refluks.- kaszel

Jak się leczy chorobę, jakie leki w jaki sposób się podaje, jak powinno przebiegać leczenie. Zaznaczamy, że opisywane tu rzeczy nie są zaleceniami i aby je zastosować bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem.
Sylwia060609
Aktywista

refluks.- kaszel

Post autor: Sylwia060609 » śr 18 lip, 2012 10:08

Witam, za nami znowu pobyt szpitalny 8dniowy na szczescie nie z powodu pa lecz uciazlowego kaszlu z niewiadomych przyczyn od 3 tyg oskar kasłal bardzo produktywnie odrywał jak przy zapaleniu pluc (dodam ze normalnie nie kaszle nawet po rehabilitacij) nasza pani doktor postanowiła ze musi nas doglebnie zbadac i tak sie zaczeło. wymazy z gardlo- bakteriologia i mykologia wyniki dobre morfologia rowniez dobra osłuchowo zero zmian badania pod kontem krztuśca oraz mykoplazmy -ujemne .zapadła decyzja o przeprowadzeniu badania pod kontem refluksu czyli PH METRIA! KTORA WYKAZAŁA kwasny refluks i tak zaczeło sie lecz\enie 4 razy przed jedzeniem lek 3 razy po jedzeniu syrop chlebek świętojański polprazor i co najgorsze w naszym przypadku 3godziny co najmniej nie jeść przed snem, dla mojego Oskara to totalny szok ponieważ zawsze na noc dostawał cystilac który uwielbia. musiałam zrezygnować z popołudniowych drzemek syna ponieważ przed taka drzemka tez obowiązuje 3 godzinne nie jedzenie i bardzo sie boje aby na wadze się to nie odbiło. Od wczoraj jestesmy w domu kaszel jest mniej produktywny ale jest i w nocy takze sie zdarza. Zostały zmodyfikowane również nasze inhalacje mamy tylko 3 tzn 2razy dziennie colistyna do końca sierpnia oraz pulmozyme .Boje sie czy to nie za malo? i moze tez dlatego ten kaszel jest. wczesnie mielismy mukosolwan z berodualem, 2 razy colistin i 2 razy pulmicort z berodualem. Czy jest ktos z podobnymi problemami? czy wasze dzieci miewaly refluks.Czy da sie to wyleczyc? Prosze o porady .:(,

helfajer
Aktywista
Kontakt:

Re: refluks.- kaszel

Post autor: helfajer » śr 18 lip, 2012 10:20

Sylwia060609 pisze:...Czy da sie to wyleczyc? Prosze o porady .:(,
To jest pytanie do lekarza :-D
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

Sylwia060609
Aktywista

Post autor: Sylwia060609 » śr 18 lip, 2012 11:46

dziekuje za uszczypiwa uwage :) lekarz nie wiem bo kazde dziecko inaczej sobie radzie dlatego pytam was czy macie jakies doswiadecznie. Prosze o powazne posty bardzo licze na wasza pomoc

Justyna

Post autor: Justyna » śr 18 lip, 2012 12:02

u mnie jest to samo, Dominiś ma refluks przez niego ma cały czas zapalenie oskrzeli ( w przeciągu 6 mc 4 razy) mi lekarz kazał odstawić tylko berodual do inhalacji, podawać mniej owoców oraz kłaść dziecku główkę wyżej jak śpi... nikt mi nie mówił że ma jeść 3 h przed snem....

Sylwia060609
Aktywista

Post autor: Sylwia060609 » śr 18 lip, 2012 12:55

byc moze dlatego ze twoj synek nie ma jeszcze roczku wiadomo ze dzieci malutkie potrafia w nocy sie jeszcze budzic a moj juz jest 3 latek wiec troche drastyczniej pewnie zadziałali ehhh....

Justyna

Post autor: Justyna » śr 18 lip, 2012 18:52

Dominik nie je w nocy od kiedy skończył 6 mc.... lekarz mi powiedział że refluks to choroba bakteryjna i sezonwa, można ją wyleczyć ale czasem leczenie trwa rok a czasem 5

mama_justysi

Post autor: mama_justysi » śr 18 lip, 2012 21:13

Witam. Może na początek odpowiem. Tak refluks da się wyleczyć. Nie pamiętam jaki Justyna miała lek ale może zacznę od początku. Miałyśmy skierowanie na jednodniowy pobyt na oddziale własnie na badanie PH METRIA. Wykazało że jest źle wiec ja jako mama zapytałam się czy to jest wyleczalne. Dodam że to było około 9 lat temu. Lekarz prowadzący odpowiedział że tak.Włączono Justynie lek tylko ze nie pamiętam nazwy,który miała brać przez pół roku. Nie miała ograniczeń w jedzeniu itd.. Po półrocznej kuracji miała następną PH Metrie i wykazało że jest znaczna poprawa. Otrzymała następny lek,któego również nie pamiętam tym razem na 3 miesiące. Po zakończonym leczeniu okazało się że wszystko jest tak jak powinno być.. Ważną rzeczą jest również to że bardzo produktywny kaszel, u starszych dzieci zgaga, u mniejszych tzw.ulewanie się może być przyczyną refluksu. Nie jestem lekarzem ale wiem że te dwa pierwsze przypadki były u mojej córki. Zastanawiałam się czy w tym roku również się nie zgłosic na badanie PH m.. ponieważ kaszel się nasila ogólnie wyniki są b.dobre a także osłuchowo nic nie ma.. Nawet badanie spirometryczne ma zadziwiająco dobre.

www.justyna.muko.med.pl

Mama Gosi
Aktywista

Post autor: Mama Gosi » śr 16 sty, 2013 23:35

napisze w temacie do mam dzieci u ktorych stwierdzono refluks i nie tylko, czy objawem moga byc wymioty, moja mala tak robi wlasnie najpierw kaszel od razu wymioty, i tak 3 razy w krotkim czasie najpierw na poczatku grudnia, potem dokladnie miesiac po a dzis to samo, 2 ostatnie razy leczone antybiotykiem nastepnie temp wyzsza i potem nic kaszlu ani kataru. jestem zalamana :beksa: , dodam ze te wymioty wystepuja tylko poznym wieczorem po karmieniu, i ze mala ma przy nich kaszel, i tylko przy wymiotach dzien po czy dwa nic. zero kaszlu...
Obrazek

Sylwia060609
Aktywista

Post autor: Sylwia060609 » sob 19 sty, 2013 21:30

Tak wymioty jak njbardziej moga i zapewne sa obiawem refluksu! u nas pomimo ustawionego leczenia czasami sa takie sytyacje ze Oski zaczyna kaslac w nocy najpierw na sucho potem mokro i zaciaga na wymioty! Jest jest to strasznie meczce za rowno dla dzieci jak i dla nas! My potrafimy miec godzine czy dwie przerwy w nocy bo kaszel tyle potrafi trwac z przerwami!! Czasem jest super nie ma zadnych oznak refluksu a czasem noce sa straszne!! Takze najlepiej jak udasz sie do lekarza i opowiesz o tym co Cie niepokoi

Mama Gosi
Aktywista

Post autor: Mama Gosi » ndz 20 sty, 2013 04:47

Ale to jest bardzo niebezpieczne te sytuacje ja już z małą śpię i jej pilnuje... dobrze że się wyjaśniło jeszcze pewnie droga do stwierdzenia, dz za odp, pozdrawiam;p
Obrazek

danula
Aktywista

Post autor: danula » ndz 20 sty, 2013 07:58

mam znajomą której mały 3 latek wymiotuje flegmę i miał robione badania i nic...........chłopczyk był u gastrologa Walkowiaka, pulmonologa dr Pogorzelskiego i nikt nic nie wie a chłpoczyk nadal tak ma , czasami nie chce w ogóle jeść

delicja
Aktywista

Post autor: delicja » pn 21 sty, 2013 18:35

Mama Gosi - Przy takich poważnych dolegliwościach i twoich obawach nie wyobrażam sobie nie posiadać dobrego monitora bezdechu. Zapytaj w "medyczny dla dzieci" oni mają jakieś w sklepie to Ci doradzą.
A propos wymiotów i kaszlu trzeba pamiętać, że część z takich dolegliwości charakteryzuje też anginę, zwłaszcza u starszych dzieci. Ciężko bez badań i lekarza coś poradzić.

Mama Gosi
Aktywista

Post autor: Mama Gosi » śr 23 sty, 2013 23:48

Dzięki Delicja;p Czujnik ruchu kupiony, pozdrawiam;p
Obrazek

asia325
Aktywista
Kontakt:

Post autor: asia325 » ndz 24 lut, 2013 10:28

Bardzo ważne aby unikać tego co zabronione przy refluksie a o tym się często zapominia to nie tylko ułożenie do snu ale pewne produkty także

1. Im bardziej tłuste są pokarmy, tym trudniejsze i wolniejsze jest ich trawienie. Pokarm długo pozostaje w żołądku, a co za tym idzie żołądek wytwarza więcej soków trawiennych.
2. Czekolada mleczna zawiera zarówno tłuszcze, jak i kofeinę, przez co może powodować niestrawność i pieczenie w żołądku.
3. Kawa, herbata i cola zawierają kofeinę lub teinę, substancje, które sprzyjają rozluźnieniu mięśni zwieracza przełyku, co prowadzi do zgagi. Co więcej, kofeina i teina mogą również podrażniać błonę śluzową przełyku.
4. Należy unikać wszystkich napojów gazowanych, ponieważ zwiększają one ryzyko wzdęć i wpływają negatywnie na zwieracze przełyku.
5. Osoby cierpiące z powodu zgagi powinny unikać mleka, które zawiera tłuszcze, białko i wapń - trzy elementy dodatkowo stymulujące produkcję soków żołądkowych.
6. Cytrusy, a więc pomarańcze, cytryny i grejpfruty, nie są wskazane dla osób mających problemy ze zgagą ze względu na ich kwasowość, która dodatkowo zwiększa kwasowość soków trawiennych. Poza tym zawarta w cytrusach witamina C zwiększa produkcję soków żołądkowych.
7. Mięta ma właściwości sprzyjające rozluźnieniu mięśni zwieracza przełyku. Podobne działanie mają również pomidory.
8. Przyprawy i aromaty dodatkowo podrażniają błonę śluzową przełyku, przez co wzmagają uczucie pieczenia w żołądku.
9. Guma do żucia a bardziej jej żucie, powoduje zwiększenie wytwarzania kwasów żołądkowych.
Mama Asia
Ola 19.07.2005 - mój mały Mukolinek
Ala 19.08.2001

ODPOWIEDZ