Mała waga

Jak się leczy chorobę, jakie leki w jaki sposób się podaje, jak powinno przebiegać leczenie. Zaznaczamy, że opisywane tu rzeczy nie są zaleceniami i aby je zastosować bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem.
nika

Mała waga

Post autor: nika » wt 20 gru, 2011 10:05

Mam problem z wagą mojego siedmiolatka. Od roku jego waga, zresztą niska bo tylko 22 kg, nie zmienia się. Nie chce wzrosnąć nawet o 100 gram , mimo stosowania Kreonu i odżywek typu Fantomalt czy Ensure. Czy macie problemy z wagą Waszych pociech?

wiola77
Aktywista

Re: Mała waga

Post autor: wiola77 » wt 20 gru, 2011 10:24

mój 7-latek waży 21,5 kg, problemy z wagą są cały czas; teraz nie przytył od czerwca, były lekkie wahania w górę, ale przy jesiennych infekcjach zaraz tracił; czasami w krótkim okresie potrafi przytyć ponad kg, a później przez kilka miesięcy waga stoi w miejscu; najlepsze przyrosty masy ciala były po porządnym przeleczeniu, na początku tego roku miał po zabiegu laryngologicznym przez kilka dni podawane sterydy, apetyt wtedy był niesamowity.

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » wt 20 gru, 2011 10:33

witaj, mój ma 9 lat i waży tez za mało, ale ma 27-28kg. W wieku 7 lat to miał 25kg. podejrzewam, ze Twój jest niejadkiem, a gdzie się leczy? czy dobrze dajesz kreon, nie za mało? Jak kupki, brzuszek? generalna zasada, ze jak bierze kreon 10000 to przy wadze 22 kg maksymalnie 21 kapsułek na dobę. Przy fantomalu mój nie tył.Jak przy diagnozie w wieku 5 lat i wadze 14kg w ciągu roku udało mi sie go utuczyć do 20-21kg. Dawałam mu clinutren junior na przemian w proszku ensure, do tego protifar(białko), co najmniej 2 butelki nutridrinków jogurth lub multifibre na przemian z ensure tych wartosciowych jak jogurtowe nutridrinki. Teraz to są ensure twocal. Dawałam 30% smietane do ziemniaków, do zup, w przedszkolu panie dawały nutridrinki neutralne do posiłków, do tego olej z pestek winogron itp. dawałam też nutridrinki lub te w proszku do jogurtów, serków, robiłam koktaile, naleśniki, nawet lody :) I wyszukiwałam fajne kaloryczne potrawy, np. uwielbiał tosty, zjada mi do dzis tosty maczane w mleku i w jajku i na maśle obsmażane, na to biały serek, czy też popularne placki z bananami czy parówkami. Pamietaj ze zawsze musisz dodatkowo zwiekszac kreon, za kazdym razem jak dajesz wiecej tłuszczy. No i mój wypiłam też nutridrinki soki, są one bez tłuszczy i nie podaje sie kreonu, ale maja też 300kcal. Te ostatnie mógł sobie wypic, jesli wypił normalną odzywkę, czy tez mleko z clinutrenem, czy z ensure :) No i jak jest kasa i czas idziemy na fast foody, lub sama robię :)
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II
http://smyki.pl/domeny/mlody.pl/muko/

maga
Aktywista
Kontakt:

Post autor: maga » śr 21 gru, 2011 16:31

A jak ostatnio wygląda ze wzrostem?

U nas było tak, że mała nie mogła przekroczyć magicznych 23kg. Trzymała wagę chyba z dobre pół roku.
Ale za to strasznie dużo w tym okresie urosła, może u was jest podobnie?
Teraz ma 8,5 roku i waży 24-25kg, zależy od dnia :)
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

Agnieszka33
Aktywista

Post autor: Agnieszka33 » śr 21 gru, 2011 21:29

U mnie tak jest, córka tak rośnie że nie może magicznych 13 kg przekroczyć już długo, ma 2,5 roku, nie wiem czy się martwić, niby nie traci wagi a idzie w góre bardzo.

helfajer
Aktywista
Kontakt:

Post autor: helfajer » czw 22 gru, 2011 11:19

maga pisze:...Teraz ma 8,5 roku i waży 24-25kg, zależy od dnia :)
To pewnie w dni parzyste waży 24kg, a w nieparzyste 25kg :P
A ja się tam swoją wagą nie będę na razie chwalił, może po świętach jak brzuch będzie najedzony żeby wynik był lepszy :-D
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

vitay007
Aktywista
Kontakt:

Post autor: vitay007 » czw 22 gru, 2011 14:46

U mnie tak jest, córka tak rośnie że nie może magicznych 13 kg przekroczyć już długo, ma 2,5 roku, nie wiem czy się martwić, niby nie traci wagi a idzie w góre bardzo.

Agnieszka ja mam ten sam problem:(
www.pomocdlaemilki.pl
gg:3231855
ObrazekObrazek

maga
Aktywista
Kontakt:

Post autor: maga » czw 22 gru, 2011 17:34

helfajer pisze:To pewnie w dni parzyste waży 24kg, a w nieparzyste 25kg :P
ooo to, toooo Robercik :) Właśnie tak jak mówisz :mruga:
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

danula
Aktywista

Post autor: danula » czw 22 gru, 2011 21:45

a moja córcia prawie 12 letnia ma wciąż wagę ok.30 kg i teraz dr stwierdził,że ma niedowagę i to nawet to widac na buzi
na jej nieszczęście lubi niskokaloryczną żywność np. płatki kukurydz.z kefirem a obiad jada bez mięsa
ale teraz nawet mąż ją pilnuje i np. na śniadanie ma bułkę z masłem ekstra + plasterki szynki ulubionej+2 plasterki żółtego sera+plasterek ogórka+ketchup+łyżkę majonezu .......następnym razem już majonezu nie chciała
znajoma mi doradziła,żeby w międzyczasie jadła orzechy i kupiłam taką mieszankę różnych orzeszków w Biedronce, również musli bakaliowe i to jada z mlekiem , ma też miód
dzisiaj miałam mój ulubiony obiad który lubi cała rodzinka: pierś z kurczaka pokrojony w paski + por pokrojony smażymy + można pieczarki+ 1 op.przyprawy po staropolsku Kamis zmieszany ze śmietanką i dusimy , zagęściłam mąką
podaje to się z ryżem
żeby to było kaloryczne włożyłam jej w sos łyżkę masła ekstra

ma też ze szpitala Calogen -super sprawa ale niewiem czemu niedstępna w aptekach

Sylwia060609
Aktywista

Post autor: Sylwia060609 » śr 04 sty, 2012 14:28

Nie wiem czy ktos z was probowal magicznego napoku typu nutri drin? tylko nie taki z apteki ktory jest okropny i nie da sie go pic tylko dobre mleczne napoje z firmy Nestle.Oto podaje link mozna zamowic na internecie wedlug mnie jest taniej,Bo ja kupilam w aptece 4 sztuki za 32 zł.Oczywiscie jest problem bo nie posiadaja tego w aptekach ale trzeba prosic o zamowienie:) oto link- http://www.nestlenutrition.co.uk/health ... %AE+Junior.. Polecam smak waniliowy jesli ktos lubi kakao to najlepszy bedzie czekoladowy.Moj maly dwu latek bardzo to lubi:).A jesli ma ktos problem z piciem zawsze mozna zmieszac np z cystilaciem albo owocami .Polecam

Sylwia060609
Aktywista

Post autor: Sylwia060609 » śr 04 sty, 2012 14:30

Widze ze cos nie tak jest z tym linkiem NAPOJ nazywa sie - RESOURCE JUNIOR z firmy NESTLE

Olik

Post autor: Olik » śr 04 sty, 2012 14:49

W pełni popieram :) Moja Madzia (13 miesięcy) spadła mocno z wagi po 2,5 tygodniowej chorobie straciła prawie kilogram. Po karmieniu resource junior odzyskujemy wagę.

Olik

Post autor: Olik » śr 04 sty, 2012 14:52

mam tylko takie obawy ... że ten wzrost wagi nie potrwa zbyt długo ...no cóż taka już "nasza" natura

danula
Aktywista

Post autor: danula » śr 04 sty, 2012 18:53

też z tym walczę ale z doświadczenia wiem,że jak karmię co 2 godziny to jest dobrze
raz tym co powinnam obiad, śniadanie itp
a raz czekoladką, łakociami na co ma ochotę
i to przynosi skutek

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » czw 05 sty, 2012 12:10

Mikołaj pije i uwielbia te jogurtowe nutridrinki i sa tylko w dwóch smakach tak jak i w formie soków- juice. Poza tym to co piszesz to nowośc na rynku polskim można kupic w aptece lub w ptwm. Są jeszcze Ensure Two cal - maja posmak piankowej smietanki, czy raczej konstytencja. Rewelacja. Uwielbia moje dziecko tez Pulmocare, jest zajebisty w smaku, gdyby nie było tak kaloryczne to sama bym piła ;)
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II

Sylwia060609
Aktywista

Post autor: Sylwia060609 » czw 05 sty, 2012 17:39

Czy to pulomocare jest na recepte? czy to jest cos takiego jak mleko? i jaka jest tego cena?

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » pt 06 sty, 2012 17:09

Pulmocare firmy abbott, tak jak Ensure nie jest na receptę, przynajmniej tak było do tej pory. Można zamówić w aptece lub poprzez fundację. Pulmocare to kompletna zbilansowana dieta wysokoenergetyczna dla pacjentow ze schorzeniami układu oddechowego 500 ml w cenie od 31,05. Mówiono o tym na warsztatach i dawano nam rodzicom i chorym do spróbowania. Polecane przez lekarzy od muko. Ja zauwazyłam, że jest poprawa jak daję synkowi zwłaszcza przy infekcji. I co najwazniejsze, mój syn uwielbia i chętnie pije :)

marcin ml
Aktywista

Post autor: marcin ml » pt 02 sie, 2013 09:22

Zainteresowanych pacjentów otrzymaniem bezpłatnie prduktu Pulmocare ( 500 ml) prosimy o kontakt z Fundacją MATIO krakow@mukowiscydoza.pl, liczba Pulmocare w dyspozycji Fundacji jest ograniczona :)
1% podatku - mukowiscydoza
MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę
KRS 0000097900
htttp://www.mukowiscydoza.pl
http://www.mukowiscydoza.pl/index.php/1 ... dacji.html
http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=2392

nemo90

Post autor: nemo90 » ndz 04 sie, 2013 20:44

Ciężko dostać to w aptekach w Rzeszowie...

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » wt 20 sie, 2013 08:11

ja jestem zawsze zainteresowana pulmocare

ODPOWIEDZ