Rehabilitacja oddechowa

Jak się leczy chorobę, jakie leki w jaki sposób się podaje, jak powinno przebiegać leczenie. Zaznaczamy, że opisywane tu rzeczy nie są zaleceniami i aby je zastosować bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem.
Kallka

Rehabilitacja oddechowa

Post autor: Kallka » wt 10 maja, 2011 07:41

Proszę polećcie specjalistę od rehabilitacji oddechowej we Wrocławiu lub okolicach. Chciałabym, zeby ktoś mi pokazał jak wykonywać uciski na klatke piersiową, pokazał użycie acapelli. Czy musze jechać do Warszawy albo Rabki, zeby się tego nauczyć? może być prywatnie.

Anna_M
Aktywista

Re: Rehabilitacja oddechowa

Post autor: Anna_M » wt 10 maja, 2011 21:00

Jestem z innego regionu, ale poszukaj poradni fizjoterapeutycznych, ośrodków adaptacyjnych dla niepełnosprawnych dzieci - my z synem jesteśmy w takim ośrodku na terapii ruchowej (ze względu na obniżone napięcie mięśniowe) i są tam fizjoterapeuci, którzy znają się na drenażu. Może jest coś takiego w Twojej okolicy?
mama Sławka urodzonego 4 stycznia 2011 (F508del/G542X) i Aleksa urodzonego 9 sierpnia 2008 (zdrowy! :) )

magdahal4
Aktywista

Re: Rehabilitacja oddechowa

Post autor: magdahal4 » śr 11 maja, 2011 00:06

We Wrocku raczej się nie dowiesz. Byłam kiedyś w Promyku Słońca, i tam rehabilitantka powiedziała, że mogę przyjść z dzieckiem, ale nie zrobiła na mnie wrażenia osoby "znającej się na rzeczy" i pewnie nie wytłumaczyłaby jak stosować acapellę itp. W szpitalach oklepują dzieci studentki rehabilitacji (przynajmniej w Korczaku się z nimi zetknęłamj i mogłabyś się popytać. A najlepiej zadzwoń do Karpacza tam jest centrum Alergologii i Pulmonologii,przyjedżają dzieciaki z muko na przeleczenia i są rehabilitanci, podobnie jak w Rabce. Pozdrawiam Magda

ODPOWIEDZ