mukowiscydoza i cukrzyca

Jak się leczy chorobę, jakie leki w jaki sposób się podaje, jak powinno przebiegać leczenie. Zaznaczamy, że opisywane tu rzeczy nie są zaleceniami i aby je zastosować bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem.
justysia489
Aktywista
gg: 0

mukowiscydoza i cukrzyca

Post autor: justysia489 » sob 25 paź, 2014 21:12

Witam;) Szukam porad i skorzystam z doświadczeń od kogoś , kto ma muko i cukrzycę. U 14-letniego syna zdiagnozowano właśnie cukrzycę, której prędzej czy później się spodziewaliśmy. Myślałam, że później...Szczególnie chodzi mi o podaż insuliny i dietę. Doszło jeszcze stopniowo powiększenie wątroby i śledziony i hipersplenizm:(

danula
Aktywista
gg: 6226887

Re: mukowiscydoza i cukrzyca

Post autor: danula » pn 27 paź, 2014 12:47

witaj my się leczymy w Poznaniu u dr Fichna
na razie tylko tarczycę, jednak cały czas monitoruje cukrzycę, mówi że ważne jest ją wykryc niż będą pełne objawy
ten lekarz jest też konsultantem od cukrzycy
córka ma 14 lat i cukier poniżej normy
przypomniało mi się teraz,że mieliśmy dzwonić w sprawie pobytu na oddziale 3-dniowego by zbadać dokładnie jak jest z tą jej cukrzycą- jakiś aparacik na ciele ,który robi pomiary 280/na dobę
nie byłam przekonana o tym jechać do szpitala ale teraz gdy wiem co cukrzyca może zrobić?
To też ostrzeżenie dla innych mukolków bo cukrzyca podobno się zdarza już i 5 -latków

http://www.ptwm.org.pl/base/cukrzyca-zw ... owiscydoza

justysia489
Aktywista

Post autor: justysia489 » wt 28 paź, 2014 18:53

hej;) dzięki za odpowiedź;)

maga
Aktywista
gg: 6148172
Kontakt:

Post autor: maga » ndz 02 lis, 2014 08:20

U mojej córki w styczniu wyszła fatalna krzywa cukrowa. Nie była to jeszcze "prawdziwa" cukrzyca, ale już nie wiele brakowało. Młoda dostała dietę. Stosowaliśmy ściśle przez 2 m-ce ale zaczęły się problemy z wagą (chudła). Pomału wracaliśmy do produktów o wyższym indeksie glikemicznym. Międzyczasie trafiliśmy do innej pani dr, która powiedziała, że w mukowiscydozie absolutnie nie można stosować diet, mamy tylko ograniczyć cukry proste (czyli słodycze i białe pieczywo). Jednak waga jakość szczególnie nie rośnie. W chwili obecnej jesteśmy w trakcie badań do programu z zastosowaniem insuliny u dzieci z mukowiscydozą i nietolerancją glukozy. Młoda miała na 5 dni podłączony sensor IPro.I tutaj miłe zaskoczenie, bo te cukry nie są wcale takie tragiczne, powtórzona krzywa cukrowa też wyszła o wiele lepiej niż poprzednio. Tak sobie myślę, że ta dieta może nie była taka głupia, dała odpocząć trzustce. Zobaczymy jakie będą dalsze zalecenia.
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

danula
Aktywista
gg: 6226887

Post autor: danula » ndz 02 lis, 2014 14:58

Ten lekarz podczas wizyty zwrócił się do studentów jaką dietę się stosuje z mukowiscydozą i z cukrzycą - nie wiedzieli. Stwierdził, że dieta nie tylko lekami się pomaga , tak ogólnie mówiąc

justysia489
Aktywista

Post autor: justysia489 » ndz 02 lis, 2014 20:11

dzięki za info;)

ODPOWIEDZ