jak często odwiedzacie specjalistę?

Jak się leczy chorobę, jakie leki w jaki sposób się podaje, jak powinno przebiegać leczenie. Zaznaczamy, że opisywane tu rzeczy nie są zaleceniami i aby je zastosować bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem.
dramu
Aktywista

jak często odwiedzacie specjalistę?

Post autor: dramu » czw 17 lis, 2011 20:01

Takie mam pytania do Was:

1/ Jakich odwiedzacie specjalistów i co jaki czas?
2/ Częstoliwośc odwiedzin u specjalistów w poradni uzależniona od terminów z NFZ czy faktycznymi potrzebami?
3/ Częstotliwość pobytu w szpitali ustalona jest z góry czy faktycznie jak jest potrzeba?
4/ Lekarz rodzinny potrafi sam leczyć się konstultuje ze specjalistą, czy sami mówicie jaki np. mają zapisać antybiotyk?
5/ Jak ustalacie dawkę Kreonu i kiedy ją weryfikujecie badaniami?
6/ Na wizycie w poradni pulmonologicznej jakie są wykonywane badania(spirometria, wymaz itp.)
7/ Czy możecie jednego dnia odwiedzić kilku specjalistów?
8/ Czy lekarz rodzinny bez problemu zleca badania i jakie? (np. krew OB,CRP)
9/ Czy leczycie się prywatnie?
10/ Czy leczycie się u "innych" lekarzy?
Mama dwóch mukolinków córki lat 11,5 i synka - 1,5 roczku
i zdrowego synka - 6 latka

dramu
Aktywista

Re: jak często odwiedzacie specjalistę?

Post autor: dramu » czw 17 lis, 2011 21:12

Po prostu nie podoba mi się leczenie u mnie
chcę to wszystko zebrać i napisac do PTWM
napiszcie mi na prywatną wiadomość jeśli możecie
nasz system szwankuje a tak niewiele potrzeba
Mama dwóch mukolinków córki lat 11,5 i synka - 1,5 roczku
i zdrowego synka - 6 latka

helfajer
Aktywista
Kontakt:

Post autor: helfajer » czw 17 lis, 2011 21:47

1. Pulmonolog - raz na 4-6 miesięcy, gastrolog - raz na rok lub 1,5 roku (cholera dawno u gastro nie byłem :-D ).

2. Tego to nie wiem. Jak mi zawsze pulmonoloszka mówiła że mam się zapisać na za 2 miesiące to ja się zapisywałem na 3-4. Wiadomo, co za dużo to nie zdrowo. Jeśli chodzi o rejestrację to okres oczekiwania u mnie ok. 1-1,5 miesiąca.

3. Nie wiem. Nie przebywam w szpitalu. Ale coś mi się wydaje że pomału zacznę. W końcu mam już te prawie ćwierć wieku - jak mi to uświadomiła jedna mamuśka :P

4. Kiedyś to ja mówiłem dr co ma mi przepisać, bo notowałem sobie zawsze na ile i jak długo antybiotyki mi pomagają. A on to zawsze dawał jedno a to samo. Teraz jest nowa dr i też przeważnie kombinujemy z nią co by tu ze mną zrobić. Jak wchodzę do jej gabinetu to już widzę ten strach w oczach i myśli pewnie - a ten co tu znowu robi.

5. Dawkę Kreonu to mi już kiedyś ktoś tam dawno ustalił. Ostatnio miałem badanie dotyczące potrzeby brania w/w tabletków i się okazało że muszę brać więcej niż brałem do tej pory. Ogólnie mam zasadę że jak nie ma biegunek i bólów brzucha to dawka jest OK. Jak jest biegunka (tzw. niezapomniane chwile "uniesienia" na kiblu) to wtedy wiedząc po jakim to było posiłku to zwiększam sobie dawkę.

6. Tak: spirometria, raz na jakiś czas wymaz, raz na rok RTG.

7. To zależy ode mnie, jak sobie ustawię tak termin wizyty to tak. Jak się leczyłem w Zabrzu to ze względu na odległość od razu załatwialiśmy gastrologa i alergologa. Tak było zawsze.

8. Ten co był kiedyś to nie. Ale już go pokarało, bo nie żyje od kilku lat. Ta nowa doktorka to bez problemu: krew, OB, itp rzeczy. Nie robi mi kłopotu żadnego.

9. Ogólnie to nie, czasami dentysta i raz był onkolog, który pomacał mnie po lewym cycku (czy tam prawym), stwierdził że " Pan jeszcze długo pożyje" i skasował 60 zeta :-D

10. Nie, raz byłem u kardiologa - tak żeby ogarnąć co tam w sercu piszczy.
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » pt 18 lis, 2011 11:55

hej, my jestesmy na kontroli w IMiD raz na 4 mce, teraz kazali przyjsc za pol roku. Julek jest badany przez lekarza, raz na rok ma USG brzucha i RTG pluc. Za kazdym razem pobierają wymaz z gardla. I tyle.
w szpitalu odpukac nie bywamy...
Dodatkowe wizyty mial zwiazane ze szczepieniami, ale to prywatnie. pozdrawiam
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ