konieczność podania antybiotyku

Jak się leczy chorobę, jakie leki w jaki sposób się podaje, jak powinno przebiegać leczenie. Zaznaczamy, że opisywane tu rzeczy nie są zaleceniami i aby je zastosować bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem.
wiola77
Aktywista

konieczność podania antybiotyku

Post autor: wiola77 » wt 21 lut, 2012 19:38

Synek 7 lat od tygodnia ma nasilony brzydki zielony katar( na początku wyglądało to na typowe przeziębienie), więcej śluzu, rano najpierw suchy kaszel, po kilku minutach mokry, nie gorączkuje; osłuchowo jest czysto, w wymazie z gardła wyszedł gronkowiec o dużej wrażliwości; czy w takiej sytuacji zgodzić się na podanie antybiotyku, akurat nie mam możliwości kontaktu z pulmunologiem, a w przychodni rejonowej nie są zdecydowani co do leczenia

Justyna

Re: konieczność podania antybiotyku

Post autor: Justyna » wt 21 lut, 2012 20:12

u mojego Dominika też wyszedł teraz w wymazie, lekarz w IMiD powiedział nam żeby tym się nie przejmować i inhalacje z bactrimu powinny wystarczyć aby go zwalczyć.... zobaczymy... za jakieś 2 tygodnie zrobię znowu wymaz i okaże się czy to pomogło

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » wt 21 lut, 2012 22:35

Bactrim do inhalacji?? Jest cos takiego?? Ja wiem o syropie i chyba sa tez tabletki ale do inhalacji jeszcze nie slyszalam.

wiola77
Aktywista

Post autor: wiola77 » śr 22 lut, 2012 07:40

o ile mi wiadomo bactrim jest podawany tylko doustnie; ja samym gronkowcem się nie przejmuję, bo w wymazach wychodzi od kilku lat i nic z tym nie robimy jesli nie ma zaostrzenia choroby, ale teraz dziecko ma objawy niekończącej się infekcji, z każdym dniem jest coraz więcej wydzieliny z nosa, oczy zaklejone ropą, brak apetytu

Justyna

Post autor: Justyna » śr 22 lut, 2012 08:44

tak bactrim do inhalacji... na samym początku dostaliśmy ventolin, ale małemu po tym serduszko biło jak oszalałe i zmienili nam na bactrim...

hoki
Aktywista

Post autor: hoki » śr 22 lut, 2012 09:13

Wiola77, a płuczesz synkowi nos? Mój synek jak ma katar to płuczę mu na początku 4 razy dziennie i z czasem zmniejszam ilość płukań i nic poza tym nie robię.

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » śr 22 lut, 2012 09:37

Może Berodual..... a nie Bactrim :)

wiola77
Aktywista

Post autor: wiola77 » śr 22 lut, 2012 10:03

płuczemy nos kilka razy dziennie

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » czw 23 lut, 2012 23:21

moj Jasio bral kilka razy bactrim i zawsze swietnie dzialal wlasnie na taki katar i kaszel, ale zawsze bral w syropie.
Zielony katar= bakterie = antybiotyk, przynajmniej wg. naszego pediatry.
Mama Jasia z CF 29.07.2009-3849+10kbC>T i Fd508/- 28.06.2007
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

hoki
Aktywista

Post autor: hoki » pt 24 lut, 2012 10:32

Mój synek ma prawie 7,5 lat i często dużo wydzieliny w nosie. Jest ona gęsta i zabarwiona. Jeszcze nigdy nie dostał na to antybiotyku. Wiadomo każde dziecko jest inne, ale ja piszę jak to wyglada w naszym przypadku. Z takim katarem chodzi do szkoły, na treningi karate. U nas katar trwa długo, ale jeszcze nigdy nie zmienił się w nic poważnego, ale podkreślam w naszym przypadku.
Wiola, a próbowałaś podać np. avamys, wiem ze niektórym dzieciom bardzo pamaga.

wiola77
Aktywista

Post autor: wiola77 » sob 25 lut, 2012 11:27

w końcu jednak poszliśmy po antybiotyk, nie było żadnej poprawy, dostał biseptol, lekarz u którego byliśmy dziwił się że nic nie słychać osłuchowo

maga
Aktywista
Kontakt:

Post autor: maga » sob 25 lut, 2012 14:48

U nas ostatnio Misia przy okropnym zielonym katarze dostała Atecortin i sobie świetnie poradził.
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » sob 25 lut, 2012 17:19

U nas zielony katar to pseudomonas. Płuczemy nos zestawem do płukania nosa potem dopiero krople do nosa. Jak jest infekcja to czesciej jest płukanie i wtedy krople typowe do zaostrzenia jak Mucofluid czy Buderhin. Jak nie dziecje sie nic szczególnego bierze Avamys. Ogólnie od kiedy płucze zatoki skonczyły sie problemy z nosem. W domu stosujemy arometerapię oraz zawsze jest ten Olbas do poduszki oczywiscie jak jest katar :)
Na Bactrim Miki jest uczulony...
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II
http://smyki.pl/domeny/mlody.pl/muko/

agus
Aktywista

Post autor: agus » sob 25 lut, 2012 18:12

Madzia ja tez odkad plukam nos synkowi koniec problemow a tak konczylo sie antybiotykiem :( rezultaty w zeszlym roku zero antybiotyku czasem lipomal ale to syrop zwykly juz plukam 2,5 roku codziennie dwa razy polecam :-D

Ewelina
Aktywista

Post autor: Ewelina » sob 25 lut, 2012 20:43

w jakim wieku musi byc dziecko zeby mozna zaczac płukac nos

maga
Aktywista
Kontakt:

Post autor: maga » sob 25 lut, 2012 21:39

To chyba zależy do dziecka, kiedy na to pozwoli :)
My płuczemy gdzieś od 5 roku, wcześniej nie mówiono tak dużo na temat zbawiennego płukania nosa.
Początkowo używaliśmy butelki sinus rinse, ale odkąd dostaliśmy konewkę jela nati, płuczemy za pomocą konewki.
Misia zdecydowanie woli konewkę, bo mówi, że przy butelce czasami czuła w uszach (przez naciskanie wytwarza się ciśnienie) a przy konewce woda swobodnie przelatuje.
Hymny pochwalne na temat płukania nosa są jak najbardziej uzasadnione, bo u nas płukanie także działa cuda.
Odkąd płuczemy nos, przestaliśmy być stałymi pacjentami laryngologa :) Wcześniej każdy katar zamieniał się w zapalenie zatok.
Tak sobie myślę, że ok 3-4 roku życia można próbować, ale nic na siłę. I ja polecam zdecydowanie konewkę.
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

agus
Aktywista

Post autor: agus » sob 25 lut, 2012 21:56

My pluczemy jak KUBA mial nie cale 3 lata zaczelo sie ze mial ciagle katar i dopiero poszperalam w internecie i znalazlam tam plukanie za pomoca sinus rins i ogladalam filmik jak mama plukala malemu dziecko pierwsze 3 dni to koszmar ale juz 4 dnia spokojnie podchodzil synek do plukania nigdy jeszcze nie plukalismy konewka wiec nie wiem czym jest lepiej ale na butelke nie narzekamy zmieniamy raz na miesiac na nowa:)

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » sob 25 lut, 2012 23:51

Miki woli zdecydowanie sinus rinse i nic nie mówi o cisnieniu w uszach. Myślę, że trzeba wypróbować który sposób jest lepszy, a tych metod płukania jest mnóstwo. Na pewno nie polecam płukania metodą, którą stosują w swoich gabinetach laryngolodzy...
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II
http://smyki.pl/domeny/mlody.pl/muko/

ODPOWIEDZ