Quake - rehabilitacja oddechowa

Jak się leczy chorobę, jakie leki w jaki sposób się podaje, jak powinno przebiegać leczenie. Zaznaczamy, że opisywane tu rzeczy nie są zaleceniami i aby je zastosować bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem.
helfajer
Aktywista
Kontakt:

Quake - rehabilitacja oddechowa

Post autor: helfajer » śr 26 lut, 2014 19:00

delicja pisze:Proszę przyznać się kto już używa - "Quake - system do drenażu PEP w obu fazach oddechu, więcej niż Acapella, Flutter, Cornet" ? Pan Grzesek mówił, że ktoś już testuje i jest w miarę zadowolony. Podzielcie się opinią...
Polo-Żubr pisze:https://www.facebook.com/pages/medyczny ... 15?fref=ts

Już można poczytać coś o Quake :)
AleksandraKaczynska pisze:to właśnie Quake jest dla was - kręcenie nie przeszkadza.
Na quake;a można wziąć od lekarza skierowanie jak przysługuje wam refundacja i dopłacić różnicę
można go kupić tutaj
http://medycznydladzieci.otwarte24.pl/9 ... ter-Cornet
Pan Grzeszek wszystko podpowie co do refundacji i formalności oraz jak korzytsać
Asia nie lubi Acapelli - po prostu za dużo muszę ciągle ją korygować i jak się spieszy (jak rano na 8 do szkoły) to ją nieco wkurza... jest cierpliwa i robi ale widzę po minie że ma dość...
Quake jest prostszy i na nią działa zawsze.
Też na początku bałam się tego kręcenia - ale jest proste i oczywiste i tempo też :D jeden obrót na dwie sekundy - robi się to instynktownie prawie.
potem mocny wydech typu huff i już - kaszel jest zawsze. najmniejszy ale jest. Po acapelli nic.
nie mam jeszcze w tej kwestii opinii rehabilitantki czyli dr. orlik - ale przy okazji kolejnej wizyty będzie. Wezmę oba urządzenia i pogadamy.
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

helfajer
Aktywista
Kontakt:

Re: Quake - rehabilitacja oddechowa

Post autor: helfajer » śr 26 lut, 2014 19:02

Bati123 pisze:Moj syn tez ma od okolo tygodnia queka i aktualnie testujemy ,uzywa na przemian z acapella i ostatecznie wybierze co w jego przypadku lepsze ale mysle ze quake sie sprawdzi...w momencie rehabilitacji wystarczy przyłozyc ucho lub samą dłon do klatki piersiowej i dokładnie sa wyczuwalne wibracje i przepływ powietrza.Pan Grzeszek dokładnie i ze stoickim spokojem wszystko wytłumaczył :-)
danula pisze:Być może Quake jest dla moich dzieci , teraz pierwszy raz mogę zamówić sprzęt do rehabilitacji dla mojego 4 latka-jak je skończy tak? Czyli ten Quake jest dla każdego dziecka w każdym wieku? Mogę malutkiemu kręcić ?;-) Córce chce kupić na urodziny paletki do tenisa ziemnego , widziałam takie dla jej wieku i zobaczymy, ma fajne boisko utwardzone. Dzisiaj malutkiemu wyciągnęłam trampolinę , mamy taka malutką z wypożyczalni bo dostał takiego kaszlu ,którego nie mógł wykaszlnąć.
Te refundacje na sprzęt do rehabilitacji to chyba tylko na medyczny sprzęt a nie na trampoliny i paletki?
AleksandraKaczynska pisze:możesz ty kręcić - ja kręcę Asi - a ona pilnuje fruwających policzków
też stosujemy zamiennie z acapellą - ale Quake jest prostszy i chyba Asia go wybierze
nie słyszałam o refundacji na sprzęt sportowy :(
podobno Quake jest i dla 2 latka - i w to wierzę ... jest łatwy w użyciu
danula pisze:Dlatego,że teraz refundują sprzęt do rehabilitacji chce kupić tego Quake, przekonaliście mnie :-)
w Matio to koszt 325zł -200zł daje NFZ a resztę z PCPR można załatwić i wyjdzie całkowicie zrefundowany
musze tylko załatwić zlecenie od lekarza rodzinnego bo mam go pod ręką a do specjalisty już pojade z nowym sprzętem się poszkolić:-)
maga pisze:Teraz na rynku zapewne będzie się pojawiać wiele różnych sprzętów do oczyszczania dróg oddechowych, bo skoro jest refundowany, zapewne zainteresowanie nim wzrośnie. Co dwa lata można sobie coś dobierać i próbować :) Ten flet, to chyba taki podobny do RC Cornet.
Do Quaika przekonało mnie to, że pozycja drenażowa nie musi być tak rygorystycznie przestrzegana, wystarczą proste plecy. Odkąd używamy, mój zachwyt nie maleje a wręcz rośnie :)
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

helfajer
Aktywista
Kontakt:

Post autor: helfajer » śr 26 lut, 2014 19:04

Aneta pisze:Witam :)
Jestem osobą dorosłą i od pół miesiąca używam Quake, chciałam podzielić się z Wami swoją opinią. U mnie wygląda to tak... Po jego nabyciu Acapella wylądowała w koszu bo niestety stale się zacinała i dla mnie jest nieskuteczna. Jednym słowem nieporozumienie. Quake doskonale ją zastąpił. Jedyny minus tego urządzenia to fakt iż potrzeba do niego użycia dwóch rąk. Zważając na to, że jedną mam nie w pełni sprawną to jest to dla mnie duże utrudnienie. Dla innych nie będzie to stanowić żadnego problemu. Musiałam także nieco inaczej zorganizować się przy zabiegach bo zazwyczaj lubiłam w trakcie korzystać z komputera. Jednak patrząc na skuteczność tego urządzenia to na prawdę żadne poświęcenie. Teraz włączam sobie film i kręcę. :) Szczerze wszystkim polecam. Gdyby były jakieś pytania to chętnie pomogę. Najlepiej kierować je na Facebooku bo na forach nie przebywam. Ten wpis jest tylko dlatego, że wiele osób zainteresowanych jest urządzeniem. Pozdrawiam i życzę zdrowia. :) Aneta Sebastyańska
delicja pisze:I ja też mam i jestem zachwycona Quakiem, wszystko co piszą dziewczyny to prawda. Działa nawet jak inne sprzęty nie działają, kaszel mur-beton. Sterylizacja od czasu do czasu (raz na kilka dni sparzam wrzątkiem, częściej psikam sanitizer). Dokładne mycie to podstawa. Odradzam mycie w mydle, bo osad zostaje. Płyn do naczyń jest lepszy i tłuszcz usuwa :)

helfajer
Aktywista
Kontakt:

Post autor: helfajer » śr 26 lut, 2014 19:30

Postanowiłem wrzucić ważniejsze wypowiedzi o nowym urządzeniu (Quake) do osobnego wątku. Tak aby nie trzeba było tego szukać za pół roku po całym forum i gdzieś tam jeszcze :-D . A teraz ja się podzielę swoją opinią o tym urządzeniu.

PLUSY:
• „Małoczęściowość” urządzenia – że tak to ujmę. Urządzenie składa się tylko z 2 części. Jest to bardzo wygodne przy jego czyszczeniu, wyparzaniu itp.
• Urządzenie nie posiada żadnych niewygodnych do czyszczenia szczelin, w których mógłby osadzać się jakiś osad, brud itp.
• Możliwość regulowania siły wydechu poprzez zwiększenie lub też zmniejszenie obrotów zewnętrznej tulejki.
• Działanie urządzenia mógłbym nazwać „2 w 1”. Gdyż obroty tulejki powodują jednoczesne drgania w płucach. W przypadku np. PEP’a rehabilitacja jest dzielona na 2 części: najpierw trzeba dmuchać, a później techniką natężonego wydechu przesuwać wydzielinę z dolnych partii płuc do górnych. Drgania powodowane urządzeniem Quake powodują jednoczesne przesuwanie się wydzieliny w tym samym momencie, w którym robi się wydech.

MINUSY:
• Konieczność używania do obsługi urządzenia dwóch rąk. Dla takich osób jak ja, które prawie zawsze podczas rehabilitacji robią inne, dodatkowe rzeczy – jest to nieco uciążliwe. I dla mnie jest to największy, aczkolwiek jedyny minus tego urządzenia. Poza tym minusów – jak na razie brak.

Ogólnie rzecz biorąc wydaje mi się, że ten jeden minus i tak nie dorównuje plusom :) W porównaniu z tym z jaką skutecznością działa Quake warto czasami poświęcić czas i swoje dwie ręce :-D

maga
Aktywista
Kontakt:

Post autor: maga » pt 28 lut, 2014 10:39

A ja zamienię minus w plus :) bo dzieciom to kręcenie bardzo się podoba.

PLUS
duża skuteczność, wywołuje kaszel i to nawet wykrztuśny nawet jak technika jest daleka od ideału.

Minus
Rozkładając quake do mycia, zawsze się boję, że coś tam pęknie - ale mam nadzieję, że to tylko moje odczucie.
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

wiola77
Aktywista

Post autor: wiola77 » pn 17 mar, 2014 08:47

Czy kupowaliście może już Quake w ramach refundacji NFZ, jaki lekarz wypisał zlecenie?

Ewelina
Aktywista

Post autor: Ewelina » pn 17 mar, 2014 09:50

Ja mam z przychodni rejonowej od naszego pediatry na tym samym papierku co wypisuje nebulizatory

delicja
Aktywista

Post autor: delicja » czw 22 maja, 2014 10:44

Danula w Matio kosztuje 370zł a nie 325.

Refundacja NFZ 200zł raz na 2 lata dla wszystkich powyżej 4 lat. Dla muko i dyskinezy rzęsek. Ewentualnie plus PCPR (150% tego co daje NFZ) i wtedy może wyjść bezpłatnie. WARTO!

wiola77
Aktywista

Post autor: wiola77 » czw 22 maja, 2014 12:37

kupiliśmy w ramach refundacji NFZ i PFRON, niestety u nas się nie sprawdza; nie było żadnych rewelacyjnych efektów i jednak trochę skuteczniejszy jest drenaż z acapellą (może dlatego, ze Kamil jest bardziej skupiony i porządniej wykonuje oddechy)

delicja
Aktywista

Post autor: delicja » czw 29 maja, 2014 11:35

Dziwne Wiola, bo jeszcze nie słyszałam od nikogo, że nie działa, wręcz odwrotnie. Pewnie faktycznie wpływ ma na to technika, skoro piszesz, że Kamil inaczej robi w Acapelli. Ale ważne, że robicie. Nie ma przecież uniwersalnego urządzenia. Dla nas idealny Quake może innym nie odpowiadać, normalka - jak z wyborami do EU :lol: :wink:

danula
Aktywista

Post autor: danula » czw 29 maja, 2014 18:15

delicja pisze:Danula w Matio kosztuje 370zł a nie 325.

Refundacja NFZ 200zł raz na 2 lata dla wszystkich powyżej 4 lat. Dla muko i dyskinezy rzęsek. Ewentualnie plus PCPR (150% tego co daje NFZ) i wtedy może wyjść bezpłatnie. WARTO!
Tak mi napisali z Matio

ODPOWIEDZ