Strona 1 z 1

Inhalator Aeroneb Go

: czw 08 mar, 2012 12:57
autor: teodor03
Chciałabym zakupić ten inhalator dla Bruna. Ma 3 lata. Jakie macie doświadczenia z maluchami przy tego typu inhalatorach? Mam już dość urządzenia co zagłusza bajki w telewizji i trzeba krzyczeć do dziecka przy inhalacji :)

Re: Inhalator Aeroneb Go

: czw 08 mar, 2012 14:17
autor: Sylwisska
Ja uwazam ze jest bardzo dobry :) Pierwszy raz gdy inhalowałam nim syna to byłam w szoku ze tak szybko i tak cicho!!! Moj maly w kwietniu konczy 3 latka, inhalacje znosi dobrze, z tym ze gdy inhalujemy sie 5% sola to czasem na chwile trzeba przerwac bo Patryka kreci w nosku, inhalacja z Pulmozymy trwa chwilunie :) POLECAM :)

Re: Inhalator Aeroneb Go

: pt 09 mar, 2012 09:04
autor: teodor03
A inhalujecie się przez maskę czy ustnik ?

Re: Inhalator Aeroneb Go

: pt 09 mar, 2012 09:07
autor: Sylwisska
Inhalujemy sie jeszcze przez maske.

Re: Inhalator Aeroneb Go

: pt 09 mar, 2012 10:46
autor: helfajer
Sylwisska pisze:Inhalujemy sie jeszcze przez maske.
Przez maskę z tym Aeroneb Go? To dlaczego do mojej maski przejściówka nie pasuje? :-D

Re: Inhalator Aeroneb Go

: pt 09 mar, 2012 11:43
autor: delicja
Ja też jestem bardzo zadowolona z aeroneba. Szybko, całkiem cicho, prosty w obsłudze, też na baterie. Czego chcieć więcej ;) 3 latka to dobry wiek żeby zacząć uczyć używać ustnik. Ale dopiero uczyć, raczej w zabawie, np z solą fizjologiczną.


"Przez maskę z tym Aeroneb Go? To dlaczego do mojej maski przejściówka nie pasuje? "Maseczki nie wszystkie pasują ale są takie co pasują. Myśmy dostali (zamówili) w zestawie z "Gołem" tyle, że to rozmiar dziecięcy. Dokupiłam też sobie cały worek (50szt) w Cezalu :) Po paru dezynfekcjach (tylko poniżej 100st) wyrzucam i biorę nową. Ale my głównie przez ustnik, tylko jak katar męczy to maseczkujemy.

Polecam Aeroneb Go wszystkim szczczerze - przetestowany!

Re: Inhalator Aeroneb Go

: pt 09 mar, 2012 15:15
autor: marry
A czy polecaja go tez wasi fizjoterAPEUCI I LEKARZE?? JAKIE MAJA ZDANIE NA TAMAT NP TAK KRÓTKIEJ INHALACJI DLA MAŁYCH DZIECI (1-3 LATKA)??

Re: Inhalator Aeroneb Go

: pt 09 mar, 2012 16:21
autor: delicja
Juz tu były na ten temat wpisy. Szybkość inhalacji u maluchów jest rekompensowana "jakością" aerozolu. Sumarycznie u maluszków wychodzi na to samo. Czyli efekt terapeutyczny jest ten sam (taką mam opinię z Karpacza i tak wynika z badań). Lekarz mi powiedział, że tu ma znaczenie komfort dziecka i szybciutki zabieg, tym samym lepsza depozycja leku, lepsze samopoczucie chorego itd... Jeśli terapeutycznie wychodzi na to samo lekarz powiedział, żebym sama wybrała czy wolę komfortowo czy klasycznie. Ja wybrałam LUXus ;)

Re: Inhalator Aeroneb Go

: sob 10 mar, 2012 19:48
autor: Sylwia060609
http://inhalatory.com.pl/clineb.html My may nowy inhalator wlasnie taki jak podałam linka tylko nebulizator i maska od PARI. inhalator naprawde lux . dzieki temu ze mamy mamometr wbudowany wiemy z jaka sila w barach ma byc wydalany lek odpowiedni wedlug wieku i badaN NA LEKACH POLECAM...

Re: Inhalator Aeroneb Go

: ndz 11 mar, 2012 11:49
autor: danula
marry pisze:A czy polecaja go tez wasi fizjoterAPEUCI I LEKARZE?? JAKIE MAJA ZDANIE NA TAMAT NP TAK KRÓTKIEJ INHALACJI DLA MAŁYCH DZIECI (1-3 LATKA)??
dr Pogorzelski np. zaleca inhalator eFlow powyżej 3 roku życia, tak samo jest z Aeronebem
....ale Aeroneb mam dla 2 latka w razie wyjazdu, do Pulmozyny

Re: Inhalator Aeroneb Go

: ndz 11 mar, 2012 20:08
autor: Martyna
Moja córa ma roczek. Od grudnia używamy inhalator, wcześniej mieliśmy pari junior boy S (ten żółty). Ze zmiany jestem bardzo zadowolona, bo przede wszystkim szybciej 3x szybciej. Mniej płaczu, mniej gimnastyki z zabawkami, aby tylko wysiedziała.
Takim mniejszym plusem jest to, że nebulizator ma nakrętkę i jak czasem mała odepchnie go ręką to się nie wylew górą roztwór do nebulizacji tak jak w pari.
Z minusów to tylko to, że więcej zostaje leku po nebulizacji na dnie, niż przy poprzednim inhalatorze.
Powodzenia w wyborze.

Re: Inhalator Aeroneb Go

: ndz 11 mar, 2012 20:10
autor: delicja
Sylwia060609 pisze:http://inhalatory.com.pl/clineb.html My may nowy inhalator wlasnie taki jak podałam linka tylko nebulizator i maska od PARI. inhalator naprawde lux . dzieki temu ze mamy mamometr wbudowany wiemy z jaka sila w barach ma byc wydalany lek odpowiedni wedlug wieku i badaN NA LEKACH POLECAM...

Ale widzisz tylko ciśnienie wyjściowe z kompresora, nie wiesz jakie jest ciśnienie robocze czyli wyjściowe z nebulizatora. Pisałam już tu wykłady mojego męża pneumatyka ( :) ), że lepiej nie mieszać inhalatora z jednej a nebulizatora z drugiej firmy bo nie wiadomo co z tego wychodzi. Nie mówię, że Twój wybór nie jest dobry tylko, że nie wiadomo co podajesz :( Od ciśnienia w nebulizatorze zalezy wielkość cząstek a to, sama wiesz, samo clou inhalacji.

Martyna:

A ta "pozostałość leku" to też już pisane było chyba, to nie jest pozostałość leku tylko to co się wydmuchuje (para wodna z oddechu) i to co zazwyczaj ucieka przez maseczkę, co się nie mieści już w płucach. Ten Pan od Aeroneba mówił, że to taka kieszeń kontrolna jak się dziecko inhaluje i czy spada spirometria... itd

Re: Inhalator Aeroneb Go

: ndz 11 mar, 2012 23:01
autor: teodor03
Dzięki wielkie za informacje... Właściwie jestem już zdecydowana. To napewno lepszy inhalator od 3 letniego Pari...niestety to sprzęt mocno przereklamowany przez lekarzy. Wielkie dzięki za wpisy.

Re: Inhalator Aeroneb Go

: pn 12 mar, 2012 15:44
autor: danula
Szczerze to inhalator Aeroneb mam od kilku m-cy ale dopiero wczoraj go wypróbowałam na małym. I po prostu rewelacja, sam sobie trzeyma, mamy maseczkę, cichutko, szybko :-)

Re: Inhalator Aeroneb Go

: pn 12 mar, 2012 20:35
autor: delicja
danula pisze:Szczerze to inhalator Aeroneb mam od kilku m-cy ale dopiero wczoraj go wypróbowałam na małym. I po prostu rewelacja, sam sobie trzeyma, mamy maseczkę, cichutko, szybko :-)
Dobre! Dzięki za szczerość - dobrze, ze się sprawdził, szkoda, że tak późno ;)

Re: Inhalator Aeroneb Go

: pn 12 mar, 2012 21:45
autor: danula
ałam sie go uruchomic sama bez męża;-) a po drugie dlatego,że dr Pogorzelski nie zalecał
ale wole szybciej niż połowy inhalacji mały prawie 2 latek w ogóle nie zrobi

Re: Inhalator Aeroneb Go

: wt 13 paź, 2015 12:20
autor: kielon
Zakupiłem inhalator areoneb go i dla mnie to trochę żenujące że za taką kasę trzeba po każdej inhalacji robić przedmuch solą i w dodatku tyle zaleceń w instrukcji i jeszcze dowiedziałem się od producenta że najlepiej to nebulizator raz na dwa dni wygotować w roztworze octu z wodą jak dla mnie to kicha.