sie nazywa.....nawet nie wiem gdzie to jest ale znajde jak bede potrzebowac ;-)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

zora
Aktywista

Post autor: zora » czw 22 mar, 2012 07:55

Krótko :) Jakieś ... 6 miesięcy :-D JAk sobie przypomnę koszmar z tym załatwianiem to ogarnia mnie teraz potworny śmiech:) ALe wtedy do śmiechu nie było:) My zaczęliśmy pod koniec stycznia zeszłego roku. NA początek wniosek do PCPR. Staraliśmy się o przyjęcie na likwidację barier ale pani nie widziała podstaw więc przyjęła tylko na sprzęt rehabilitacyjny. Następnie wysłaliśmy wnioski do Polsatu i TVN-u. W międzyczasie jeszcze załatwianie papierów. Potrzebna jest m.in. karta informacyjna z mops-u. U mnie panie za bardzo nie wiedziała co mają zrobić bo pierwszy raz miały taką sytuację. Ale nie było tak źle;) Pani odwiedziła nas w domku, zobaczyła jak mieszkamy, spisała wydatki na zycie, dom, leki, jakie są kredyty itd. Po kilku dniach miałam gotową opinię, którą przesłałam do fundacji. Dalej juz było czekanie. W kwietniu gdy PCPR dostał pierwszą transzę przyznano nam dofinansoanie - 30% do zakupu kamizelki. Później przyszła odpowiedź z Polsatu a na końcu z TVN-u. 1 czerwca dostaliśmy informacje że całość pieniążków zapewniona więc złożyliśmy zamówienie. Kamizelka dotarła do nas początku lipca. Ponoć teraz troszeczkę się te procedury w fundacjach pozmieniały ale to najlepiej wie Beata bo teraz akurat załatwia wszystko:)

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » czw 22 mar, 2012 08:57

sluchajcie znalazlam taka strone w USA, koszt 4000$ czyli ponad polowa mniej niz u nas, tylko nie wiem czy na zakup w USA tez fundacje daja pieniadze?
www.AffordableMedEquipment.com
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ